Skocz do zawartości

Redmi 4X - konfiguracja telefonu bez dostępu do konta Mi


kapitanGlus

Rekomendowane odpowiedzi

Pożyczyłem model 4X od kolegi. Potrzebuję go jako telefonu tymczasowego, mój obecny idzie na gwarancję. Redmi miał skonfigurowane konto Mi, na telefonie było sporo osobistych rzeczy (jakieś konfiguracje, zdjęcia), więc zrobiłem mu (jak się okazuje, nierozważnie) wipe'a. Teraz przy uruchamianiu pyta o hasło do konta Mi.

Telefon, jak pisałem, nie jest kradziony, ani nie pochodzi z lewego źródła. To telefon mojego kolegi (w gruncie rzeczy jego żony, nawet nie jestem pewny, czy wie, że mi go pożyczył, heh). Podobno dziewczyna może nie znać swojego hasła do konta Mi, ale - również podobno - ma na swoim obecnym Xiaomi podłączone te same konto Mi, więc opcja, że po prostu zresetuje i przekaże mi hasło do konta używanego przez "mój" telefon, jest mało prawdopodobna, bo równocześnie uzyskałbym dostęp do tego, co ma obecnie.

Celem byłoby uwolnienie "mojego" telefonu od konta Mi, tak, żebym mógł go sobie na czysto skonfigurować i żeby nie rzutowało to na konto Mi tej dziewczyny.
Najchętniej w ogóle nie zawracałbym głowy koledze jakimiś resetami haseł (ani bardziej skomplikowanymi operacjami). Więc najlepszą opcją byłby dla mnie jakiś flash obrazu czy czegoś takiego (wszystkie dane mogą trafić do piachu, nie ma problemu). Dokopałem się nawet do jakichś losowych poradników z internetu, ale zazwyczaj linki do pobrania różnych narzędzi dawno powygasały lub były bardzo podejrzane, więc nie klikałem.
Opcjonalnie mógłbym kolegę jednorazowo zaangażować do jakiejś mało skomplikowanej, jednorazowej operacji - widziałem np., że jest jakiś oficjalny Mi unlocker, ale nie wiem do końca, czy sprawdziłbym się w tym przypadku.

Spróbowałem również przejść do recovery i zrobić pełny factory wipe, ale dalej pyta o hasło do konta Mi.

Więc moje pytanie - czy możecie mi coś podpowiedzieć? Są tu jakieś opcje, które mogę wykorzystać? Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kapitanGlus napisał:

Nie wierzę, że nie da się tego nadpisać / wyzerować?

Nie da się. To jest zapisane poniżej romu, żaden reset, flash nie pomoże, przynajmniej z Miui i z zablokowanym bootloaderem. Zawsze przy pierwszym uruchomieniu zapyta o hasło do konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...