Skocz do zawartości

Mi TV 4S 55" - obsługa TV z pilota


tata1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zadaję to pytanie na forum Mi Box, bo obsługa Mi TV jest identyczna jak Mi TV, Android ten sam, a nie ma jeszcze wydzielonego forum dla Mi TV.

 

1.Jak z pilota obsługiwać TV, chodzi o to że info o danym kanale jest tylko w momencie przełączania kanału. Czy da się w trakcie oglądania programu wybrać jakąś funkcję by podejrzeć info o tym programie? Brakuje mi  na pilocie po prostu przycisku INFO.

2. Czy da się na android TV przełączać kanały tak jak na "zwykłym" TV góra-dół. W xiaomi są tylko dwie metody: klawisze numeryczne, albo lista i wybór góra-dół. A czy da się bez listy góra-dół, tak jak na TV bez androida?

3. Są jakieś inne apki do oglądania TV niż LIVE TV? Może ta "biedna" obsługa wynika z apki LIVE TV?

 

Edytowane przez tata1
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta biedna obsługa wynika z taniości i z tego, że ten to Xiaomi. Nie wszystkie produkty Xiaomi to udany produkt i dobry wybór. Takim jest właśnie TV Xiaomi. Słaba jakość obrazu w porownaniu do kobkurencji. HDR, tylko z nazwy to hdr. Obsługa to tragedia, jak zauważyłeś, wolny zbugowany soft. Dwa bida na języku PL i to się nie zmieni, w porównaniu np na Chiny i Indie. U nas to dno.Nie liczyłbym na znaczne poprawy w obsłudze i sofcie a tym bardziej na PL. W tej cenie można kupić coś znacznie lepszego obrazowo i jeśli chodzi o obsługę.

Te Tv na portalach na tematy TV, ma mega marne opinie a i na Mi Community nawet wśród testerów nie zbiera pochwał.

Plusem jak dla mnie obsluga formatu DTS oraz wygląd oraz cena ale na tym koniec. Cena jest tu także minusem bo w tej cenie wśród mocnej konkurencji można dorwać coś lepszego.

Wracajęc do tematu odezwij się na Mi Community Polska do 2 testerów, to może oni podpowiedzą czy da rade coś z tym zrobić lub na forum Xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jestem zadowolony, bo Android TV mi odpowiada. Apki chodzą nieźle. Tak jak napisałeś wygląd fajny, co do jakości obrazu to faktycznie jest gorsza niż w LG 40LS575 z 2012 roku. Szczególnie ta czerń to porażka. Jednak opisanych wyżej funkcji ze sterowaniem brakuje mi najbardziej. Czy każdy Android TV tak ma, czy tylko Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2020 o 14:05, tata1 napisał:

Generalnie jestem zadowolony, bo Android TV mi odpowiada. Apki chodzą nieźle. Tak jak napisałeś wygląd fajny, co do jakości obrazu to faktycznie jest gorsza niż w LG 40LS575 z 2012 roku. Szczególnie ta czerń to porażka. Jednak opisanych wyżej funkcji ze sterowaniem brakuje mi najbardziej. Czy każdy Android TV tak ma, czy tylko Xiaomi?

Mam Sony z Android TV i nie mam tych problemów o których piszesz.

Można w trakcie oglądania zobaczyć informacje o odtwarzanym kanale.

Jest osobny klawisz do zmiany kanałów w górę i w dół.

Telewizja jest normalna, jak w zwykłym tv, uruchamiana przyciskiem Tv na pilocie lub wybierając ikonę w menu głównym Android Tv.

Więc nie każdy tv z androidem ma takie problemy jak Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 29.04.2020 o 13:29, tata1 napisał:

Czy da się na android TV przełączać kanały tak jak na "zwykłym" TV góra-dół. W xiaomi są tylko dwie metody: klawisze numeryczne, albo lista i wybór góra-dół. A czy da się bez listy góra-dół, tak jak na TV bez androida?

Tak. Wystarczy w opcjach TV wyłączyć hbbtv. Góra dół przycisków pilota będzie zmieniać kanały

Edytowane przez grzywacz8
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...