Jemiołka

Nie działa 3G/UMTS w paśmie 900 Mhz

Recommended Posts

Jak w temacie, działa wszystko inne, 2g i LTE bez problemu, jeśli telefon połączy się z nadajnikiem UMTS nadającym w częstotliwości 2100 to też działa, a jak przełączy na 900 to pokazuje, że jest zasięg, ale nic nie można zrobić, ani połączenia ani internet nie działają. 

Telefon w Orange, ale sprawdzałam też na karcie Play, z nadajnikami Play i T-Mobile ta sama sytuacja, działa 2100, nie działa 900.

Zmieniałam typ sieci na wszelkie możliwe sposoby, zrobiłam też reset do ustawień fabrycznych, bez zmian.

Ktoś, coś?

Teraz myślę nad nowym telefonem i chciałabym żeby to był Xiaomi, ale boję się że one może wszystkie mają coś z obsługą tego pasma w 3g? Chociaż z drugiej strony, problem występuje u mnie od około miesiąca. Idzie to w parze z dużo większym zużyciem baterii na czuwaniu, nawet jeśli mam przełączone tylko na 2g i wyłączone wifi, a zasięg sieci jest dobry, to i tak zeżre mi przez noc 15-20% !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie Xiaomi z Polskiej Dystrybucji posiadają potrzebne pasma 2G, 3G i 4G.
Co to za telefon, który nie odbiera U900?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie, mój też jest z polskiej dystrybucji i kiedyś działał bez problemu, ale wtedy nie sprawdzałam czy łączy się na 2100 czy na 900. Ale jestem w domu spory kawałek od nadajnika i myślę, że to raczej zawsze było 900, bo na 900 jest lepszy zasięg (tak czytałam).

Czyli co, pewnie mi się fizycznie zepsuł? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko pomóc osobie, która nie chce podać swojego modelu telefonu. Jeśli nie masz pojęcia na jakich częstotliwościach odbiera twój telefon, to jakim cudem wiesz z czym sie łączy? Miałem różne telefony, ale u900 zawsze było. Obojętnie co kupiłem i skąd.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Założyłam temat w dziale "Redmi 4A", ale na pewno piszę tu o jakimś innym modelu, bo jestem tylko głupią dziewczyną, no nie? :rolleyes: Nie bardzo rozumiem skąd wniosek, że nie mam pojęcia na jakich częstotliwościach odbiera mój telefon. Wiem jak sprawdzić z czym się łączy i wiem na jakich częstotliwościach powinien działać, a piszę w dziale "Problemy techniczne" właśnie dlatego, że nie działa, mimo że powinien, to chyba dość proste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now