Skocz do zawartości

Zdjęcia (EXIF obrazu)


Bogdan75

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten aparat nie zapisuje danych EXIF?

Wrzucając zdjęcia z różnych aparatów które róznie zapisują datę i godzinę do jednego folderu żeby zachować porządek od dawna używam programu Xn View który to zmienia nazwy tych zdjęć na taki sam format na podstawie danych z exif obrazu.Natomiast w zdjęciach zrobionych przez RN8P po zmianie nazwy zostaje tylko (.jpg)

Edytowane przez Bogdan75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądając każde moje zdjęcie za pomocą Photo EXIF Editor widzę, że zapisuje dane tak jak powinien. Nie są oczywiście wszystkie pola wypełnione ale te główne są poprawnie uzupełniane. Nie wiem z jakich pół korzysta twój Xn View bo może tutaj tkwi problem, a może w ustawieniach masz wybrane, że nie mają być zapisywane dane o lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o datę i godzinę zrobienia zdjęcia, lokalizacji nigdy nie włączałem i jak do tej pory nazwy zdjęć z różnych aparatów były i są nadal dobrze rozpoznawane i zmieniane przez Xn View po za tymi zrobionymi RN8P. W Xn view wybieram (zmiana nazw wielu plików -> wstaw -> exif obrazu -> data wykonania) i zmienia mi nazwy zdjęć na taki format: 20200222_122305 usuwając jakieś tam dodatkowe znaki i zmieniając format zapisu daty charakterystyczny dla danego aparatu i w ten sposób wszystkie fotki jakim aparatem by nie były zrobione są zapisane w folderach na komputerze w kolejności ich wykonania. A w przypadku fotek z RN8P taka zmiana skutkuje usunięciem całej nazwy (daty) i pozostaje tylko .jpg

Edytowane przez Bogdan75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...