Skocz do zawartości

Problem z płytą główną


RèbeYoyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż jakiś czas temu kupiłem osobny przycisk do włączania hulajnogi (tak żeby był przy rączce). Podczas wlutowywania go do obwodu nie wiem czemu wyświetlacz zaczął odawalać następnie jak włączyłem światło to gasł kompletnie a i samo światło ledwo świeciło, przestał działać tempomat ale najgorsze jest to że jedzie max 22 na godzinę i szarpie. Zapewne poszło zwarcie czy coś ale po wymianie dashboardu na nowy problem nie ustępuje więc to pewnie płyta główna w podeście albo coś innego. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada lutowania czegokolwiek: Nie lutuje się niczego co jest pod napięciem, chyba, że posiada się odpowiednie narzędzia i wiedzę oraz podejmujesz ryzyko uszkodzenia układu.

 

No ale.. już jest po ptokach, więc.. Czy w nowym dashbordzie również masz przylutowane te "dodatki" ? Jeśli tak - usuń je i wtedy sprawdź. 

Czy hulajnga piszczy? Pokazuje się jakiś kod błędu? Łączy sie z aplikacją? Odpal M365Tools i tam sprawdz czy są jakieś aktywne kody błędów. 

Nie koniecznie musi być uszkodzony ESC, może to być wina kabelka łączącego dash ze sterownikiem. No ale to jest wróżenie z fusów. Nie dałeś żadnych zdjęć, nic cop mogło by pomóc w jakiejkolwiek diagnozie. Bez tego będzie ciężko.

Sprawdź to co napisałem wyżej i zobaczymy. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatków nie ma i na nowym dashboardzie nie instalowałem, nic nie piszczy z m365tools się łączy ale nic tam nie wyskakuje, z mi home też się łączy ale nie mogę zresetować jej do ustawień fabrycznych co by mogło pomóc. Teraz sprawdziłem że jak kręci się silnik i włączam światło to momentalnie się zatrzymuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć cokolwiek. Nie dałeś zdjęć ani ESC, ani BLE, ani nic. Może też być upalony jeden z bezpieczników w BMSie. Nie zmierzyłeś napięcia wyjściowego. 

 

Przykro mi - nie mogę Ci pomóc.

Może znajdzie się jakiś wróżbita, który coś doradzi - ja nie będę nic wymyślał bo nie ma z czego.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...