Jump to content

Przypisanie wybierania do danego numeru


piotr_waw

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie. Posiadam MI9 z dwoma kartami sim. Czy istnieje możliwość przypisania do danego numeru z książki z  której kart ma odbywać się połączenie. Posiadam dwie karty sim i do określonych kontaktów wykonuje tylko połączenia z karty sim nr 2. Przez przypadek kilka razy połączyłem się z nr1 i osoby poznały mój prywatny numer telefonu. Jeżeli nie ma takiej możliwości to czy jest w planach zrobienie takiej opcji bądź czy jest jakaś aplikacja do takiej funkcji?

Z góry dziękuje za informację.

Link to comment
Share on other sites

Jest Aplikacja o nazwie DUAL SIM SELECTOR PRO do pobrania z https://dual-sim-selector-pro.pl.aptoide.com/

Używam tego od prawie 3 lat na poprzednim telefonie również i działa bez problemu. Najlepiej zrobić sobie 2 konta  google prywatne i służbowe. Wtedy kontakty eksportujemy  do odpowiednich kont. W aplikacji przypisuje się z którego konta, która karta ma dzwonić. Dziwie sie, że nikt w Google nie wymyslił takiej funkcjonalności ani, że nie kupili praw do tej aplikacji , a telefonów z dual-sim coraz wiecej...

Jakbys miał trudności z konfiguracją daj znać .

Edited by patryk0511
Link to comment
Share on other sites

Taka funkcjonalność powinna być na poziomie systemu, nonsensem jest trzymanie wybranych kontaktów na różnych kontach tylko po to, by można było zadzwonić do kogoś z innej karty. Po prostu powinno się dać przypisać numer do dowolnej karty, tak by zawsze z niej było nawiązywane połączenie. Też się dziwię, że do tej pory nikt na to nie wpadł, ale nie w Google, tylko w Xiaomi ;) Zresztą każdy telefon Dual SIM niezależnie od firmy powinien mieć to zaimplementowane.

Edited by Test
Link to comment
Share on other sites

Ten program daje możliwość przypisania poszczególnych numerów do danej karty , różnych grup kontaktów, czy nawet po kodzie operatora. Przykład kont podałem po to bo mam ok 350 kontaktów i jak bym miał ręcznie przypisywać do danej karty to by mnie pokręciło. A tak wpisując nowy kontakt zapisuję już nie w pamięci telefonu tylko na danym koncie google i nie muszę pamiętać, że trzeba jeszcze przypisywać ten kontakt do np. służbowego numeru. (pomijam już fakt backupu kontaktów...) 

Uważam, że apka jest warta uwagi i dziwie się, że projekt nie jest już rozwijany

88378901-ccef-4d02-8314-03b2c14c2593.jpg

Edited by patryk0511
Link to comment
Share on other sites

No i właśnie chodziło mi o to, że taka możliwość jaką posiada ten program powinna być zaimplementowana w każdym dual-simowym telefonie, co do różnych kont, to już każdy sobie robi jak tam mu pasuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Przy pierwszym uruchomieniu też mi się to wyświetliło ale działa normalnie. Nadaj mu wszystkie uprawnienia, dodaj do autostartu, wyłącz optymalizację baterii dla tej aplikacji i żeby android jej nie ubijał. U mnie przy takich ustawieniach działa bez problemu.

Edited by patryk0511
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...