Jump to content

Zawiesza Sie Gsm


ziomek

Recommended Posts

Witam,

używam dwóch kart : Plus i Play

od dłuższego czasu zawiesza mi się GSM. Raz na jednej karcie, raz na obu. Nie znalazłem reguły.

Sygnał mam stabilny. Na telefonie wygląda jak bym miał zasięg, ale nie mogę wykonywać połączeń (rozmowa zakonczona) oraz nikt nie może się do mnie dodzwonić.

Probowalem: zamieniać karty miejscami, robic wipe, factory reset, stuacja jest taka sama na CM jak i MIUI.

Przejście w tryb samolotowy i z powrotem nie pomaga.

Pomaga jedynie restart telefonu

Macie pomysł?

Edited by ziomek
Link to comment
Share on other sites

Nie znalazłem reguły.

 

Trochę mało danych. :geek:

 

Jak z czasem - czy od razu pada, czy po godzinie, a może po dwóch? Czy jak go zostawić w spokoju to działa, czy też pada sam z siebie? Jak z obciążeniem wymagającymi aplikacjami? Co z pracą w Internecie? A jak mu wyjąć karty i tak zostawić, to co wtedy? A co z baterią? Itp, itd...

 

Mało danych, panu!

Link to comment
Share on other sites

Postaram sie dokładniej opisać.

1. GSM zawiesza się po kilku, kilkunastu godzinach. Zazwyczaj co najmniej raz dziennie

2. jak go zostawić to tez sie zawiesza

3. Nie rozumiem powiązania - ale zachowuje sie poprawnie. 

4. Jak mi się zawiesza GSM to tracę połączenie z Internetem, po tym też poznaję że muszę wykonać restart telefonu. Na drugim simie nie ma uruchomionego internetu więc częściej dzwonie/puszczam sygnal zeby sprawdzić czy nadal mam połączenie z siecią

5. Rozumiem że chodzi ci o kartę SD - > nie ma to wpływu. Próbowałem kilka dni z kartą SD, kilka dni bez

6. Bateria działa ... poprawnie. Trzyma około 2 dni

 

Ogólnie wszystko z telefonem wydaje się poprawnie, jedyny problem jest taki że czasem zawiesza się wykonywanie połączeń i pomaga jedynie restart.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dokładnie to samo. Kiedyś jak miałem MIUI 45 czy 47 problem nie występował. Znikający zasięg, wyłączająca się transmisja danych pojawia się w CM (od wersji 17 do 22 która mam obecnie). Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Robiłem full wipe łącznie z data, wgrałem CM R22 i gappsy od nowa (już kilka razy) i za każdym razem to samo - nie ma tutaj żadnej reguły kiedy to się dzieje. Czasami po 1 godzinie a czasami po 1 dniu dopiero. Najgorsze, że przez TWRP 2.8.5.0 nie mogę zainstaloać MIUI 47 bo wywala mi błąd instalacji. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić.

Link to comment
Share on other sites

... Najgorsze, że przez TWRP 2.8.5.0 nie mogę zainstaloać MIUI 47 bo wywala mi błąd instalacji. Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić.

 

Opcji masz sporo:

1. Zainstaluj starsze TWRP

2. Zrób full wipe i zainstaluj stock recovery

3. MiFlash

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się wczoraj wrócić do MIUI 47 (zamiast TWRP zainstalowałem po prostu CWM i wtedy instalacja MIUI poszła bez problemu).

Ale wracając do tematu zawieszenia się GSM - na czystym MIUI (zrobiony full wipe) oraz na czystym CM (zrobiony full wipe) problem jest cały czas. Moim zdaniem problem jest wtedy kiedy telefon przełącza się na SIM 1 z zasięgu 3g na 2g - wtedy się coś przywiesza. Problem ten jest opisywany na forach w Indiach i do dzisiaj przez Xiaomi nie jest naprawiony. Od wczoraj wieczór ustawiłem sobie zasięg 2g na obu kartach i wszystko jest ok także poczekam aż wyjdzie MIUI V6 albo nowe CM ale jak nic się nie zmieni to pozostanie mi zmienić telefon.

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...