Jump to content
  • 0

Co kupić po Mi5


Qunik

Question

Cześć!
Posiadam Mi5 od 3 lat, najwyższa pora na zmianę.
Mocno chodził mi po głowie 9T Pro, jednak słyszę, że zdarza się dość dużo zgłoszeń odnośnie wypalonych wyświetlaczy (sam widziałem ten problem w Mi Store w Katowicach).
Kolejną opcją jest po prostu 9T bez pro, ale obawiam się tego samego jw. Jakby nie patrzeć są to telefony Redmi a na nasz rynek mają zmienioną nazwę.
Trzecią opcją jest po prostu Mi9 i chyba wygląda na najrozsądniejszą opcję.
A jak Wy uważacie? Iść w stronę Mi9 czy może jakiś inny model? Oraz jaki sklep online polecacie? Mi5 miałem z x-kom i faktycznie, zero problemów przez cały czas użytkowania.

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Mi9 jak i 9t/pro mają amoledy. Amoledy mogą się wypalić jak na ekranie długo jest statyczny element. Proces ten przyspiesza wyższa jasność ekranu. Głównie nawigacja na max czy jakieś odtwarzacze. Trochę samemu można o to zadbać - przy nawigacji zmniejszyć jasność, czasem wyłączyć ekran lub włączyć coś innego. Żeby ekran powyswietlal inne kolory. Miałem kilka amoledow i żadnego nie wypaliłem. 

Ty masz teraz LCD a one są bardziej odporne na to zjawisko. Do tego jednak amoled jest bardziej porządny ze względu na lepszą czerń i takie tam, i raczej telefony z górnej półki mają amoledy. 

Edited by frrancuz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za odpowiedź. Ogółem fakt, że amoled może się wypalić znam i raczej przy mnie nie grozi mu to, bardziej mnie martwi to, że taki 9T Pro będący tak krótko na wystawie już jest wypalony.
A na logikę, lepiej Mi9 czy 9T Pro? w X-Kom obecnie cena ta sama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...