falisty

Mi band 4 - problem - Connect to Mi Fit and update

Recommended Posts

Witam

Mam taki problem że opaska utknęła podczas aktualizacji i wisi z napisem "Connect to Mi Fit and update".  Nie ma możliwości wejścia w jakiekolwiek opcje widać tylko powyższy komunikat. Opaska nie łączy się z telefonem i aplikacją. Aplikację odinstalowałem i zainstalowałem ponownie jednak nic to nie dało. Połączenie z innym telefonem też nie jest możliwe. Po rozładowania i naładowaniu ten sam komunikat. Jakiś hard reset z poziomu opaski by się przydał lub może jest jakaś możliwość resetu przez ładowarkę podłączone do komputera? Bardzo proszę o pomoc. Na zagranicznych forach rozglądam się ale nie widzę odpowiedzi

Edited by falisty
  • Like 1

Spróbuj w MiFit zainstalować jako nową opaskę. A reset opaski zrób z poziomu samej opaski w opcjach.

Mate 10 Pro / N&F pro/ MI band 4

Nie ma możliwości wejścia gdziekolwiek z poziomu opaski, widać tylko ten komunikat. Próbowałem na innych smartfonach dodać opaskę i niestety nie widać jej

To dziwne.. Jakby BT nie było, może rozładuj do końca i naladuj może złapie.

Wyłącz BT w tel. potem włącz , odpal Mi fit'a , opaska zejdzie do starszej wersji i będzie już ok 

Edited by ju_on

12 godzin temu, falisty napisał:

No właśnie nie schodzi nawet po rozładowaniu.jakis hard reset by się przydał

U mnie po nieudanej aktualizacji to wyskoczyło, ale wystarczyło sparować jako nową opaskę w Mi FIt i znowu zaczęła aktualizować. Możesz spróbować, i to bym radził, pobrać z sieci starszą wersję Mifit, jakieś 4.0.5, to jedyny znany mi sposób, aby "rozruszać" opaskę.

Skoro opaska ma info żeby połączyć to musi załapać. Wyczyść dane z pamięci MiFit, odinstaluj I zainstaluj jako nową opaskę (starą usuń) i za którymś razem pójdzie. Możesz też usunąć dane z bt

Sprawdziłem na 4.0.0, 4.01, 4.0.5, najnowszą wersję ze sklepu Play.  Jak wybieram opaskę po numerze mać to od.razu pokazuje że nie udało się sparować, zresetuj opaskę. A jak szukam nowej to nie znajduje.

i nawet tą metodą próbowałem https://geekdoing.com/threads/video-how-to-flash-custom-resource-files-mb4.1428/

Ale przez.to chyba  że opaska  nie jest sparowana z mi fit nie aktualizuje i stoi na 0%. W tej aplikacji notify & fitness for mi band widac opaskę jej mac adres itd ale nie aktualizuje się. Przydałaby się tam opcja resetu opaski do ustawień fabrycznych. Nie wiem jak sobie z nią poradzić. 

Screenshot_20191030-200723.jpg

Screenshot_20191031-060949.jpg

Screenshot_20191031-060958.jpg

Aplikację Notify masz w ogóle sparowaną z opaską? No nie. Ta aplikacja potrzebuje do działania "powiązania" z MiFit, więc jak nie masz sparowanej opaski z MiFit, to nie nawiążesz połączenia.

W Notify jest opcja, aby używać aplikacji bez MiFit, do pierwszego sparowania należy użyć zmodowanej aplikacji MiFit. Próbuj nawiązać połączenie z tą zmodowaną aplikacją. Wejdź w Notify Fitness, wybierz opcję zastąpienia nowym Mi Bandem i wybierz opcję bez Mi Fit i podążaj za wskazówkami. Przed tym krokiem wejdź jeszcze w ustawienia Bluetooth i usuń ze sparowanych urządzeń Mi Banda (może być w zakładce "rzadko używane).

Trzeba kombinować na różne sposoby.