Jump to content

Problemy z rebuild'em 9.9.26 (MIUI 11)

Konrad1978
 Share

Recommended Posts

A ja wgrałem tego (chyba) rebiuild'a 9.9.26 i 0 GŁOSU W GŁOŚNICZKU DO ROZMÓW, muszę nacisnąć czerwoną słuchawkę zestawu głośnomówiącego by słyszeć rozmówcę. Nie to, że słyszę rozmówcę ale cicho, W OGÓLE GO W GŁOŚNICZKU GÓRNYM NIE SŁYSZĘ. Nie wiem czy to awaria głośniczka czy coś jest namieszane w sofcie. Po 7-mej robię Factory reset i wracam do normalnej wersji 9.9.26 a jak to nie pomoże (odpukać) to wracam do dyszki niestety :( Nie może tak być, że rozmówcę mam tylko na głośnomówiącym i wszyscy słyszą o czym rozmawiamy. 

Wróciłem do MIUI 10 i tez to samo czyli AWARIA GŁOŚNICZKA :( No więc mam prośbę: zrobiłem oczywiście root'a i odblokowałem bootloadera by móc instalować MIUI 11. Jak teraz to wszystko polikwidować, znaczy jak znowu ZABLOKOWAĆ BOOTLOADER'A (bo tel jest nowy, ma kilka miesięcy dopiero) i chcę by mi głośniczek na gwarancji i za darmo naprawili - by się nie skapnęli, że szperałem w telu?

Edited by Konrad1978

Dzięki :) Dziś jestem sam w domu i zrobiłem przed chwilą test głośniczka, mikrofonu (tego górnego). Uruchomiłem na Windows 10 apkę Metro Open FM (by cały czas grała muzyczka). 

1.  Zadzwoniłem z komórki na stacjonarny (bezprzewodowy). Słuchawkę położyłem przy grających głośnikach i wyszedłem z komórką do innego pokoju. Nic nie było słychać gdy odebrałem normalnie. Dopiero gdy nacisnąłem ,,zestaw głośnomówiący" to było muzyczkę słychać. Znaczy gdy ja dzwonię z komórki do kogoś to BEZ KLIKNIĘCIA NA ,ZESTAW GŁOŚNOMÓWIACY"  NIC DOSŁOWNIE NIE SŁYCHAĆ, nawet sygnału nawiązywania połączenia, tego: biiip, biiiip, biiiip, biiip. A gdy kliknę ,,zestaw głośnomówiący" to wszystko słychać: biiip, biiip, biiip, biip i głos rozmówcy też i osoba po drugiej stronie też mnie słyszy. 
  2.  Zrobiłem więc sytuację odwrotną. Ze stacjonarnego (bezprzewodowego) zadzwoniłem na komórkę  i telefon stacjonarny (bezprzewodowy)  położyłem przy grających głośnikach. Z komórką wyszedłem do innego pokoju i odebrałem na niej połączenie. I tu zonk: BYŁO SŁYCAHĆ MUZYCZKĘ.

Nie rozumiem nic. Gdyby mikrofon/głośniczek do rozmów (ten górny) był zepsuty to przecież w sytuacji nr 2. też by było cicho, nie zbierałby dźwięków z otoczenia. Tymczasem jest tak, że gdy JA DZWONIĘ to cisza a gdy do mnie to działa. Czemu tylko w jedną stronę? I jak to naprawić? 

Edited by Konrad1978

NEZUMI (SMOD) - znaczy mam na MIF zrobić samo czyszczenie BEZ WRYWANIA SOFTU (w tuturialu jest by wgrać soft) i na taki bezsystemowy tel wgrać MIUI 11 od Was? Czy inaczej: poprzez MIF wgrać jednak soft (jakj w tutce) i dopiero po wgraniu softu tamtego wgrać Wasz? 

Edited by Konrad1978