Konrad1978

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Konrad1978

 • Rank
  Użytkownik
 1. Gdy dzwonię do kogoś lub ktoś do mnie to nie słyszę rozmówcy ale rozmówca mnie słyszy. Muszę klikać na ikonę głośnika głośnomówiącego by móc w ogóle rozmawiać. Wewnętrzny głośnik testowałem na YT i na OpenFM. Na tych apkach wszystko słychać głośno i dobrze więc IMO głośnik jest w porządku. PROBLEM DOTYCZY TYLKO ROZMÓW GŁOSOWYCH. Jak to można naprawiać?
 2. Sflaszowałem mojego Redmi 5 do Androida 9 Pie sposobem pokazanym w tym filmiku: Wszystko udało się fajnie, pięknie, Andek działa prawie bez problemów. Prawie bo po instalacji okazało się, że nie działa mi Radio FM. Znaczy mam taką sytuację jak na zdjęciu w załączniku. Gdy klikam to żadne klawisze nie działają, znaczy nie działają klawisze zmieniania częstotliwości w górę i w dół: > i < jak i >|. Częstotliwość pozostaje bez zmian, ta co jest, 100. Jak widać słuchawki są podłączone ale radio wcale nie działa. Dlaczego? Jest jakiś sposób by uruchomić to radio? Uprzedzając pytania od razu mówię, że gniazdo słuchawek mam OK, w porządku bo gdy uruchamiam np. YT z podłączonymi słuchawkami to w słuchawkach jest dźwięk normalnie. Tylko radio nie działa. Uprzedzając kolejne pytanie: Redmi 5 ma opcję, możliwość radia FM znaczy ma tuner FM bo gdy miałem oryginalnie, fabrycznie zainstalowanego Androida 7.1 Nougata z MIUI 10 to mi radio grało normalnie, działało. Tylko na Andku 9 nie działa. W związku z tym mam pytanie: jest możliwość sflashowania do znowu 7.1 z MIUI 10? Albo do Androida 8 Oreo? Chciałbym sprawdzić czy na 8 Oreo zacznie działać radio. PS Jest jakaś apka do odbierania radia FM BEZ INTERNETU? Jakby była to by mi oszczędziło grzebania znowu w telu bo na samego Pie'a nie narzekam. Chcę tylko odzyskać radio FM bez Internetu.
 3. Problem i pytanie dotyczy Xiaomi Redmi 5. Czy można dodać Korzenie na czymś takim: Wersja MIUI: ,,MIUI Global 10.1 | Stabilna'' (podaję to co pisze mi w Ustawienia --> Informacje o telefonie)? Pytam bo na innym forum: https://forum.android.com.pl/topic/301687-root-na-telefonach-xiaomi-z-romem-xiaomieu/ piszą, że ,,Roota na urządzeniach Xiaomi można zrobić zarówno na romach xiaomi.eu, natomiast na global nie ma jakiegoś sprawdzonego sposobu niestety.'' . Pytam bo boję się uceglić mojego Xiao.
 4. Mam problem z odblokowaniem bootloader'a. Robię wszystko jak instrukcji. Mam włączone dane mobilne (a nie WiFi) - tak jak karzą. Mam w opcjach programistycznych włączone Debugowanie USB i Zdjęcie blokady OEM. Gdy klikam Stan odblokowania Mi i potem Dodaj konto i urządzenie to mam następujący komunikat (fotka poniżej) Na pewno mam włączone konto Xiaomi i Chmurę Xiaomi. Czemu nie mogę dodać konta i urządzenia? Co oznacza ten kod błędu?
 5. Gdy podłączam telefon do kompa kablem USB to domyślnie (automatycznie) włącza mi się w tryb ładowania poprzez USB. Gdy chcę coś skopiować z/na telefon lub z/na kartę pamięci to muszę rozwijać od góry ekran i klikać by włączyć w tryb przesyłania plików. Takie klikanie jest jak dla mnie uciążliwe i denerwujące. Czy (i jeśli tak to jak) można ustawić byt domyślnie (automatycznie) włączał się tryb przesyłania plików??
 6. No ale gdy mam 1 kartę SIM to mimo ustawienia tej ,,Drugiej przestrzeni'' oba ,,telefony'' (ten Twoim przykładzie prywatny i służbowy) mają ofc TEN SAM NUMER TELEFONU?
 7. Ktoś mi może wyt5łumaczyć co to jest ta ,,Druga przestrzeń" - do czego służy i z czym to się je? Gdy klikam na Ustawienia to przewijam to mam właśnie coś takiego: Gdy klikam na ,,Druga przestrzeń'' to mi się pojawia coś takiego: Naprawdę nie wiem do czego ta ,,Druga przestrzeń'' służy i co to jest?
 8. Jestem nowym jak już mówiłem userem Xiaomi Redmi 5. Mam taki ekran: https://images89.fotosik.pl/178/d194aae304f86f64med.jpg Nie umiem zamykać POSZCZEGÓLNYCH OKIEN OSOBNO. Znaczy w tym przykładzie nie wiem jak zamknąć np. okno aparatu POZOSTAWIAJĄC 2 INNE (Chrome i Ustawienia) lub odwrotnie, zamknąć TYLKO USTAWIENIA a pozostawić otwarte okno Aparatu i Chrome'a. Gdy naciskam ten duży ,,X" w kółku na dole ekranu to mi się ZAMYKAJĄ WSZYSTKIE OKNA JEDNOCZEŚNIE I NA RAZ. Gdy kliknę i przytrzymam palcem jedno z okien to Mi się pojawiają obok ikonki: - kłódki - = - figura geometryczna chyba 5kąt. Gdy nacisnę kłódkę to nic się nie dzieje poza tym, że obok nazwy okna pojawia się ikona kłódki (btw. NIE WIEM CO TO ZNACZY). Gdy nacisnę ,,='' to Pojawia mi się ekran podzielony na 2 części. Gdy kliknę 5kąt to wchodzi mi w ekran danych o danej aplikacji np. o Chrome'ie: Pamięć, Użycie danych, Bateria, Uprawnienia aplikacji, Ogranicz użycie danych itp. Jak widzicie co bym nie robił to i tak nie zamyka mi jednego, poszczególnego okna. Jak to zrobić?
 9. ORJON - to dalej drążę. Naprawdę to mój pierwszy XIAOMI więc pierwszy tel z MIUI'em. Do tej pory miałem Lenovo czyli normalny Android 6 Marshmallow bez żadnych nakładek więc jestem w tym zielony jak trawka teraz za oknem Czy wgrywając tą Global Betę i te custom romy tracę czy nie tracę gwarancji (tel nowy - stad się boję)? Jako świeżak i laik nie mam pojęcia o wgrywaniu Global Bety i custom romów. W przypadku tego drugiego podejrzewam, że chodzi o flaszowanie. Umiem flaszować Lenovo ale nie mam pojęcia jak to zrobić ma Redmi'im. Mógłbyś więc, pls, dać mi linka do tutoriala step-by-step jak wgrać Global Betę i te custom romy z Pie i wyższymi Andkami? Ofc najlepszy byłby tutek po polsku no ale jako, że angielski znam fluently to i z angielskimi nie ma problemu
 10. Ale DLACZEGO ZOSTAŁY COFNIĘTE? I czy Xiaomi planuje je kiedykolwiek przywrócić czy raczej zostaniemy już na zawsze przy Nougat'cie i nie mamy szans na nic nowego już nigdy (Oreo, 9 i najnowszy Android)? A czy ta Global Beta to będzie chociaż troszkę przypominała Oreo? Jeśli chodzi o MIUI to mam tą najnowszą 10-tkę - MIUI Global 10.1 | Stabilna 10.1.2.0(NDAMIFI). Podałem to co mam w Ustawienia --> Informacje o telefonie --> Wersja MIUI.
 11. MOTOROLKA - QC to Redmi MA, sam przecież piszesz, że się szybko ładuje. Ja pytam o ŁADOWANIE BEZPRZEWODOWE - WIRELESS CHARGEING, coś takiego, że nie podłącza się ładowarki do fona poprzez przewód USB tylko, że się wkłada fona do stacji dokującej lub kładzie się na specjalnej podstawce i w ten sposób się ładuje baterię. Redmi ma coś takiego?
 12. Cześć :) Mam XIAOMI REDMI 5 od kilku dni. Poprzednio miałem LENOVO K50-T5 (K3 NOTE) ale porysowała mi się szybka więc wymieniłem na Redmi'ego :) To mój PIERWSZY SMART z MIUI więc nie jestem za bardzo przyzwyczajony do tego interfejsu. Zaktualizowałem MIUI do wersji 10 poprzez OTA. Mam 4 problemy: Gdy podłączam Redmi'ego do ładowarki to na ekranie blokady NIE MA INFORMACJI ile czasu pozostało do naładowania baterii. Dziwne, bo w Lenówce było np. ,,Pozostało 2 godziny do naładowania". Tu nic, tylko ,,Ładowanie" i procent w tym kółku. Mam więc pytanie: GDZIE W MENU jest informacja ile pozostało czasu? Tak samo nie umiem znaleźć czasu na ile starczy jeszcze naładowanie baterii - ile czasu jeszcze bateria wytrzyma PO ODŁĄCZENIU OD ŁADOWARKI. Umiem tylko zrobić by w górnym pasku był wyświetlany % naładowania baterii. Włożyłem do telefonu kartę pamięci. Normalnie mi ja wykrywa, jest wszystko OK. Nie umiem znaleźć jednak w menu opcji ,,Pamięć i USB'' - opcji umożliwiającej wejście na kartę pamięci. Jest tylko ,,Pamięć" ale tam nie ma opcji dostępu do sd. Gdy wejdę w Ustawienia --> Pamięć i przewinę do ,,Karta SD'' to mam tylko ,,Odłącz kartę SD'' i ,,Wymaż kartę SD''. Nie widzę możliwości wejścia na samą kartę by np. wejść na filmik nagrany na niej .lub na plik PDF z ebookiem i by mój na telu przeczytać ten PDF. Jak wejść na kartę więc? Jak już pisałem zaktualizowałem MIUI poprzez OTA (czyli Ustawienia --> Informacje o telefonie --> Aktualizacja systemu) do wersji najnowszej czyli 10. Gdy tą metodą (a nie znam żadnej innej) próbuję wyszukiwać innych aktualizacji to już mi nic nie znajduje nowego. Mam na myśli, że zaktualizował MIUI ale NIE ZNAJDUJE AKTUAZACJI ANDROIDA do 8 OREO :( Mam cały czas fabrycznie zainstalowanego 7.1 Nougat'a. Na necie czytałem, że 8 Oreo na Xiaomi Redmi 5 JEST JUŻ OD ZESZŁEGO (2018) ROKU oficjalnie wydany. Dlaczego więc mój smart nie znajduje upgrade'u? I co mogę zrobić by mieć 8 Oreo? Flasz i root nie wchodzi w grę bo to nowy tel i nie chcę stracić gwarancji. Ostatnie pytanie - już tak z czystej ciekawości :) Wiem, że Redmi 5 ma QUICK CHARGE ale mam pytanie: czy ma możliwość/opcję ŁADOWANIA BEZPRZEWODOWEGO? Jak tak to jaką bezprzewodową ładowarkę kupić i jaka jest cena tego?
 13. Dostałem Redmiego 5 w Wlk. Sobotę (20.04.19) na urodziny (nówka). Niestety gdy biorę Aktualizacje systemu to owszem wyszukał mi aktualizację MIUI do 10-tki ale nie wyszukuje upgrade'u Andka do 8 Oreo. :( Mam ciągle 7-mkę. :( Co jest?