Jump to content

Konrad1978

Użytkownicy
 • Posts

  78
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 5 ROSSY

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Konrad1978's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Mam problem z Radiem FM. Mianowicie jak na zrzucie ekranu widać mimo podłączonych słuchawek NIE MAM MOŻLIWOŚCI PRZEŁĄCZANIA SIĘ MIĘDZY GŁOŚNIKIEM A SŁUCHAWKAMI. Dźwięk mi idzie TYLKO PRZEZ GŁOŚNIK. Słuchawki są na 100% OK bo np. apka OPEN.FM gra mi przez słuchawki i bardzo dobrze słychać. Próbowałem nawet ustawień fabrycznych i nic Wersja MIUI: 11.0.2.0 (Stabilna) Global Smartfon: Xiaomi Redmi 5 ROSY
 2. Marcin, patrzyłeś na ten link, który podałem? Wg tego linka, jednak jest szansa. Wg tego linka Redmi 5 jest na liście telów OCZEKUJACYCH NA POTWIERDZENIE AKTUALIZACJI DO MIUI 12. Czyli nie jest definitywnie wykluczony póki co. Tak ja rozumiem to angielskie: "This is a list of devices that are expected Confirm to get MIUI 12 Update ". Chyba dobrze tłumaczę?
 3. Wiecie czy Redmi 5 dostanie MIUI 12? Nie rozumiem tej strony: https://www.mifreak.com/miui-12-release-date-eligible-devices/ . W żadnym z 3 etapów R5 nie jest wymieniony :( Co to ma znaczyć: "This is a list of devices that are expected Confirm to get MIUI 12 Update But if your device is not on this list don’t worry this is not an official List from Xiaomi for MIUI 12 Update."? Na mój angielski to znaczy: ,,Tu jest lista urządzeń, które oczekują potwierdzenia otrzymania MIUI 12. Jednak jeśli Twoje urządzenie nie jest na tej liście nie martw się - to nie jest oficjalna lista od Xiaomi dla aktualizacji MIUI 12". I tu jest wymieniony Redmi 5. No więc czy Redmi 5 otrzyma czy nie MIUI 12?
 4. Kupiłem dziś w Auchan kartę pamięci. Redmi mi rozpoznaje rozmiar, pojemność prawidłowo (jako 128GB). Natomiast komp (Win10) rozpoznaje mi ją jako 119GB. Nie rozumiem tej różnicy, przecież to aż 10GB różnicy - dużo. Ktoś umie mi to wytłumaczyć? Karta nowa, jeszcze nic na nią nie było kopiowane.
 5. Mam MIUI 11. Nie umiem w MIUI 11 w Ustawieniach ani nigdzie indziej, np. w Menedżerze plików znaleźć opcjo formatowania karty pamięci (microSD). Chcę w telefonie kartę sformatować i tylko ją nie cały telefon (Ustawienia fabryczne). Muszę w smartfonie bo komp mam stacjonarny i nie mam w nim czytnika kart sd. Proszę o pomoc.
 6. Można jakoś w MIUI 11 na REDMI 5 ROSSY włączyć/wymusić CIEMNY MOTYW?
 7. Mam Xiaomi Redmi 5 ROSSY. Na en.miui.com mój tel jest w Phase 2, która jednak jeszcze nie ma daty rozkładowej. I tu są problemy: Wczoraj mi się pobrała aktualizacja oznaczona jako: MIUI Global 11.0.1 | Wersja stabilna 11.0.1 (ODAMIXM). Jak widzicie jest oznaczona jako 11-tka i Global. Jak to możliwe, skoro na en.miui.com jeszcze nie ma daty, kiedy telefony będące w fazie 2 dostaną MIUI 11? Spojrzyjcie właśnie na ww. stronkę. Nie umiem tych zalet MIUI 11 znaleźć. Nie umiem znaleźć u siebie na telu tych zegarów różnorodnych, opisanych na stronce jako "A display is always on for a reason". To samo dotyczy: "Personalize your screen", "A breath of life", "Notifications that fail to irritate" (tu nie umiem znaleźć tych odgłosów "Morning forest" i "Night grove"), nie mam też albo nie umiem znaleźć tego edytora MI Doc (Viewer), Gdzie to wszystko jest? PS. Mam oczywiście ustawiony język polski i wiem, ze nazwy musza być przetłumaczone na nasz. Podałem jednak w oryginale tak jak jest na en.miui.com. Szukałem i nic mi się nie kojarzy z tymi wszystkimi dodatkami tak zachwalanymi przez Xiaomi w MIUI 11. PS2. Zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych. Też nic nie pomogło. Nadal tego wszystkiego albo nie umiem znaleźć albo nie mam.
 8. Wie ktoś kiedy wreszcie będzie oficjalna MIUI 11 na Redmi 5 (znaczy Global od Xiaomi)? Na str. en.miui.com (na samym dole) w tej tabelce jest mój Redmi 5 w Phase 2 ale Phase 2 (jak i zresztą Phase 3) NIE MA OKREŚLONEJ DATY! Czyżby to, że Redmi 5 dostanie MIUI 11 między 4tym a 12tym listopada TO JEDNAK TYLKO PLOTKI?
 9. Konrad1978

  Dziwne objawy

  Dziwne mam objawy w telefonie. Na próbę ustawiłem na kompie stacjonarnym poprzez zewnętrzne głośniki apkę OPEN.FM (Metro - Windows 10) by grała. Zadzwoniłem na moją komórkę z telefonu stacjonarnego i odebrałem na stacjonarnym. Wyszedłem do innego pokoju i wszystkie drzwi pozamykałem (by słyszeć tylko to co w telefonie). Gdy Redmi leżał przy komputerowych głośnikach to w stacjonarnym bezprzewodowym BYŁO SŁYCHAĆ MUZYKĘ. Zrobiłem więc odwrotnie: telefon liniowy położyłem przy głośnikach a Xiaomi wziąłem ze sobą do innego pokoju. Tym razem z Redmi zadzwoniłem na stacjonarny. NIC NIE SŁYSZAŁEM NA KOMÓRCE. Gdy dzwonię z komórki to mogę rozmawiać tylko GDY WCISNĘ IKONĘ GŁOŚNIKA - wtedy słyszę tą osobę, do której dzwonię lub gdy podłączę słuchawki z mikrofonem (mam na myśii nie takie duże z wystającym mikrofonem tylko douszne z wbudowanym, bo tylko takie mam). Gdyby mikrofon (ten u góry) nad ekranem się zepsuł zupełnie to przecież nie słyszałbym nic gdy dzwoniłem z domowego bezprzewodowego na komórkę a podkreślam wtedy SŁYSZAŁEM. Jedyne modyfikacje jakie zrobiłem to rootowanie no i instalowanie MIUI 11 stąd, z MIUI Polska. Nie dawajcie mi rad, żebym podczas dzwonienia z komórki zwiększył głośność na maxa - zrobiłem to i nic nie pomogło. Telefon Xiaomi Redmi 5 ma około pół roku (dostałem go jako nówkę na urodziny 20 kwietnia). PS. Asystent Google działa normalnie na komendy głosowe. Uruchamia się gdy powiem ,,OK, Google'' i wykonuje moje głosowe polecenia (np. ,,Powiedz kawał" - wtedy kawał słyszę w komórce normalnie). PS.2 Co to znaczy, że na portalu MIUI POLSKA Xiaomi Redmi 5 MA ZAKOŃCZONE WSPARCIE? Przecież Xiaomi nie zakończył wspierania tego modelu! MIUI 11 wyjdzie też na Xiaomi Redmi 5. Nic więc nie rozumiem.
 10. NEZUMI (SMOD) - tak zrobię. No ale boję się spróbować wyłączyć tela po zainstalowaniu ta metodą. Bo może się nie włączy lub cały czas będą takie problemy? Naprawdę nie ma sposobu na wejście w FASTBOOT bez ,,POWER" + ,,VOL -"? Najbardziej by mi odpowiadało sflashowanie MIflashtool'em ale tym razem z opcją ,,Clean all and lock" by móc oddać na serwis i by mi to wszystko w ramach gwarancji ponaprawiali. A co myślisz o tej apce ze sklepu Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lotej.bootrecovery ? Na skrinach jest opcja uruchomienia w FASTBOOT. Spróbować?
 11. NEZUMI (SMOD) - OK. ściągnąłem paczkę. No i co dalej? Jak bez wchodzenia w te tryby fastboot lub TWRP ją zainstalować (jednak boję się wyłączyć tela skoro się włączył i działa)? .
 12. NEZUMI (SMOD) - jestem szarym userem zarówno telefonu jak i Internetu, no więc proszę mów do mnie prostym językiem. Co to znaczy ,,zapingować" i jak używać tej opcji ,,@nick"? To po pierwsze. Po drugie: Co to znaczy, że ,,nie było precyzyjnie, że uruchomiłeś do systemu, tylko, że załapał ładowarkę"? Jeśli chodzi o MIflashtool'a to tak jak trzeba tel siedział podpięty cały czas kablem USB do kompa aż się pojawił ten kreator MIUI 10. Dopiero wtedy tela odłączyłem od kompa. Soft mam taki: MIUI Global 10.3.2 | Wersja stabilna 10.3.2.0 (ODAMIXM). Brałem ją stąd: https://bigota.d.miui.com/V10.3.2.0.ODAMIXM/rosy_global_images_V10.3.2.0.ODAMIXM_20190705.0000.00_8.1_global_b39fe69fc3.tgz (ten link podał mi MROSI, czyli jeden z Waszej Ekipy, na PW).
 13. NEZUMI (SMOD) - jakim cudem może być uszkodzony ,,POWER"? Przed flashowaniem MI flashtool'em działał BEZ PROBLEMU. Teraz gdy jest cudem tel włączony to też wyłącza i wyłącza bez problemu (znaczy wygasza ekran i włącza).
 14. Sflaszowałem tela używając MI Flashtool'a. I TERAZ MAM OLBRZYMIE PROBLEMY Z WŁĄCZANIEM. Znaczy gdy telefon jest całkowicie wyłączony to NIE MOGĘ GO WŁĄCZYĆ PRZYCISKIEM ,,POWER"". Trzymam ,,POWER'' i trzymam i telefon nie reaguje. Nie reaguje też na kombinację ,,POWER" + ,,VOL -'' (fastboot) i ,,POWER'' + ,,VOL +'' (TWRP). Z olbrzymimi kłopotami udało mi się tela włączyć dopiero gdy podłączyłem go do ładowarki. Wtedy też nie chciał zareagować od razu na ,,POWER'' ale w końcu się uruchomił. Po podłączeniu do ładowarki telefon wykrył, że bateria była naładowana w 91% czyli nie jest to problem ze zbyt małym naładowaniem baterii. Mam więc 2 pytania: Jak i czy uda mi się to samemu naprawić? Jeśli (odpukać) odp. na pkt 1 będzie ,,NIE" to jak wejść w fastboota inaczej niż ,,POWER'' + ,,VOL -"" by jeszcze raz zrobić flashowanie MIfashtool'em i tym frazem zablokować bootloader'a? Pytam o to ponieważ teraz zrobiłem tylko ,,Clean all'' a teraz chcę ,,Clean all and lock'' by przywrócić gwarancję (grzebałem w telu - odblokowałem bootloader'a i zrobiłem root'a by zainstalować od Was MIUI 11) gdyby trzeba było oddać telefon na serwis. PS 1. W Miflashtool'u nie było żadnych błędów, wszytsko się uruchomiło po flashowaniu poprawnie. MiFlashtool nie wykrył problemów żadnych, wcale. PS.2 Nigdy nie miałem takich kłopotów z włączaniem gdy do flashowania używałem TWRP-ka.
 15. NEZUMI (SMOD) - znaczy mam na MIF zrobić samo czyszczenie BEZ WRYWANIA SOFTU (w tuturialu jest by wgrać soft) i na taki bezsystemowy tel wgrać MIUI 11 od Was? Czy inaczej: poprzez MIF wgrać jednak soft (jakj w tutce) i dopiero po wgraniu softu tamtego wgrać Wasz?
×
×
 • Create New...