Jump to content

Miui V6 Dla Redmi 1

Recommended Posts

• Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

To ja tylko formalnie wyjaśnię, że format /system to relikt z czasów starych cwm gdzie taka opcja była i powiedzmy kiedyś tam się to przydawało. Teraz romy same formatują partycję /system (wystarczy o

Xiaomi będzie bardzo dobrą firmą jak zatrudnią normalnych programistów, bo na chwilę obecną to jest katastrofa, potrafią spieprzyć najprostszą rzecz a potem oburzają się, że ktoś ich krytykuje.

Na TWRP 2.8.4.0 poszło bez błędu.

Posted Images

Instalacja jest normalna, taka jak każdej innej aktualizacji... Jak nie zmieniałeś recovery i masz ROM MIUI Polska to tylko pobierasz ROM, aplikacja Aktualizacje i Instalacja z pamięci...

Mam już 5.5.1 na swoim redmi i niestety zauważyłem jeden nowy poważny błąd. Telefon samoczynnie się wyłącza. Zdarzyło się to już 3 razy. Co prawda zawsze w kieszeni spodni ale nigdy wcześniej nie miałem takiego objawu. Czy macie może jakieś sugestie? Gdzie szukać przyczyny? Jakieś logi do przejrzenia?

To znaczy? Nie jest obsługiwana przez apki i jestem w 95% pewien, że nigdy nie będzie. Możesz jedynie zrobić SD swap i to wszystko. Po tym zabiegu wszystko pięknie śmiga :D

Mam już 5.5.1 na swoim redmi i niestety zauważyłem jeden nowy poważny błąd. Telefon samoczynnie się wyłącza. Zdarzyło się to już 3 razy. Co prawda zawsze w kieszeni spodni ale nigdy wcześniej nie miałem takiego objawu. Czy macie może jakieś sugestie? Gdzie szukać przyczyny? Jakieś logi do przejrzenia?

To jest znane już od bardzo bardzo dawna, na szczęście teraz przynajmniej nie wyrzuca błędu procesu media. Nie da się z tym nic zrobić, występuje losowo.

To znaczy? Nie jest obsługiwana przez apki i jestem w 95% pewien, że nigdy nie będzie. Możesz jedynie zrobić SD swap i to wszystko. Po tym zabiegu wszystko pięknie śmiga :D

Po tym SD swap, albo zapisuje mi zdjęcia na karcie sd, ale wtedy nie mam dostępu do np zainstalowanych map (turystycznych w KaMap i nawigacyjnych w Sygic) i znikają mi dwie gry, albo mam dostęp do map i gier, ale za to zdjęcia i filmy lądują w pamięci telefonu ... eh. Wydaję mi się, że tez zmiany "robią się same" przy restarcie telefonu.   :-|

Edited by herrek

SD swap musisz zrobić od razu po full wipe, przed włączeniem systemu. Inaczej część danych aplikacji "znika", bo skąd mają wiedzieć, że coś co było na wewnętrznej jest zeswapowane na SD?

Co do zdjęć na SD to wina devów Xiaomi, to zapewne poprawią to. Kiedyś...

czyli mam zrobić: kopie danych, full wipe, sd swap, przywrócic dane i będzi super tak? ale zdjęcia i tak będa się zapisywać w pamięci telefonu, a nie na sd, tak ?  - dzieki za pomoc

Nie widzę zmian, wszystko działa.

Btw. zostałem o dziwo wyrzucony z teamu. Na szczęście mi nie żal, bo efekty naszego szukania bugów nie były w ogóle widoczne. Od teraz niestety nie będę wiedzieć tego co dotychczas.

Niestety nie ma tak łatwo. Najlepiej byłoby użyć SPFlashTools, ale spokojnie powinno się udać w recovery flash i full wipe, a następnie zwykły reboot do systemu.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...