Recommended Posts

Hej, chcę odświeżyć system, żeby przyspieszyć telefon MI4c. MIUI 10 | 8.9.13, TWRP 3.2.3-0 , odblokowany bootloader.

Od roku nic nie zmieniałam i trochę gubię się w opcjach TWRP. Wcześniej albo wgrywałam nowy ROM albo aktualizacje; nie robiłam odświeżenia systemu.

1. Co wybrać: Format Data czy Advanced Wipe (Wipe Data / Dalvik / Cache/ Internal Storage (?)) czy może Factory Reset?

2. Wipe data usuwa zainstalowane aplikacje czy tylko ich ustawienia?

3. Czy po takim czyszczeniu muszę raz jeszcze flashować ROM 8.3.19? Czy w ogóle warto? I jaka wtedy jest kolejność działań? (mam możliwość podłączenia pendrive'a z ROM-em po OTG)

Przeglądałam sekcję FAQ i tutoriale, ale tamte porady dotyczą głównie instalacji nowego ROM-u i akcji naprawczych jak system się posypie. 

1. Jak chcesz zrobić reset do ustawień fabrycznych, ale nie wywalić danych z pamięci wewnętrznej, to po prostu Factory Reset (albo Advanced Wipe w którym wybierasz dalvik/art cache, cache i data - robi dokładnie to samo).
2. Usuwa i aplikacje, i ich dane.
3. Nie musisz, ale możesz. Ściągasz na kompa albo na telefon przed zrobieniem wipe wersję 8.9.13, uruchamiasz TWRP i po prostu instalujesz w menu Install z telefonu (jeśli nie masz na telefonie, to przerzucasz z kompa bądź OTG - komp powinien go widzieć jako zwykła pamięć wewnętrzną, tak jak w normalnym systemie)