Jump to content

beginka

Użytkownicy
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by beginka

 1. Hej, chcę odświeżyć system, żeby przyspieszyć telefon MI4c. MIUI 10 | 8.9.13, TWRP 3.2.3-0 , odblokowany bootloader. Od roku nic nie zmieniałam i trochę gubię się w opcjach TWRP. Wcześniej albo wgrywałam nowy ROM albo aktualizacje; nie robiłam odświeżenia systemu. Co wybrać: Format Data czy Advanced Wipe (Wipe Data / Dalvik / Cache/ Internal Storage (?)) czy może Factory Reset? Wipe data usuwa zainstalowane aplikacje czy tylko ich ustawienia? Czy po takim czyszczeniu muszę raz jeszcze flashować ROM 8.3.19? Czy w ogóle warto? I jaka wtedy jest kolejność działań? (mam możliwość podłączenia pendrive'a z ROM-em po OTG) Przeglądałam sekcję FAQ i tutoriale, ale tamte porady dotyczą głównie instalacji nowego ROM-u i akcji naprawczych jak system się posypie.
 2. Hej, Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie można wyłączać automatyczne sprawdzanie aktualizacji systemu? Co pół godziny wyskakuje mi powiadomienie, że nowa aktualizacja na mnie czeka i mam już dość. Wcześniej było to w opcjach (trzy kropki) po wejściu w Aktualizacje, teraz nie wiem, Mam Miui 8.8.9. EDIT: obejście problemu: Aplikacje zainstalowane --> Aktualizacje --> Powiadomienia --> Nie zezwalaj. Nie wiem, czy to jedyne rozwiązanie i czy tak naprawdę nie blokuję jakiś ważnych powiadomień systemowych. Proszę o opinię.
 3. Hmm, nie wiem, co ostatecznie pomogło. Nie "format data' bo miałam instalkę MIUI na karcie sim i celowo nie czyściłam wszystkiego. TWRP zaktualizowałam post factum na wszelki wypadek. Dzięki.
 4. Ja chciałam zrobić fullwipe, bo sytem mi się sypał po dwóch latach updatów bez wipe. I oczywiście jak wreszcie uruchomiłam, to stawiałam wszystko na nowo. Jednak moje rozwiązanie dotyczyło wyjścia z loopa na TRWP i było niezależne od wcześniejszego (full)wipe. Czyli jeśli próbowałeś upate bez wipe i telefon zawiesił się na TRWP, to pewnie też akualizacja się nie powiodła. Może wymuszenie Fastboot klawiszami --> wyłączenie telefonu --> uruchomienie w Recovery --> ponowna instalacja akualizacji (bez wipe), jest tym czego szukasz.
 5. Problem rozwiązany. Pomogło wymuszenie Power off --> włączenie w trybie recovery --> ponowna instalacja Rom. Tak jak napisał SLIM, system jednak się nie zainstalował (mogłam się tego domyślić, kiedy podpinałam telefon do komputera i pokazywało mi "Internal Storage - 8GB wolnych z 11GB). Przypuszczam, że po full wipe, a przed instalacją romu, restart jest przydatny. Mi udało się go wymusić przechodząc klawiszami w tryb Fastboot (Power + Vol-), a kiedy po chwili telefon się zupełnie wyłączył, uruchomiłam go klawiszami (Power +Vol+ + Vol-) w trybie Recovery. Kolejna instalacja aktualizacji systemu przebiegła normalnie. Czyli z restartem do OS i przejściem przez wszystkie ustawienia początkowe. TWRP było w wersji 3.0.3
 6. Hej, Próbowałam zrobić update MIUI po full wipe i nie mogę teraz wyjść z TWRP. Update był z MIUI 8.4.4 na 8.7.26. Po pierwszym updacie miui z Android 7.0 robiłam odblokowanie bootloadera według poradników i każda kolejna aktualizacja przebiegała bez problemów. Jednak to jest pierwszy raz, kiedy próbowałam zrobić full wipe :-(; wcześniej żadnych wipów nie robiłam poza cache i Dalvik od czasu do czasu. Zrobiłam tak: przegrałam rom w zip na kartę SIM --> uruchomiłam w Recovery --> Advanced wipe (data, system, cashe, Dalvik, *bez* Internal storage) --> Install (wybrany rom) Pierwszy sygnał ostrzegawczy to był brak automatycznego restartu po instalacji. Próbowałam wymusić, ale wciąż wraca do TWRP. Czy robię Reboot system / Recovery / Bootloader /Power Off, telefon wraca po kilku sekundach do Recovery. Na razie nie chce robić Hard Resetu i próbuję coś zadziałać z poziomu Recovery. Kiedy podłączam telefon pod USB, komputer widzi mi go jako urządzenie MTP i wyświetla zawartość internal storage. Po pierwsze: czy coś zrobiłam nie tak? Po drugie, co mogę teraz zrobić?
×
×
 • Create New...