Jump to content

Moje Pierwsze Tygodnie Z Mi4 (I Miui)...

Recommended Posts

...czyli kilka pytanek i jeden errorek :)

Jestem wieloletnim użytkownikiem andka oraz iOS  i muszę przyznać, że MIUI mnie zachwycił. Wydaję się idealnym połączeniem obu światów ;) Długo się zastanawiałem czy ryzykować z systemem made in china, ale w zasadzie same pozytywne recenzję oraz miuipolska.pl mnie przekonały i zdecydowanie nie żałuję. Ale do rzeczy. Mam wersje 6, najnowszą z ostatniego piątku.

Pytanko czy w jakiś łatwy sposób można dodać do ekranu blokady cokolwiek? Pogodę, skrót, obsługę muzyki? Próbowałem coś przy pomocy WSM tools, żadnego działającego motywu też nie znalazłem (chyba że możecie coś polecić?).

Drugie pytanko, czy gdzieś można wyłączyć wybudzanie telefonu po podłączeniu słuchawek? Strasznie irytujące...

Natomiast jeden zonk, który mi wyskakuje to tapnięcie ikonki transfer wywala "Niestety, aplikacja Transfer została zatrzymana". W poprzednich dwóch wersja systemu było to samo.

1. Nie polecam tak na początek zabawy WSM. Jesteś początkujący więc odradzam zabawy z modem który potrzebuje roota do działania. 

WSM może uceglić telefon czasem w niespodziewanym momencie bo nie jest rozwijany a MIUI wciaż się zmienia i kiedyś zmiana w MIUI może popsuć WSM co uwali telefon. Odradzam więc te zabawy. Chyba, że jesteś tego świadomy i przygotowany na ratowanie telefonu przez MiFlash.

Co do ekranu blokady to jest tu po prostu inna filozofia i się nie da. Póki co. W MIUI v5 była taka możliwość a tu system jakby został projektowany od nowa i wciąż jest w rozwoju. 

2. Wyłączenie ekranu. Też nie. Tzn to doszło ostatnio i po prostu każde powiadomienie na telefonie wybudza ekran na chwilę. Być może kiedyś będzie dodany przełącznik co to wyłącza. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie by wgrać starszą wersję i na niej zostać.

3. Transfer u mnie działa. Nie wywala FC. Usuń aplikację z pulpitu przez przciągnięcie do góry i ponownie zainstaluj rom przez Aktualizacje. Transfer wróci i nie powinien już zamykać.

1. No też moja zabawa z tym trwała krótko i do niczego nie doszło. Niewiele rzeczy też działało. No nic będę czekał, może w któryś piątek... ;)

2. Ehh jakoś to przeboleje, wolę być na bieżąco... a może w któryś piątek :P

3. Zadziałało, dzięki!

Co do punktu pierwszego.

Są różne aplikacje które mogą zmieniać lockscreena, a raczej "nakłada" na systemowy swój. Dla przykładu (podaje go zawsze xD) aplikacja od muzyki PowerAmp ma opcję własnego lockscreena przez co cały panel odtwarzacza jest widoczny zaraz po wciśnięciu przycisku odblokowania. Może w Google Play znajdziesz również inne aplikacje wspierające takie rozwiązania.

Edited by avish
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...