Jump to content

Polećcie Power Bank


latet

Recommended Posts

Witam,

Nie znam się kompletnie na power bankach, nigdy żadnego nie miałem. Czy możecie wskazać jakiś godny polecenia i wart swojej ceny? Nie musi być Xiaomi. Pojemność od 10 000 w górę. Ważne, aby miał baterie wytrzymałe na np. pozostawienie powerbanku w stanie ładowania.

 

Powerbank będzie używać osoba, która mieszka na odludziu i często ma niespodziewane, wielodniowe awarie prądu, więc takie jest założenie – że on będzie stale podłączony (ładujący się) i w razie nagłego braku prądu będzie zawsze na full naładowany. No, ale jak wiadomo, niektóre rodzaje akumulatorów bardzo źle znoszą coś takiego i szybko tracą pojemność. Szukam takiego, który będzie na takie traktowanie jak najbardziej uodporniony, czy to ze względu na typ akumulatorów, czy też na elektronikę, która przed tym w jakiś sposób zabezpiecza..

 

Dzięki!

Edited by latet
Link to comment
Share on other sites

Dzięki, ale pytam stanowczo o PowerBank :)

Opisana sytuacja będzie podstawową, ale nie jedyną, w której ma być wykorzystywany. Długie podróże pociągami i autokarami – także wchodzą w grę.

Edited by latet
Link to comment
Share on other sites

Z tego co widzę, to są produkowane Power Banki przez firmę Sanyo i mają w nazwie Eneloop. Jakie akumulatorki są w środku, tego nie wiem. Wiem tylko, że z kilkudziesięciu akumulatorków jakie nabyłem dwa lata temu do konsoli WII i nieco wcześniej do lampy błyskowej Metz, do utylizacji poszło prawie wszystko, zostały tylko enelopy i recyko. I tylko te trzymają 90% pojemności po dziś dzień, mimo, że czasami ładowałem je silnym prądem na procesorowej ładowarce (lampa zjada momentalnie, 400-500 zdjęć i wymiana).

 

 

Z tego co czytałem ich power banki mają zabezpieczenia i same się rozłączają gdy nie jest pobierany prąd. 

Edited by wasabi
Link to comment
Share on other sites

Panasonic Eneloopy to jedne z najlepszych akumulatorów NiMH.

Ich power banki są litowo-jonowe, lądują się bardzo długo 1A, lądują telefon tez długo 1A.

W Xiaomi mamy natężenie 2A w 2 strony, 2x szybciej się naladuje i naladuje 2x szybciej np. Telefon.

Wniosek z tego taki ze nie nadaje się to do telefonow i tabletow.

Wysłane z mojego Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...