Jump to content

Xiaomi Aqara czujnik drgań - zasięg


Monterczek

Recommended Posts

Czesc

Mam pytanie dotyczące Zigbee. Dla jednego z czujników znalazłem nietypowe zastosowanie jako alarm dla motocykle który stoi przed moim blokiem niestety nie zawsze działa poprawnie, czasami przechodzi w tryb off line. Chciałbym sprawdzić czy to wina odległości od geteway. Nasunęły mi się pewne pytania może znacie odpowiedz:

1. Co jaki czas MI gateway z czujnikiem w moim przypadku drgań ?

2. Czy można sprawdzić w jakiś sposób np.  jakiś programem moc nadawanego sygnału z czujników Zigbee i czy są online ?

3. Czy w przypadku gdy czujnik jest poza zasięgiem( jadę gdzieś motocyklem ) i wracam w miejsce gdzie był zasięg, połączy sie automatycznie z gateway czy muszę go restartować  ?

Z moich obserwacji wynika że jak jest poza zasięgiem to już nie wróci do statusu online.

Z góry dziękuje z pomoc:)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

Z mojej strony to powiem co wiem : ) Miałem przycisk okrągły Mi Smart Switch w samochodzie. Gdy samochodu nie było w domu to w aplikacji Mi Home pokazywał się jako Offline, lecz gdy auto pojawiało się w zasięgu to wystarczyło raz nacisnąć przycisk, żeby automatycznie zadziałała jakaś scena. Pewnie działa to tak, że przycisk przy naciskaniu wysyła informację a skoro już jest w zasięgu to bramka widzi go jako offline. Nie wiem jak w przypadku czujnika drgań, ale jeśli działa to podobnie czyli - gdy czujnik jest ruszany to w tym momencie wysyła informację do bramki to znaczy, że jak wrócisz motocyklem do domu to automatycznie pojawi się online. Pytanie tylko, czy wtedy podczas jazdy będzie cały czas wykrywał drgania i nadawał sygnał, jeśli tak, to bateria może szybko się wyczerpać.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam dwa te czujniki, jeden w aucie drugi na dużym oknie. Gdy parkuje od blokiem zasięg w prostej linii z jedną ściana do 20 metrów. Po powrocie do domu zawsze go resetuje żeby był aktywny w Mi Home, owszem jak zapomnę to z reguły sam też się pojawi jako aktywny, jednak trwa to dosyć długo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...