Skocz do zawartości

Podrobiony Redmi 1S


rwioslo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

dostałem podrobionego Redmi 1S, z prockiem MT6572 o którym pisał juz Acid. Co ciekawe aplikacja Miui do weryfikowania autentyczności twierdzi że telefon jest oryginalny. Chyńczyk idzie w zaparte że jest to oryginał tylko inna wersja telefonu. Otworzyłem spór i niestety nie mogę dogadać się z chinolcem. Co o tym myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Trzeba zwrócić uwagę na to że Redmi 1S może trafić się w wariancie TD. To akurat dosyć rzadkie zjawisko ale możliwe. Mój poradnik opisywał podróbke bo fizycznie na telefonie (pod baterią) było WCDMA a hardware był na MTK. Także to była podróbka. Tutaj musisz podać więcej szczegółów. Czy pod baterią masz napisane TD-SCDMA?

MIUIPolska nie wgrasz na TD bo takiego nie mamy.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to tylko aplikacja weryfikujaca numery seryjne (juz dawno podrobione) i podstawowe odczyty z systemu (co też łatwo się podrabia).

Także nic nie zastąpi samodzielnej weryfikacji wyglądu i podzespołów.

Spamuj chińczyka zdjęciami gdzie jak byk są pokazane dwie nazwy i różne specyfikacje. Skoro masz napisane WCDMA to masz mieć Qualcomma a nie MTK i niech chińczyk nie rznie głupa.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rwioslo Jeśli faktycznie fake i kupowałeś na ali to podeślij proszę link do aukcji tak pro publico bono.

A co do zwrotu całości kasy potwierdzam tak jak napisał r0bertt - kiedyś zamówiłem telefon i przyszła niestety pusta koperta, wystaczyło zdjęcie i opis sytuacji by Ali zwróciło kasę bez mrugnięcia okiem. Oczywiście dla nich istniało ryzyko że ich robię w trąbę - ale skoro to łyknęli moją historię to przy założeniu, ze dobrze udokumentujesz swój telefon zdjęciami to nie spodziewam się jakiś problemów ze zwrotem pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do aukcji: http://www.aliexpress.com/snapshot/6329711737.html?orderId=64500830815406

 

Telefon kupowałem na wyprzedaży, niestety gość nie miał za dużo pozytywnych komentarzy. W tym momencie eskalowałem już spór, bo sprzedawca za nic nie chce się zgodzić że jest to podróbka. Zobaczymy jak aliexpress rozwiąże sprawę. Będę informował jak zakończyła się sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Panie i odpowiedziałeś sobie sam w tym poście. Kupiłeś na promocji jakiś -50$ u gościa który sprzedał 80 rzeczy i z tego co widać zakończył swoją działalność. Na ali jest xx takich sprzedawców ale trzeba patrzyć na realne ceny chińczyk nie da za darmo ;)

 

Edytowane przez rm_125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do aukcji: http://www.aliexpress.com/snapshot/6329711737.html?orderId=64500830815406

 

Telefon kupowałem na wyprzedaży, niestety gość nie miał za dużo pozytywnych komentarzy. W tym momencie eskalowałem już spór, bo sprzedawca za nic nie chce się zgodzić że jest to podróbka. Zobaczymy jak aliexpress rozwiąże sprawę. Będę informował jak zakończyła się sprawa.

Jak to nie chce się zgodzić? A gdzie tu masz problem? Wejdź na MIUIPolska, wpisz w szukajkę "podróbka" i masz mój post jak rozpoznawać podróbkę. Zrób fotki, screeny co się da z Twojego urządzenia wydobyć i prześlij to do sprzedawcy w PDF, jeszcze możesz napisać w tym dokumencie jakieś bardziej wiarygodne dane np że opinię wydał jakiś tam serwis czy "Narodowy Urząd Legalności Telefonów". Zrób dokument z jakiegoś szablonu z sieci. Jak coś to kopię przesyłasz do Ali i masz zwrot pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rwioslo - jest jeszcze jedna możliwość. Jeśli płaciłeś kartą, to możesz skorzystać z procedury Chargeback. Ludzie dostawali zwort nawet za bilety upadłego OTL Express, problem w tym że trzeba się poprzepychać z bankiem - ale moim zdaniem gra warta świeczki.

Szerzej o tej procedurze: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chargeback

Edytowane przez Dominik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju no i co z tego? Dostał rachunek i co? A skąd mamy wiedzieć czy to oryginalny czy nie? Nikt tu z nas takiego rachunku na oczy nie widział. Ty też dlatego Chińczyk ci to wysyła.

Zapytaj go wprost. Dlaczego masz procesor MTK skoro masz napisane pod baterią że to model WCDMA z tylko i wyłącznie procesorem Qualcomm. Napisz mu, żeby nie p.... i oddawał pieniądze :)

 

Zabierasz się do tego jakoś dziwnie słabo...

Pierwsze co powininieś już dawno zrobić to wysłać fotkę z aukcji gdzie jest MSM Qualcomma i screena/zdjęcie z telefonu jaki masz gdzie masz napisane procesor MTK. To praktycznie wystarczający dowód na podróbę dla chińczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopisuje się do wątku, Dostałem właśnie S1 niby wszystko ok ale mam pewne wątpliwości.

Przy sprawdzaniu dyscode dostaję info że ten kod był sprawdzany ponad 2000 razy; http://g01.a.alicdn.com/kf/UT85Av8XlBXXXcUQpbXM.png

Naklejka na paczce wygląda tak: http://g02.a.alicdn.com/kf/UT884P8XnNaXXagOFbXO.jpg

Otworzyłem spór na aliexpress i chińczyk twerdzi że to 100% oryginał a kod nie działa bo jest to telefon prosto z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol naklejka to ostatnie co się sprawdza a raczej nie ma sensu tego robić. Prędzej pod baterią będzie inne oznaczenie modelu niż mówi pudełko lub nie będziesz miał MiRecovery. Jeśli masz recovery 3e to masz Mediateka a to... wiadomo co oznacza.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko że coś z tym dyscodem jest nie tak. Generalnie do telefonu udało mi się bez problemu wgrało się MIUI Polska (swoją drogą, rewelacja), recovery wyglądało dokładnie tak samo jak w tutorialu. Co do specyfikacji to na 100% jest zgodna ze stroną producenta. Może macie rację, że nie ma się co spinać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że wykorzystam wątek.

Redmi 1S, aliexpress, http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Red-Rice-1S-Redmi-Hongmi-Dual-SIM-Quad-Core-3G-WCDMA-Android-Smart-Phone/1245583_2035103884.html

Konkretnie nie ta aukcja, ale ten sam człowiek.

Wybrałem wersję 1s red. Więc mam czerwoną klapkę.

Niestety, potwierdziłem zakup, a potem wziąłem się za testy ;)

Najlepsze jednak jest to, że zakupiłem drugi tel, który wyszedł wczoraj, a dziś

jestem po dokładnych testach pierwszego i...

CPU-Z twierdzi, że to Cortex ARM, że board MSM8226.

Antutu, że to qualcom snap MSM8228 - czyli niby ok.

Sprawdzanie numeru - sprzedaż maj 2014! i że to wersja Unicom.

Teraz tak szukam o tym i znalazłem coś takiego: this phone is purchased from the seller Xiaomi and the Chinese mobile operator China Unicom, unlocked, reflash - czyli lekki syf.

Bateria - tutaj różne programy różnie, od 1300mAh, do 2018 (3C tools).

Poza tym, twierdzą, że to Li-Ion a zdaje się ma być w oryginale polimer.

Antutu benchmark - na miui_rm1s_balcangsm_4.11.20_eecdbdde52_4.3 powyżej 19000.

Na CM 11 R14 powyżej 21000.

Niby wszystko działa, niby qualcom... ale.... multitouch widzi tylko 2 palce :(

Sprawdzałem multi touch test i antutu :( I co to za cholera ?

Jakaś nowa hybryda/podróbka, czy walnięty dotyk ?

Ponieważ testy odpalane z wielu różnych romów każdy wykrywa qualcoma, to... hm...

oszustwo na skryptach wykluczone.

MIUI Polska też działa ok.

Recovery nie pamiętam jakie było, teraz jest TWRP.

Zamarudziłem chińczyka dziś, żeby anulował to zamówienie. Zobaczymy.

W razie czego, sprawdzę kolejny aparat jak przyjdzie i otworzę spór,

choć liczę (pewnie głupio), że wycofa wysyłkę z poczty.

Generalnie, jak to chińczyk: don't worry friend :)

 

Tak teraz przeglądam te komentarze, większość to nasi wschodni sąsiedzi i jedni

zachwyceni, ale 1 człowiek pisze: Authentication code on the manufacturer's website does not pass the test. The battery serial number is the same as a fake.

Edytowane przez gsunr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miuipolska to raz, dwa, że działa każde miui, w tym to co podałem (razem z systemem),

Wgrało się też twrp, oraz cyanogen 11.

Natomiast "oryginalny" flash nie miał w ogóle opcji Updater.

Optuję za tym, że to właśnie wersja Unicom.

Martwi mnie ten multitouch, ale trudno, jakoś to przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było jakieś recovery, bo dało się z tego czegoś załadować miui polska na ten rom, co był.

Niemniej, o niebo lepiej działa na tym romie miui_rm1s_balcangsm_4.11.20_eecdbdde52_4.3,

nowszy bild androida, xposed, można wgrać miui polska bez problemu.

Zastanawiam się tylko, czy mam felerny egzemplarz z uszkodzonym dotykiem,

czy też wszystkie aparaty z Unicom, sprzedawane przez tego człowieka

mają tą wadę/własność ?

Nic, wieczorkiem podlinkuję kilka zdjęć tego "cudu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwalam sobie napisać jeszcze co nieco:
1. Z tego co widzę, to w MiRecovery jest ciemnie tło, pomarańczowe przyciski i napisy.
    U mnie było niebieskie, pełno chińskich krzaków i... dało się wybrać inny zip niż update.zip.
2. Działa MIUI Polska, nawet przed chwilą sfleszowałem wersję 47 (dla Redmi 1S oczywiście).
3. Zmieniłem recovery na TWRP.
4. Sprawdzanie kodu z naklejki - 69 raz :)
5. Na wtyku USB logo MI.
 
Traktuję to jako ciekawostkę. Robią repliki na qualcomie ? :)
Na pudle z tyłu jest data 2014.10 i krzaczki przed nią.
Może data produkcji, niemniej jak wcześniej pisałem, sprawdzenie po SN pokazało, że sprzedany
był w maju 2014 ;)
 
post-4523-0-96120600-1421011336_thumb.jp
post-4523-0-31662200-1421011338_thumb.jp
Edytowane przez gsunr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,
Chciałem zapytać czy np na allegro można kupić nie podrobiony egzemplarz. Jest tam kilku sprzedawców którzy wysawiają faktury lecz przynajmniej ja nie mam pewności czy lub który sprzedawca jest godny uwagi.
Czytając ten temat i temat o podróbce 1s nie do końca wiem o co ewentualnie zapytać sprzedawcę, bowiem trochę zmyliły mnie posty jednego kolegi który miał problem z identyfikacją telefonu.
Co jeśli spradzając nr smartfona okaże się, że sprawdzany był już naście czy setki razy?
Pozdrawiam
paja11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...