Sign in to follow this  
alfredzik2

Aktualizacja MIUI i Android

Recommended Posts

Czoem,

Panie i Panowie, naszła mnie ostatnio myśl na zmianę w swoim telefonie (bo na zmianę telefonu na razie brak kwitu). Od zakupu mi5, czyli przeszło 2 lata temu nie zmieniałem nic w oprogramowaniu. Wszystko hulało, więc nie chciałem psuć, ale teraz chcę zrobić aktualizację MIUI i Androida. Po zakupie telefonu (z ibuygou) robiłem tą całą procedurę z instalacją nowego MIUI. Chyba wszystko się udało, bo do tej pory działa, ale nigdy nic się nie aktualizowało mimo wersji rozwojowej, no trudno. Na dzień dzisiejszy chciałbym zaktualizować moją mi5 do najwyższej (albo najlepszej pod względem stabilności) wersji MIUI i najnowszego Androida. Od czego zacząć, co gdzie, jak?

Aktualny setup:

Android: 6.0.1

MIUI: 8.2 by xiaomi.eu, 6.11.10 (rozwojowa)

Liczę na pomoc i pozdrawiam

Wersja 6.11.10 jest przez wielu uważana za najlepszą jaka wyszła, choć faktycznie trochę już leciwa.

Zakładam, że masz już zainstalowane TWRP, więc zacznij od jego zaktualizowania. Najnowszą wersję znajdziesz na stronie twrp.me, pobierasz ją na telefon, a potem wyłączasz telefon i przytrzymujesz przycisk power i pogłaśniania do momentu pojawienia się logo mi. Wchodzisz w flash i wybierasz install image, a potem zaznaczasz ściągnięty plik twrp i akceptujesz.

Nie wiem czy możesz sobie tak po prostu zaktualizować MIUI 8 do 10, no i przy takim przeskoku chyba jednak lepiej wykonać czystą instalację, więc zrób sobie backup ważnych plików, zdjęć, rozmów itp. na jakiś pendrive, czy komputer. Możesz to zrobić przez twrp, lub po prostu podłączając telefon do komputera i wybraniu opcji przesyłania plików.

Żeby zainstalować nowe miui, wejdź na stronę xiaomi.eu i pobierz wybraną/najnowszą wersję na telefon. Znów wyłączasz telefon i wchodzisz w twrp przytrzymując jednocześnie power i pogłaśnianie. Teraz wchodzisz w wipe, wybierasz system, data, cache i akceptujesz. Potem wchodzisz w flash, wybierasz install zip i zaznaczasz to co pobrałeś. Jak się przemieli, to restartujesz telefon i czekasz kilka minut, aż pojawi się okno konfiguracji. Voilà. 

Opcjonalnie możesz znów wejść w TWRP i doinstalować Magiska (root) i blokadę reklam, linki znajdziesz na miuipolska.

Ja aktualnie siedzę na 9.4.25 i nie jest najgorzej, ale chętnie przeczytam jak wrażenia po przesiadce, szczególnie w kwestii baterii.

• Thanks 1

Dziękuję za obszerną instrukcję. Teraz na pewno się uda. :D A jak z kwestią androida? Też muszę go aktualizować do wyższej wersji?

Co do baterii to mam z nią ostatnio problemy. Oprócz spadku czasu korzystania, to od zimy telefon przy np 40% zaczął się wyłączać (ostatnio padł przy 70%). Po włączaniu nie wstaje, "udaje", że ma 0%, ale po podłączeniu do zasilania od razu odzyskuje poprzednią pojemność. Może po wyczyszczeniu go i uzyskania nowej nakładki coś się polepszy. 

Mówiąc łopatologicznie, nie ma czegoś takiego jak aktualizacja samego androida. Jak aktualizujesz urządzenie  wgrywając najnowszą wersję romu to aktualizujesz całość, łącznie z androidem na którym on jest zrobiony.

Okay, rozumiem. Na dniach spróbuję się za to wziąć i dam znać jak poszło. Dzięki :D

EDIT. Chyba wszystko się udało. Dzięki za pomoc. :D

60182232_321924631806201_2658161792139657216_n.thumb.png.2866019e67e30cad4c2e659c38a812b1.png

Edited by alfredzik2