Skocz do zawartości

brak aplikacji mapy ( google maps ) MIUI 9.3.28


Lumir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, gdyż na telefonie brak aplikacji mapy - nie mogę też jej pobrać ze sklepu play ( nie mam tam oficjalnych map od googla do wyboru ), jak asystenta poproszę o wyznaczenie trasy do pracy to pyta mnie jaką aplikacją otworzyć zapytanie ( nie ma tam do wyboru google mapsów ).

@Orjon może można wrzucić mapy za pomocą jakiejś paczki "gapps" tak jak ma to miejsce na innych OSach ? Jeśli tak, to brać generyczne gappsy czy jakieś szczególne ? Zflaszuje się to w ogóle ? ( żebym czegoś nie zbrickował ) - przepraszam, że nadużywam Twojej cierpliwości, to już drugi post w przeciągu 24h, ale akurat mapki są mi konieczne do poruszania się w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, po zainstalowaniu map z apkmirror weszła mi co prawda apka, ale nie jest widoczna w google play, oraz jest gdzie indziej zlokalizowana ( jest po angielsku ) w interfejsie appki nie widziałem opcji wymuszenia update ( spróbowałem też zainstalować wcześniejszą wersję, i potem ją zupdateować, żeby "wskoczyła" do sklepu ), niestety nic takiego nie znalazłem.

Co robić, jak żyć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidexx jeśli nie widzę jej w sklepie, to przecież nie pojawi się tam, tylko będzie tkwiła na tej wersji, którą jej "z palca" zainstalowałem. Jak wszedłem z kompa do google play to mam komunikat, że "aplikacja jest niezgodna z Twoim urządzeniem"

skleiłem teraz fakt, że jak pierwotnie zainstalowałem TWRP to po wskazaniu romu system pisał, że moje urządzenie to nie chiron i nie chciało wgrac miui PL - pobrałem więc drugie dostępne na ten model TWRP zgodnie z listą w instrukcji - wybrałem "zbiór recovery TWRP" https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

pierwszy TWRP jaki pobrałem to ten z większą ilością pobrań, tam wyskakiwał w/w błąd, więc pobrałem ten chiron_8 i na nim system ładnie się zflaszował.

teraz zflaszowałem recovery ponownie aplikacją TWRP plik twrp-3.2.3-0-chiron.img (apk z poziomu androida z uprawnieniami root), wykonałem ponownie flash softu, ale nadal problem występuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie pomogę ale przytoczę wam, że ten błąd dotyczący przykładowo map ma charakter globalny, większość świeżych wersji custom romów opartych o androida 9 (mówię tutaj o mix 2) i miui w wersji globalnej (tego nie sprawdziłem więc może to być nie prawda) ma również ten problem. Co lepsze mapy z apk-mirror nie posiadają języka Polskiego, a dev'owie uważają, że może to być faktycznie problem z build.prop bądź Google coś nawaliło.
A Lumir po prostu pomylił pojęcia, raczej nie chodziło mu o logi tylko o cały plik by mógł sprawdzić różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety mam to samo - oddałem swój telefon (Mi Mix 2) Mamie, zrobiłem wipe'a, uaktualnił się do MIUI 9.4.11 i ... map nie mam. Jest na to już jakiś sposób?

Znalazłem na xda takie rozwiązanie: It seems a Google bug affecting chiron. Just change device's fingerprints. I choose Pixel 2, but you can use Mi Mix 2s, as you wish. You should be able to update or install Google Maps.

No i okey, ale gdzie zmienić to device's fingerprints na Pixel 2?

Edytowane przez mr2k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...