JamCiTo

MIUI 10.2.1.0 PEDMIXM ogólnie

Recommended Posts

Ostatnio wyskoczyła mi ta aktualizacja jak diabełek z pudełka... 

Nac zytałem się jak to ma być super i hiper... Ogólnie z wcześniejszej (na andku 8) 10.2.1 byłem zadowolony.... Ale zmieniłem, bo miało się zmienić w aparacie sporo... Wcześniej szedł z AI w ciepłe kolory i szczególnie wkurzające było przerabianie różu zachodzącego słońca w pomarańcz.... 

Pomyślałem - no teraz to będzie nowa jakość... 

Niestety nie jest... Kolory jak były podbijane w ciepłe, tak są nadal, z ekspozycją nic się nie zmieniło.... Jak podbijał ISO - tak dalej podbija... 

Za to spierd...ło się coś w sofcie i nie mogę zablokować ekranu na włączonym aparacie, ponieważ przy próbie odblokowania, reaguje ślamazarnie na to, budzi się z zupełnie czarne ekranem i po dłuższej chwili (czasami z 5-10s, aa raz myślałem, że już nie wstanie) wywala radosne "aparat przestał działać"... I czasami potrzebuje restart, żeby wstał stokowy... A o dziwo badziew ze sklepu Playa - Photo Director" - wstaje za każdym razem (ale tu się nic nie zmieniło)... 

Ogólnie, jak dla mnie, zrypana globalna poprawka i ten andek 9 był tu niezbędny jak ryjącej siodło... 

 

Może ktoś siedzi na globalu i ma inne odczucia, albo coś mu się udało wymodzić? 

Edited by JamCiTo
Literówki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam problemów z aparatem i blokowaniem. Odbywa się to bardzo szybko i bez zacięć.  Z tym, że ja byłem na Global dev i własnie zrobiłem pełny format pod custom recovery i zainstalowałem na czysto.

Może u ciebie trzeba wykonać przywracanie ustawień fabrycznych z czyszczeniem danych? Bo jednak to inny system. 

Ja instalując Global stable na Global dev miałem błędy media i nie mogłem się połączyć po USB. Więc nawet Android 9 w wersji dev i global nie są do końca kompatybilne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko widzisz... Problem jest taki, że testuję tryb "szarego zjadacza chleba", czyli - pojawia się aktualizacja i telefon krzyczy "uaktualnij!" to uaktualniam.... I ma działać... A nie działa... ;-)

Jak będę miał dłuższą chwilę to posiedzę... O ile Szkodniczki tacie pozwolą.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja małemu szkodnikowi daje stary MiMax i mam go spokój na pół dnia. Siedzi i ogląda bajki na YT

 

PS. Nowy rom zniknął wczoraj z oficjalnej strony pobierania :)

Edited by Bartos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jednak coś zrypane.... 

Mój młody też z MiMaxem siedzi jak zasłóży... A siostra z różnymi wynalazkami innymi... A i tak trzeba mieć 5 par rąk i oczy naokoło głowy... najlepiej na peryskopach... 

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, zainstalowałem aktualizację do tego telefonu, z androidem 9.0 i telefon teraz ma raka, wiesza się nie da się nic na nim zrobić. Nawet jak wyskoczy nowa aktualizacja to nie chce wejść w aktualizację bo nie odpowiadają nie wiem co mam z tym zrobić w sumie, Bootloader nie jest odblokowany. :( Dodam, że ustawienia fabryczne zbytnio nie pomogły telefon się dalej dziwnie zachowuje... Jakaś porażka to Xiaomi, wypuszczają coś i jeszcze nie działa... Nigdy więcej....

Edited by ZIOLOISO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są dwie wersje stabilnej 9.0, którą instalowałeś? ostatnia poprawiona jest chyba od dwóch dni do pobrania na oficjalnej stronie. 

Ja jak instalowałem jako aktualizację z wersji dev to też błędami sypało. Dopiero na czysto przez miflash instalacja - telefon działał idealnie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem to co aplikacja pobrała na telefonie. Wyjąłem kartę SD i po fabrycznych ruszył uff. Jak będę w domu to ja sformatuje i zobaczę co się będzie działo.

Ok, telefon działa, ale kurde, żeby takie cyrki były przy aktualizacji systemu na nim to są jakieś jaja. Kopę godzin na ustawianie wszystkiego od nowa, Xiaomi jest niepoważne.

 

 

Edited by ZIOLOISO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrypane to miui na andku 9 jest jak  Lato z radiem... 

Przeinstalowałem na to co dają teraz w oficjalnym downloadzie... I nie dość, że aparat się wywala  na plecy, albo nie wstaje częściej, to jeszcze np miui muzyka się nie minimalizuje na BT na górny pasek, to jeszcze przy wyłączonym ekranie, na słuchaniu muzy bateria znika w oczach... Masakra to kińczyki zrypali... Gdybym nie uparł się (kwestia zakładu) to już dawno bym to zamienił na eu czy pl... A tak muszę poszukać gdzie skitrałem MIUI10 na andku 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A robiłeś czystą instalację przez mi flash? 

Ja zawsze robię czystą i nie mam problemów. Jak byłem na custom Romie i wracałem do globalna to w recovery robiłem wipe wszystkiego co się da oprócz SD i wtedy rom przez mi flash. 

 

Nie pomogę ci z globalem bo miałem go krótko ale nie narzekałem, zawsze wolałem wersje global dev gdzie nie uświadczyłem błędów. Teraz jestem na eu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czystą OTA sam robił.... Pierwszą wersję, która zniknęła od nich z serwerów po niecałej dobie... Później pojawiła się znowu (po tygodniu bodaj) i tę wymusiłem "z palca" (wybierz paczkę aktualizacji) po tym, jak ściągnąłem "poprawioną" paczkę... 

Teraz muszę zakombinować, ponieważ "z palca", wedle miui, "downgrade is impossible"... A znalazłem paczkę z 10.2 na andku 8. Tę OEDMIFK... Albo zaczekam do końca tygodnia na odzew kińczyków, albo zakombinuję... I muszę coś rozkminić, bo mi go komp przestał teraz widzieć... Znaczy poczekam na nowy kabel, bo tu może być zonk... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To uważaj, było parę informacji, że uwalili telefon powracając do Oreo po Pie, nie wiem w sumie jakim cudem. Jeśli wierzyć zapisowi ARB to nadal jest ten sam indeks 4. na wszelki wypadek nie blokuj bootloadera. No i polecam instalacje przez Mifalsh z opcją clean all. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Not working... 

Qrczaki... Nie chcę stawiać żadnego custom-romu... Ma być global... 

I muszę czekać aż chinole ruszą tyłki, bo na forum firmowym też bardzo wiele osób twierdzi, że ten rom to pomyłka... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now