Jump to content

Długie sms nie wysyłają się

Recommended Posts

Siemanko
Problem j/w - od jakiegoś czasu telefon nie chce wysyłać dłuższych SMSów. Po prostu kiedy próbuję to zrobić, to nie pojawia się 'ptaszek' potwierdzający doręczenie obok wiadomości i wiadomość nie dochodzi. Problem pojawił się kiedy przeszedłem z Rebtel do Play, wcześniej nigdy nie było żadnych problemów (nawet kiedy byłem w Orange czy Play jeszcze przed Rebtel). Początkowo zdarzało się że SMSy też nie przychodziły dopóki nie zresetowałem telefonu, ale później problem znikł i teraz dotyczy tylko wysyłania. Próbowałem downgrade'ów, upgrade'ów, przywracania ustawien fabrycznych, numer bramki SMS mam dobry, ustawienia konfiguracyjne mam takie jak na stronie Play itd. nie znalazłem żadnego sposobu z innych wątków który by mi pomógł. Sam Play twierdzi, że sprawdzili połączenia i że z ich strony wszystko jest ok i zakładam że to prawda, bo kiedy przekładam kartę sim do starej nokii to wszystko jest w porządku i problemu z SMSami nie ma. 
Proszę, pomóżcie, nie mam pojęcia co robić ;_;

• 3 weeks later...

Rozwiązanie problemu dla potomnych: Wpadłem na pomysł, że może ten model nie lubi się z Play (albo ogólnie XIaomi czy coś, bo moja dziewczyna miała to samo z innym modelem). Oczywiście jak powiedziałem o tym w Play to reakcja była "e tam pier**lisz", więc żeby to sprawdzić przeszedłem do t-mobile i okazało się, że miałem rację. Teraz wszystko jest już w porządku, więc widocznie problem leżał gdzieś na linii z dostawcą a nie wyłącznie po stronie telefonu. Temat do zamknięcia. 

Temat nie jest do zamknięcia gdyż smsy z orange także nie dochodzą do mnie za każdym razem. Z mojego Redmi note 4 często smsy nie są dostarczane nie ważne do jakiej sieci. Wyśle dopiero jak zrestartuje telefon.

Ciekawe od czego to zależy, jestem w Playu, mam redmi 3 i nigdy nie miałem takich problemów, że mi coś nie doszło czy nie wysłało, ale denerwujące jest że nawet jak mam np 3 kreski zasięgu to czasami sms i tak bardzo długo się wysyła.