Skocz do zawartości

Zamiana tekstu na mowę - problem


Szkrobi

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero teraz zmieniłem oficjalny global na MIUI Polska 8.4.26 v. 9.5.1. Plusem jest to, że nie ma śmieci od Googla ani od Chińczyka i nie dublują się programy.

Znalazłem jednak jakiś błąd w systemie. W Ustawieniach ---> Ułatwienia dostępu ---> Zamiana tekstu na mowę nie można wejść dalej i czegokolwiek ustawić. Zainstalowałem program "zamiana tekstu na mowę" od Google żeby czytał na głos w efekcie pojawiło się to też w Ustawieniach języka i klawiatury ale wejście dalej żeby zmienić opcje odsłuchu jest niemożliwe. O dziwo moja nawigacja NaviExpert jak też Mapy działa i mówi normalnie jednak już inne programy gadające nie. Np. Locus. Jest taka aplikacja sportowa (świetna zresztą) SofaScore w której jest opcja ustawienia głosowego i podaje ona głosem na żywo wyniki (gole) śledzonych meczy. Aplikacja ta milczy pomimo zaznaczenia tej opcji. TTS czyli funkcja Text to Speech nie działa. Program Locus wyświetla błąd silnika TTS. Programy służące do czytania książek i artykułów w większości nie działają (nie czytają). W wersji global eu nie było z tym problemu. Może ktoś wie jak to naprawić?

Edytowane przez Szkrobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja miui:   xiaomi.eu_multi_HM3_8.4.26_v9-5.1 na telefonie Redmi 3 Pro.

W stabilnych znalazłem jeszcze taki ROM ale nie wiem czy się mi nada: xiaomi.eu_multi_HM3_V9.5.1.0.LAICNFA_v9-5.1.zip - po prostu nie pisze jednoznacznie do jakiego telefonu choć HM3 jest do mojego ale powinno być w opisie IDO. Nie chcę zrobić cegły.

Edytowane przez Szkrobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązane !!!

Zainstalowałem wersję stabilną (link wyżej) i wszystko działa super. Wniosek nasuwa się sam. Kto chce normalnie korzystać z telefonu musi instalować tylko wersje stabilne. 

Moim zdaniem na stronie miuipolska.pl powinno być tylko jedno miejsce do pobierania, czyli ta strona z obrazkiem telefonu. Wchodzimy, znajdujemy swój model i tam powinny być do wyboru najnowsze wersje: 1. wersja stabilna / 2. wersja rozwojowa / 3. wersja stabilna z rootem (płatna). Tak to widzę. Obecnie na stronie z wersjami stabilnymi trzeba być dobrze zorientowanym w kodowaniu nazw ROM, chociaż są tam też stare wersje więc powinno to zostać.

Temat zamknięty. Roger Out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się pod temat problem mam zgoła inny. Często zdarza mi się że gdy powiem jakiś tekst to w momencie zakończenia "słuchania", telefon kasuje mi cały początek zdania lub cały początek wypowiedzi która została już wcześniej napisana. Spotkaliście się z czymś takim lub wiecie jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...