Jump to content

Szkrobi

Użytkownicy
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Redmi 3 Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Szkrobi's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Chyba po prostu nie działa na telefonach z polskim MIUI i tyle. Mam to samo. Po prostu się nie uruchamia.
 2. Redmi 3 Pro, najnowsze stabilne MIUI Polska. Android Auto 3.8 (najnowsze) po zainstalowaniu uruchamiają się ustawienia po czym w pewnym momencie wywala się. Od tego momentu aplikacja już się nie uruchamia. Mogę to powtórzyć czyszcząc wszystkie dane. Wcześniejsze wersje to samo. Mam wrażenie że kiedyś gdy miałem jeszcze MIUI Global ta aplikacja działała ale wtedy jeje jeszcze nie potrzebowałem. Czy u kogoś z nakładką MIUI działa Android Auto? Przejrzałem forum i wychodzi na to że NIE, chyba że ma się chiński ROM.
 3. Każdą aplikację można indywidualnie zablokować. Jeśli to telefon dziecka to instalujemy tylko to co dziecko potrzebuje, a ustawienia i Sklep Play robimy na hasło. Jeśli to mój telefon to cały się zabezpiecza i dziecko widzi tylko tapetę blokady.
 4. Pewnie istnieją takie aplikacje w sklepie Play. Telefon w systemie oferuje możliwość przekierowywania ale wszystkich połączeń na jakiś inny numer i jest to płatna usługa operatora. Żeby nie płacić ja korzystam z maleńkiej aplikacji, która jedynie odrzuca połączenie przychodzące i jednocześnie wysyła sms z info pod jakim numerem teraz jestem. Robię tak czasem gdy nie chce mi się brać cegły w kieszeń i zakładam tylko smartwatch z kartą SIM. Przekierowywanie w taki dziwny sposób jak wyżej wydaje mi się bez sensu - bo po co?
 5. Rozwiązane !!! Zainstalowałem wersję stabilną (link wyżej) i wszystko działa super. Wniosek nasuwa się sam. Kto chce normalnie korzystać z telefonu musi instalować tylko wersje stabilne. Moim zdaniem na stronie miuipolska.pl powinno być tylko jedno miejsce do pobierania, czyli ta strona z obrazkiem telefonu. Wchodzimy, znajdujemy swój model i tam powinny być do wyboru najnowsze wersje: 1. wersja stabilna / 2. wersja rozwojowa / 3. wersja stabilna z rootem (płatna). Tak to widzę. Obecnie na stronie z wersjami stabilnymi trzeba być dobrze zorientowanym w kodowaniu nazw ROM, chociaż są tam też stare wersje więc powinno to zostać. Temat zamknięty. Roger Out.
 6. Moja wersja miui: xiaomi.eu_multi_HM3_8.4.26_v9-5.1 na telefonie Redmi 3 Pro. W stabilnych znalazłem jeszcze taki ROM ale nie wiem czy się mi nada: xiaomi.eu_multi_HM3_V9.5.1.0.LAICNFA_v9-5.1.zip - po prostu nie pisze jednoznacznie do jakiego telefonu choć HM3 jest do mojego ale powinno być w opisie IDO. Nie chcę zrobić cegły.
 7. Dopiero teraz zmieniłem oficjalny global na MIUI Polska 8.4.26 v. 9.5.1. Plusem jest to, że nie ma śmieci od Googla ani od Chińczyka i nie dublują się programy. Znalazłem jednak jakiś błąd w systemie. W Ustawieniach ---> Ułatwienia dostępu ---> Zamiana tekstu na mowę nie można wejść dalej i czegokolwiek ustawić. Zainstalowałem program "zamiana tekstu na mowę" od Google żeby czytał na głos w efekcie pojawiło się to też w Ustawieniach języka i klawiatury ale wejście dalej żeby zmienić opcje odsłuchu jest niemożliwe. O dziwo moja nawigacja NaviExpert jak też Mapy działa i mówi normalnie jednak już inne programy gadające nie. Np. Locus. Jest taka aplikacja sportowa (świetna zresztą) SofaScore w której jest opcja ustawienia głosowego i podaje ona głosem na żywo wyniki (gole) śledzonych meczy. Aplikacja ta milczy pomimo zaznaczenia tej opcji. TTS czyli funkcja Text to Speech nie działa. Program Locus wyświetla błąd silnika TTS. Programy służące do czytania książek i artykułów w większości nie działają (nie czytają). W wersji global eu nie było z tym problemu. Może ktoś wie jak to naprawić?
 8. No nie wiem czy tak jest z tymi bugami, np.na poprzednim romie nie działał mi NC+Go i wysłał błąd DRM. Na globalu działa normalnie.
 9. Problem sam się rozwiązał. Kupiony w polskim sklepie Xiaomi Redmi 3 Pro z MIUI 7.4 HM3 więc wersja rozwojowa z xiaomi.eu nie obsługiwał tego programu. Jednak raptem wczoraj wybrałem samo aktualizującą się przez OTA wersję stabilną Global prosto z Chin - MIUI 8.0.2 zrobiłem Flash systemu i NC+ GO działa bez zarzutu. Wada brak roota ale wygoda aktualizacji zdecydowała.
 10. Xiaomi Redmi 3 Pro, MIUI 8 Global. Wybrałem ze względu na wygodną aktualizację OTA a proszenie się o odblokowanie bootloadera jak dla mnie dziwne. Nie ma za karę roota a ma śmieciowe apki (wytłuszczone niżej które dla wielu nie są śmieciowe) z tym że ani jednej chińskiej. Nie ma chińskich krzaczków.. Teoretycznie powinno się móc je wyłączyć (zamrozić) tak żeby nie działały w tle jednak tu nie mogę tego zrobić. Chodzi o Filmy Play, Muzyka Play, Hangouts, Chrome, Pogoda, GMail. Po wyłączeniu za jakiś czas znowu są a ich ikony nie znikają z pulpitu nigdy. W programach status "wyłączony" ma tylko apka Dokumenty. Moje pytanie: czy można je jakoś wyłączyć na stałe? Kombinowałem już na różne sposoby bezskutecznie. Wiadomo, że bez roota odinstalować się ich nie da. Na roocie mi nie zależy bo mi wtedy nie działa inna ważna aplikacja.
×
×
 • Create New...