Skocz do zawartości

Czy system może sam odrzucić połączenie , lub zapisać połączenie nieodebrane jako odrzucone przez użytkownika ?


rafal478

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Uderzam z może trochę dziwnym, ale ważnym dla mnie pytaniem. Tel. Redmi 4x 3GB, MIUI Global 8.2 , Android 6.0.1 , zakupiony z polskiej dystrybucji (Sferis , o ile nie przekręciłem nazwy)  i używany trzy tyg. więc nie zapchany i nie zasyfiony dziwnymi aplikacjami. Na tel. widnieje  połączenie jako odrzucone  i jest to wykonane w chwili kiedy teoretycznie nie było osoby która mogła to zrobić. Czy ktoś orientuje się czy jest możliwy taki błąd systemu, aby połączenie nieodebrane tel. wyświetlił jako odrzucone przez odbiorcę  ,  czy jest to raczej niemożliwe i można założyć ze tel w tym czasie znajdował się w czyiś rękach?Pozostałe połączenia wyświetlają się prawidłowo, tel cały czas był w zasięgu, nie zmieniał położenia więc odpada nawet sprawa przelogowywania do innego BTS. Proszę nie pytać aby spytać osoby która wykonywała to połączenie czy rzeczywiście została odrzucona, ponieważ ta sprawa ma już trochę czasu więc nie pamięta- nasze organa ścigania nie śpieszyły się ze zwrotem dowodów w sprawie. Za ew. odpowiedzi z góry dziękuję.

Edytowane przez rafal478
Uwaga admina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, już precyzuję: sprawa jest sprzed roku, nie wiem jak wtedy wyglądała aktualność tego softu , ale był rok młodszy niż teraz czyli na plus, zaznaczyłem we wpisie że tel.  był przetrzymywany przez policję kilka miesięcy, niemal rok czasu. I nie, numer nie był dodany do blokowanych. Dokładnie wygląda to tak że tel. był w posiadaniu osoby która zaginęła wraz z nim, przez dwa dni tel. był pod obstrzałem połączeń osób szukających w rejestrze połączeń są tam tylko nieodebrane połączenia + ostatnie połączenie odrzucone przez użytkownika tel, numer odrzucony dzwonił wcześniej kilka razy i zawsze zwykłe nieodebrane połączenie. Rzecz w tym że użytkownik nie mógł tego zrobić fizycznie bo w tym czasie nie miał już dostępu do tel., więc szukam odpowiedzi na pytanie: czy to błąd telefonu który wprowadza zamieszanie, czy jednak nikt nie spotkał się z taką sytuacją i można założyć że ktoś miał dostęp do tel , został zaskoczony przez połączenie we wczesnych godz. rannych i odruchowo odrzucił połączenie. Niestety , ustalenie fizyczne po odciskach nie wyszło, ponieważ 1:jak to nowy tel - oglądało go trochę osób, 2:- tel ma jeszcze fabryczną folię na wyświetlaczu , i z tego policja nie dała razy zebrać odcisków.

Nie chodzi mi o jakąś wadę która się powtarza, ale o określenie czy taka sytuacja że na spisie połączeń mam kilkanaście połączeń nieodebranych i ostatnie połączenie odrzucone przez użytkownika i jest to zrobione w czasie kiedy tel teoretycznie leży sobie sam i nikt nie ma do niego dostępu mogło nastąpić z winy telefonu, czy jednak z taką sytuacją w redmi nikt się nie spotkał , i wtedy należy zakładać że ktoś musiał to ostatnie połączenie odrzucić? Tak jak pisałem , żadnych blokad, tel naładowany i cały czas w zasięgu (policja stwierdziła że przez te dwa dni logował się do tego samego Bts, więc nie zmieniał położenia).

Edytowane przez rafal478
Jaśniejsza treść wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokry ekran odpada, tel był schowany w schowku w samochodzie na parkingu w centrum miasta, czyli nie hermetycznie ale raczej szczelnie , nad sytuacją nr. 2 już myślałem , bo też założyłem wcześniej że tak mogło być , ale problem że jakieś 3 godz. później dzwoniliśmy na ten tel. i jeszcze był w zasięgu ,  nie pamiętam tego dokładnie bo chłopaka szukaliśmy na początku grudnia ubiegłego roku i nikt nie ma już połączeń z tego okresu, a bilingi on-line nie wskazują połączeń nieodebranych. Ale oczywiście teraz kiedy tel jest do mojej dyspozycji , postaram się też przetestować tą opcję , bo jak pisałem minął niemal rok i mogę coś mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator nie pomoże na nieodebrane lub odrzucone połączenia , tym bardziej że tel był na pre-paidzie i karta jest wyłączona od sierpnia tego roku - brak doładowań, a nikt jej nie uruchomi - właściciel tel. zaginął, nikt poza nim nie może żądać uruchomienia duplikatu karty. Żeby to było takie łatwe, dawno byłoby zrobione, gdyby policja nie olała zgłoszenia i przyłożyła do sprawy od razu tel znalazłby się wcześniej i też byłoby łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...