Skocz do zawartości

Xiaomi Mijia 360 1080p Security Camera


pegazik1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich

Proszę o pomoc. Dziś kupiłem kamerkę Mi Home 360 1080P i mam problem, bo kamera nie widzi kodu kreskowego. Ten kod w telefonie jest mały, próbowałem przybliżać i oddalać telefon i ciągle nic. Region ustawiłem Chiny. Szlak mnie już trafia, instalowałem aplikację już kilka razy, bo moim zdaniem kod kreskowy powinien być większy. Ciągle to samo nie widzi kodu kreskowego. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Dziś dostałam kamerkę i dla sprawdzenia podłączyłem ją w kuchni. Potem przeniosłam ją do pokoju córki. Po odłączeniu kamerka przeszła w tryb off line i nie zmieniło się po ponownym podłączeniu więc postanowiłam ją zresetować, a następnie usunąć z aplikacji i ponownie dodać. I tu pojawia się problem bo kamerka już nie daje komunikatów i nie skanuje kodu. Cały czas pali się żółta dioda. Resetowałam ją kilkakrotnie i nic. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2018 o 09:05, mikeQ napisał:

Witam serdecznie,

mam problem z kamerką. Zakupiłem ją kilka dni temu z dostawą do firmy, w której pracuję. Jako, że nie mogłem powstrzymać się od przetestowania jej podłączyłem ją pod sieć wifi właśnie w mojej firmie. Bez problemu zeskanowała kod QR i podłączenie powiodło się. Stwierdziłem, że usunę urządzenie z aplikacji, aby ponownie podłączyć ją w domu. Niestety w domu nie potrafię jej podłączyć. Bo zresetowaniu przyciskiem z tyłu kamery przechodzę do skanowania kodu QR, ale kamerka nie potrafi zeskanować. W czym może być problem? Dodam, że internet mam z UPC jeśli miałoby to jakieś znaczenie. Proszę o pomoc :)

Witam

Czy udało Ci się rozwiązać problem. Mam podobną sytuację. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem rozwiązany z kodem QR trzeba, blisko przyłożyć kamerę (wziąść do rąk) do tel oraz pochylić do góry i na dół i wykryje!  Jeżeli kamera jest ustawiona prosto to nie może wykryć kodu.  wczoraj tak robiłem i nic, w końcu dzisiaj wziąłem pohylilem i połączyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2019 o 09:58, roman madej napisał:

Witam

Od kilku dni używam Xiaomi Mijia 360 1080p. Mój problem polega na tym, że samoczynnie przechodzi w tryb off line. Wymieniłem zasilacz, sprawdziłem płynność działania wi-fi wszystko ok. Wyłącza się różnie po 4,6 8, 10 godz. Najprostszym sposobem jej przywrócenia do on line jest odłączenie od zasilania na 2 s wówczas wszystko wraca do normy. Co zrobić żeby działała stale w on line?

Mam od kilkunastu dni ten sam problem - kamera przechodzi po kilku godzinach w stan offline - zero podglądu, nagrywania - zostaje tylko odłączenie na moment zasilania i kamera wraca do żywych...ale tylko na pewien czas, potem powtórka z rozrywki. Do tego pojawił się problem z nocnym widzenie - jak już nagrywa, to momentami ciemność, by za moment włączyć tryb night vision. Wydaje mi się, że te problemy pojawiły się przy okazji jednej z ostatnich aktualizacji. Po co takie aktualizacje, skoro potem sprzęt nie dziala:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2019 o 10:34, lukasz_m napisał:

Mam od kilkunastu dni ten sam problem - kamera przechodzi po kilku godzinach w stan offline - zero podglądu, nagrywania - zostaje tylko odłączenie na moment zasilania i kamera wraca do żywych...ale tylko na pewien czas, potem powtórka z rozrywki. Do tego pojawił się problem z nocnym widzenie - jak już nagrywa, to momentami ciemność, by za moment włączyć tryb night vision. Wydaje mi się, że te problemy pojawiły się przy okazji jednej z ostatnich aktualizacji. Po co takie aktualizacje, skoro potem sprzęt nie dziala:(

A nie możesz ponownie uruchomić urządzenia w ustawieniach kamery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam problem, po zmianie regionu z PL na Chiny (kamerka z PL dystrybucji, ale kolejne urządzenia wymagały przejścia na Chiny) obraz strasznie laguje, i ten na żywo i ten nagrany. Sprawdzałem nagrania na zewnętrznym odtwarzaczu i są okej, tylko aplikacja ma jakieś dzikie problemy. Mam spadki z 60kb/s do 6 czy nawet 0.

Ah, w domu po WiFi problem wydaje się nie występować. Mówię o połączeniu LTE, ten sam operator, telefon, a nawet miejsce, z którego się łączę i raptem problem. 

Edytowane przez radziuxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, posiadam inną kamerkę mianowicie Mi home security 360 1080p i od kilku dni mam problem polegający na tym, że kamerka przestaje nagrywać filmy na kartę pamięci. Nie ma problemu z połączeniem się z samą kamerką, lecz nie mam dostępu do karty pamięci. Wyskakuje komunikat o konieczności sformowania karty. Po odłączeniu zasilania i ponownym włączeniu kamerki  jest dostęp do karty pamięci i filmów znajdujących się na niej, lecz nie ma nagrań z kilku ostatnich godzin. Po ponownym uruchomieniu sytuacja powtarza się po kilkunastu godzinach. Kartę mam kingstona 64gb najwyższej klasy. Tryb nagrywania ustawiony na nagrywanie przy wykryciu zmiany obrazu. Na karcie jest około 4gb nagrań. Mam najnowsze oprogramowanie, kamerka zasilana ładowarką Xiaomi. Przez pół roku nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś kamera zdechła całkiem, najpierw szwankowała tylko przez LTE - zacinała się na 91% i nie było z nią połączenia. Sparowałem od nowa na PL serwerze to teraz wywala mi błąd "kamera nie włącza się 19, spróbuj później" czy coś takiego. To samo na Twojej apce Rezmus i na oficjalnej... ręce opadają.

Edit: żeby być dokładniejszym, bo trochę ochłonąłem - w apce modowanej nie chciało pokazać mi kodu QR podczas parowania.
W apce oficjalnej po dodaniu kamery jest błąd j/w, ale mogę zmieniać jej ustawienia np. włączać/wyłączać lampkę czuwania.
 

Edytowane przez radziuxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zrobic downgrade. z tym firmware (ktore aktualizowales na china) nie bedzie ci dzialalo na eu. zrob format karty sd w kamerce i wrzuc na nia tf_recovery.img z tego zipa. odlacz kamere od pradu, podlacz z karta sd i poczekaj na downgrade firmware.

http://cdn.cnbj2.fds.api.mi-img.com/chuangmi-cdn/product/ipc009/firmware/IPC009_3.4.6_0213.zip

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to by wyjaśniało przyczynę błędu. Coś już mamy.
ALE... na chińskim serwerze też nie chciało chodzić, tzn na Wi-Fi było okej, a na LTE zawieszało się na "przygotowywanie do odtwarzania wideo... 91%" nie pokazując błędu, właśnie dlatego w ogóle zacząłem przy tym dłubać. I generalnie to chciałbym zostać nadal na chińskim serwerze, bo niestety EU nie obsługuje BLE Cleargrass Bluetooth Gate nawet w modzie.

Edytowane przez radziuxd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie! Żona robiła update do Androida 10 jakieś 3 dni temu i to by się pokrywało z momentem, kiedy kamera przestała się łączyć poza domem.
Wydawało mi się, że jak bramki nie ma na liście to nawet nie ma co próbować jej parować, tymczasem właśnie sprawdziłem i rzeczywiście śmiga!
Nawet nie wiesz jak jestem wdzięczny za pomoc. Teraz dziecko już śpi, ale jutro zrobię downgrade, naprawię ten bałagan, który porobiłem na obydwu telefonach i wreszcie będzie spokój i PL serwer, już nie mogę się doczekać. Jeszcze raz bardzo dziękuję. ;)

Jutro postaram się dać znać czy po downgrade + EU kamera zadziałała na Androidzie 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem downgrade i porządek z urządzeniami na EU, kamera teraz łączy się ultra szybko. W ogóle to zasługa Twojego moda, że zauważalnie dłużej aplikacja jest trzymana w pamięci RAM? Klikam w skrót kamery i mam podgląd na pełnym ekranie wykadrowany tak samo jak godzinę wcześniej mimo, że robiłem inne rzeczy w telefonie. Na ori apce nigdy tak nie było, mimo, że mam 4GB RAM. Jestem w końcu w pełni zadowolony. 
Niestety, u żony bez zmian - na EU przez LTE, na Androidzie 10 nadal nie działa. Czekamy na jakiegoś fixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, radziuxd napisał:

Zrobiłem downgrade i porządek z urządzeniami na EU, kamera teraz łączy się ultra szybko. W ogóle to zasługa Twojego moda, że zauważalnie dłużej aplikacja jest trzymana w pamięci RAM? Klikam w skrót kamery i mam podgląd na pełnym ekranie wykadrowany tak samo jak godzinę wcześniej mimo, że robiłem inne rzeczy w telefonie. Na ori apce nigdy tak nie było, mimo, że mam 4GB RAM. Jestem w końcu w pełni zadowolony. 
Niestety, u żony bez zmian - na EU przez LTE, na Androidzie 10 nadal nie działa. Czekamy na jakiegoś fixa.

sprawdz tak

https://miuipolska.pl/forum/topic/41867-xiaomi-mijia-360°-home-security-1080p-problem-z-połączeniem/page/3/?tab=comments#comment-555003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze dopiero dziś wszedłem tu przypadkiem i zobaczyłem Twoją odpowiedź. Oczywiście sposób działa i po raz kolejny bardzo dziękuję. :D

Przy okazji chciałbym zapytać czy da się coś zrobić z tym, że apka Mi Home nie ma trybu horyzontalnego? Kupiłem ostatnio tablet i stało się to dość dokuczliwe, gdy ów tablet stoi poziomo na podstawce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...