Skocz do zawartości

Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy


MasaMasen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten telefon i w porównaniu do 1s to zdecydowanie wyższe półka. A miui v6 rewelacja o wiele lepszy od v5. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko szybkiego wybierania w przeglądarce i zmiany siatki ikon bo na 5,5cala faktycznie są juz trochę za duże. Nie wiecie kiedy i czy wogule mają to w v6 wprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cholernie mam problem. Mianowicie po wgraniu najnowszej latki nie mogę nic ściągnąć Torrentem na kartę SD, jedynie na pamięć wewnętrzna bo w jednym z Torrentem jest napisane że jest "tylko do odczytu" na drugim permission denited a na a Torrentem po prostu nic nie działa. Wcześniej było ok

No i cholernie mam problem. Mianowicie po wgraniu najnowszej latki nie mogę nic ściągnąć Torrentem na kartę SD, jedynie na pamięć wewnętrzna bo w jednym z Torrentem jest napisane że jest "tylko do odczytu" na drugim permission denited a na a Torrentem po prostu nic nie działa. Wcześniej było ok

Dokładnie coś takiego

http://www.my-mobile.com.pl/index.php/2014/06/14/kolejne-potezne-ograniczenie-androida-4-4-kitkat-pamiec-karty-microsd-staje-sie-tylko-do-odczytu/

Tez tak mapie?

Ok juz naprawiem. Okazuje się ze antek 4.4 każe wszystko na karcie SD ściągać do przeznaczonych specjalnie folderów. Wystarczy zainstalować lub przeinstalowac jak juz ktoś ma folder Mount i program powie nam o tym problemie i zapyta się czy zresetować i naprawić ten problem. Dajemy tak i tyle.

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

własnie też stałem się posiadaczem tego telefonu. mam go od 3 dni i jak narazie rewelacja. Jakość rozmów jest bardzo dobra do ustawień systemu się powoli przyzwyczajam (jednak część opcji jest w innym miejscu). Jedyny problem jaki miałęm to folia na ekranie blokowała czujnik zblizeniowy ale wejście w menu serwisowe i kalibracja czujnika to naprawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zwłaszcza na zasilaczu. Wtedy wydajność potrafi spaść o połowę. Widać to bardzo wyraźnie na bardziej wymagających grach. Co prawda na MIUI6 jest lepiej, ale dalej wydajność mocno spada jak się zagrzeje. Bez zasilacza jeszcze nie jest źle, ale na ładowarce można zapomnieć o bardziej wymagających grach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ładowarki działa całkiem przyzwoicie. Na ładowarce film w wysokiej idzie ok. może czasami przyciąć, zależy od codecka. Nawigacja też działa poprawnie. Przynajmniej Sygic i OsmAnd. Jak nie grasz w gry, to niema problemu, nie będzie ci przeszkadzało. Ja czasami gram, a, że wcześniej korzystałem z wersji ma mtk która mi odpowiadała, na LTE spadek wydajności odczułem bardzo silnie. Dość powiedzieć, że po kilku dniach zabawy, zamówiłem MI3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z baterią. Telefon jakby źle odczytuje faktyczny stan naładowania. Po odłączeniu od ładowarki przy 70% nagle spadło do 16%. Restart telefonu sprawił, że znowu było 70%. Da się coś z tym zrobić? Nie jest to jakoś super denerwujące, ale wolałbym uniknąć niepotrzebnych rebootów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pare pytan.

 

Czy jest udostepniony kernel, a jesli nie to czy w przyszlosci zostanie udostepniony?

Czy moglaby wieksza liczba uzytkownikow potwierdzic lub zaprzeczyc doniesieniom wasabi? Przeczytalem caly temat i chyba tylko On narzeka na wydajnosc telefonu. Jesli to nie problem to chcialbym aby kilka osob sprawdzilo wydajnosc w najbardziej wymagajacych grach. np asphalt 8: airbone, gta, real racing 3 + aplikacja real racing 3 graphics lub world of tanks.

 

Mialem o cos jeszcze zapytac, ale wypadlo mi z glowy, najwyzej pozniej dopisze.

 

Co do mediatek vs snapdragon. Dla mnie dyskwalifikujacym minusem u mediatekow jest to, ze producenci nie aktualizuja androida w juz wypuszczonych telefonach. Mam od poltora roku a820 z systemem 4.2.1, wyzszej wersji nie ma i nie bedzie. Nawet nie ma co liczyc na custom romy bo o ile laskawie po wielu miesiacach udostepnili zrodla kernela to nikt tego nie daje rady ogarnac tak aby dalo sie na tym uruchomic 4.2.1 juz nie mowiac o 4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pare pytan.

Czy jest udostepniony kernel, a jesli nie to czy w przyszlosci zostanie udostepniony?

Czy moglaby wieksza liczba uzytkownikow potwierdzic lub zaprzeczyc doniesieniom wasabi? Przeczytalem caly temat i chyba tylko On narzeka na wydajnosc telefonu. Jesli to nie problem to chcialbym aby kilka osob sprawdzilo wydajnosc w najbardziej wymagajacych grach. np asphalt 8: airbone, gta, real racing 3 + aplikacja real racing 3 graphics lub world of tanks.

Mialem o cos jeszcze zapytac, ale wypadlo mi z glowy, najwyzej pozniej dopisze.

Co do mediatek vs snapdragon. Dla mnie dyskwalifikujacym minusem u mediatekow jest to, ze producenci nie aktualizuja androida w juz wypuszczonych telefonach. Mam od poltora roku a820 z systemem 4.2.1, wyzszej wersji nie ma i nie bedzie. Nawet nie ma co liczyc na custom romy bo o ile laskawie po wielu miesiacach udostepnili zrodla kernela to nikt tego nie daje rady ogarnac tak aby dalo sie na tym uruchomic 4.2.1 juz nie mowiac o 4.4

Mam asphalt 8, mam wota, nie mam z nimi problemów. GTA nie odpala... Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno zastrzeżenie. Tylna obudowa telefonu bardzo mocno trzeszczy jak się ją ściska. U Was też to występuje?

Podobno te oryginalne w serii red tak mają, zakup klapki Xiaomi jako akcesorium niby rozwiązuje sprawę. Ja mam z Ali za 10 dolców w stylu iPhone/xperia, jak chcesz to mogę wrzucić linka skąd kupiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na ibg mają

Ja mam tą http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Hongmi-Note-Aluminum-Metal-Tempered-Glass-Xiaomi-Hongmi-Note-Battery-Cover-Case-For-Xiaomi-Red/1887404506.htmli według mnie jest ok jak na 10$, wszystko dobrze spasowane, nic nie trzeszczy i mam wrażenie że trzymam w ręku telefon klasy premium a nie budżetowca.

Minus jest taki, że jak włożysz Mikeya to wyjmiesz tylko podważając nożem, ręką nie da rady. I ten sprzedawca daje gratis folię, zatyczkę microusb i zatyczkę jack

Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno zastrzeżenie. Tylna obudowa telefonu bardzo mocno trzeszczy jak się ją ściska. U Was też to występuje?

Tak też mi trzeszczy ale noszę go w nillkin frosted i to zlikwidowało objawy

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

A wiecie gdzie można kupić oryginalną klapę białą jak by mi się ta uszkodziła, bądź porysowała? Bo te na Ali to badziewie z cienkiego plastiku, a ja chciał bym oryginalną mieć w zapasie.

Swypnięte z Note LTE :)

Wydaje mi się że na goldway'u widziałem też około 10 dolarów

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem to. Powiem wam że rewelka. Nic nie trzeszczy i wygląda świetnie. Zobaczymy jak chromy na plastiku będą się zachowywać

http://www.aliexpress.com/item/xiaomi-hongmi-note-case-leather-best-quality-8-styles-hot-sale-luxury-plastic-with-PU-leather/1842629653.html

Edytowane przez fawqlec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem to. Powiem wam że rewelka. Nic nie trzeszczy i wygląda świetnie. Zobaczymy jak chromy na plastiku będą się zachowywać

http://www.aliexpress.com/item/xiaomi-hongmi-note-case-leather-best-quality-8-styles-hot-sale-luxury-plastic-with-PU-leather/1842629653.html

To w stylu Note 3, też o nim myślałem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie idealne. Tel jest trochę grubszy ale aparat jest schowany w etui i nie wystaje. Dla mnie rewelka. Szkoda tylko że ramka nie z metalu. Byłby ideał.

W sumie pierwszy telefon ze szkiełkiem oleofobicznym jaki mam. Różnica ogromna. W jiayu g4s była gorilla ale popalcowany był strasznie.

Note ponad 2 tygodnie noszony w kieszeniach bez folii na ekranie i zero rys. Kupiłem szkło nillkina i zbieram się do naklejenia.

Dla mnie Note LTE jest telefonem idealnym. Nie potrzebuję super wyniku w antutu. Dla mnie jest ważna płynność działania, dobry wyświetlacz, czuły dotyk, dobry aparat i przyzwoita bateria. Do tego dokładny GPS i wsparcie z MIUI Polska czego chcieć więcej.

Do tej pory to najlepszy Chińczyk jakiego miałem a było ich trochę. Do rozmiaru bardzo łatwo jest się przyzwyczaić. Trudniej byłoby mi wrócić na 4,7 cala choć jiaju był bardzo poręczny to jednak w Note jest wygodniej :)

Edytowane przez fawqlec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdanie bardzo podobne tylko sądzę bateria jest przekozak (6 godzin włączonego ekranu i dwa dni śmiga). Za to aparat średni. Wolałbym by w środku siedział ten z 1s. Za to strasznie se chwale ekran 720p - przy tej wielkości idealny. Żadnego full HD nie trza. Jak będzie note 2 to może jedynie na niego zmienię, o ile oczywiście nie wsadzą ekranu 1080p bo tylko wszystko będzie gorzej chodziło a różnica niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uch, ok 19 stron przeczytanych.

 

a teraz pytanka do posiadaczy

1. Co do filmów to 720p/1080p .mp4 .mkv pociagnie pewnie jakimś mplayerem?

2. Co do aparatu to mimo 13mpix to pewnie w samsungu s3 którego teraz mam to gorszy? W Redmi 1s naprawdę lepszy? bo może lepiej redmi 2, zalezy mi na zdjeciach , bo robie ich duzo.

3. Szkoda że nie moge posłuchać jak gra z słuchawkami soundmagic pl-11, czy mógłbym ktoś sprawdzić czy wspiera to: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noozxoidelabs.eizo.rewirepro&hl=pl

Edytowane przez kaju666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...