Skocz do zawartości

Amazfit bip, stratos informacje podczas biegu


Dredziu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję informacji jakie dane można wyświetlać podczas treningu np bieganie i nie tylko.

1. Czy można dowolnie zmieniać dane, które wyświetlają się podczas biegu. Przykładowo chciałbym mieć informację na temat średniego tempa ostatniego kilometra i tempa całego odcinka. 

2. Jak wygląda sprawa z powiadomieniami? Czy zegarek może mnie informować o przebiegniętym każdym kilometrze?

3. Czy jest możliwość ustawienia trzymania tempa? Np. Chcę biec z tempem 6 min/km +- 10 sekund. Jeśli tak to w jaki sposób zegarek mnie poinformuje o tym, że biegnę za szybko albo za wolno.

4. Czy są biegi z interwałami? Jeśli tak to w jaki sposób zegarek mnie poinformuje o początku i końcu.

 

Drodzy użytkownicy jak wygląda to w jednym i drugim zegarku z tematu :) Ciężko znaleźć takie informacje z recenzji albo z forum, a w zasadzie brak takich danych.

Chcę kupić zegarek, ale zastanawiam, się który. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie BIPa:

1. Nie można, są określone dane które się wyświetlają podczas treningu: czas całkowity, prędkość km/h, dystans km, puls; dalej po zmianie ekranu jest chyba: ilość kroków, ilość kroków/min, i długość kroku.

2. Tak, można ustawić wibrację co 1 km.

3. Jest też alarm tempa (wibracja), ustawienie co do sekundy i powiadomienie jeśli będzie wolniej niż ustawiona wartość.

4. Chyba nie.

Ja specjalnie nie używam tych opcji, głównie interesuje mnie dystans, ilość kroków i podgląd trasy na mapie podczas dłuższych spacerów/wycieczek oraz powiadomienie co 1km, więc jeżeli gdzieś się mylę to proszę niech mnie ktoś poprawi.

W MiFit jest później więcej danych dostępnych:

 

 

13cd267b3869a070642fbf09368d6bb8.jpg218a318c1725cde59eeda4e03bd7d5ba.jpg656b9332fb2d8cb404723aa0385d70c4.jpg565aa7734f5f7979bde621be832cf03f.jpg

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki za odpowiedzi.

Ale czepię się jeszcze punktu 1.

Przeglądając zdjęcia z różnych recenzji widziałem ustawienie np. calori lub tempa. Więc w teorii można gdzieś podmienić te dane ;) 

Dobrze bez interwału mogę przeżyć. A bip dłużej trzyma na baterii. Pytanie czy ktoś jest w stanie doprecyzować punkt 1? I jak to z tym tempem jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super. A mogę prosić o szczegółowy opis tych funkcji z biegania? Oprócz pierwszej tarczy bo wiem co tam chyba jest. Jedynie zastanawiam się nad tym tempem. To jest chwilowe, z ostatniego km czy może z całego odcinka na pozostałych pozycjach nie mam zielonego pojęcia co tam jest ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podłączę się pod temat, chcę kupić stratos 2 ale dla mnie oprócz tych wszystkich gadżetów jest najbardziej istotna jedna rzecz, dużo biegam i na razie tylko biegam, zobaczymy co później. Od zawsze jako wyświetlanie tętna mam wartość procentową tak mnie trener nauczył i tak kupę lat mam. Innymi słowy zamiast np pulsu 150 mam wyświetlane 75%hr max (max heart rate) jest to spore ułatwienie.

Pytanie :

1) czy można ustawić na wyświetlaczu / w ustawieniach zmianę z bpm na % hr max? 

2) do tej pory używałem pulsometru timexa z pasem hr ale w technologii ant+, tak wiem w stratosie jej nie ma najwyżej kupię sobie pas bluetooth. Dlaczego? Dlatego, że na bigając miałem telefon z endomondo z interwałami i mnóstwem innych informacji (wersja premium) które pomagały oraz osobno pulsometr i pas do tego słuchawki na kablu ghrrr (masakra, jak żołnierz w ekwipunku) 

2) jak wygląda sprawa ze słuchawkami np (bluetooth) podłączone do stratos + sparowany dodatkowo telefon (honor 8) żeby używać endo z lektorem lub muzyką i funkcjonalnościami premium. Którą opcję wybrać? 

Stratos i w nim muzyka + słuchawki bluetooth 

Stratos i osobno telefon + słuchawki zwykle na kablu? 

Bo zamiast ułatwiać sobie to wracam do poprzedniej wersji tyle że lepszym zegarkiem ;/ 

Na razie ani stratos ani słuchawek bluetooth nie mam, żeby w koszty się nie pchać. W grę wchodzi tylko stratos 2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie BIPa. Tempo chwilowe pokazywane przez zegarek to czysta magia. Nie wiem po ilu sekundach pomiaru uśrednia on tą wartość ale biegnąc 5:30min/km ciągle mi pływa od 5:00 do 6:00. Wartość średnia na drugim ekranie jest prawidłowa, tak samo jak pokazywana np co 1km wartość średnia tempa. Testowałem na otwartej przestrzeni (pole, brak zabudowań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2018 o 14:34, whitearrow napisał:

W sprawie BIPa. Tempo chwilowe pokazywane przez zegarek to czysta magia. Nie wiem po ilu sekundach pomiaru uśrednia on tą wartość ale biegnąc 5:30min/km ciągle mi pływa od 5:00 do 6:00. Wartość średnia na drugim ekranie jest prawidłowa, tak samo jak pokazywana np co 1km wartość średnia tempa. Testowałem na otwartej przestrzeni (pole, brak zabudowań).

Super dzięki za odpowiedź. Jest to jakiś konkret ;-) Czyli w zasadzie jest to samo co przy użyciu mi band i telefonu. Z różnicą taką że wszystko dzieje się na nadgarstku. Z tym tempem może być tak, że jeśli będziesz trzymać rękę stabilnie w sensie bez ruszania to powinno się ustabilizować. Robiłem krótki test z mifit na telefonie. Kiedy miałem tel w kieszeni to wariowało wszystko. Kiedy trzymałem tel w ręce to się stabilizowało. Tel nie podskakiwał mi w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...