Skocz do zawartości

MI3 wymiana obudowy - pękła sama z siebie.


lg4xhd

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja miałem do czynienia z nie-oryginalnymi obudowami do MI3. 

 

Co odróżnia podróbkę:

  • mniejszy niż w MI3 grill czyli mniej otworów głośnika dolnego
  • widoczny grat na krawędziach otworów grilla i czterech przy slocie sim
  • kiepsko dopasowane przyciski od strony wewnętrznej, lubią wypadać
  • po założeniu na telefon zatrzaski w paru miejscach nie wchodzą!
  • oczko tylnej kamery i diody z gratem, widoczne postrzępienia, nierówne wycięcia
  • i co najważniejsze: znacznie gorsza wytrzymałość materiału! Raz założyłem i przy zdjęciu ułamał się cały róg przy usb co jest niedopuszczalne przy oryginalnej obudowie. Oryginalną obudowę można zdejmować wiele razy.

 

Ja właśnie wymeiniłem obudowe, bo mi popękała na kantach przy słuchawkach i przy usb. Połamała się. Może ta już była nieoryginalna? Chociaż plomba MI była nienaruszona.

 

Co do Twoich uwag,nic się nie zgadza poza jednym:

 

Nie przyczepionymi przyciskami od wewnątrz, wygląda to tak, jakby ktoś zapomniał je przyczepić. Oprócz tego nie zauważyłem niczego niepokojącego.

W starej obudowie, były przyczepione.

Byc może mam dobrą podróbkę, albo oryginał z małą wadą (której po zamknięciu telefonu i tak nie widać).

Wszystkie napisy, znaczki, logo MI itp. jest identyczne. Na obydwu jest jakaś czarna naklejka (jakby taśma) od wewnątrz. Co to ?

Spasowana jest idealnie można powiedzieć. nie ma jakiś nierówności, nie odstaje.

Czy jest ktoś kto ma srebrną obudowę? Macie szorstką w dotyku, czy taką bardziej śliską z połyskiem?

Stara czarna byłą szorstka i się mocno palcowała, ta nowa już się tak nie palcuje.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też pękła przy kantach, mam z ibuygou oryginał, nigdy nie upadł więc jak widać zdarza się. Dragon-tt ma opinie dobre i pewnie się skuszę tam. Aczkolwiek jeszcze mi się nie spieszy bo noszę w silikonowym etui.

ja brałem z ali tego pierwszego linka co t.bone zapodał. Bo widze, że faktycznie są dwa linki do obudów.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie też pękła przy kantach, mam z ibuygou oryginał, nigdy nie upadł więc jak widać zdarza się. Dragon-tt ma opinie dobre i pewnie się skuszę tam. Aczkolwiek jeszcze mi się nie spieszy bo noszę w silikonowym etui.

Z Dragon Tt uważaj, bo jeden forumowicz naciął się na wadliwy wyświetlacz od nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem dokładnie z tej aukcji:

for Xiaomi Mi3 M3 WCDMA NEW Genuine Original Back Cover Battery Door Housing Cover Replacement, Free Shipping!

http://www.aliexpress.com/item/for-Xiaomi-Mi3-M3-WCDMA-NEW-Genuine-Original-Back-Cover-Battery-Door-Housing-Cover-Replacement-Free/2035083527.html

(from AliExpress Android)

Adres firmy jest ten sam więc wygląda na to, że to ta sama firma co w linku z tego tematu.

Tak, free shipping. Bardziej mnie to drażni niż przeszkadza w użytkowaniu więc poczekam choćby miesiąc. Ale china post daje radę jeśli w grę nie wchodzą baterie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po wymianie i takie oto spostrzeżenia.

Zatrzaski, kształt, wszystko pasuje idealnie, całość ładnie się zamknęła, przyciski działają bez zarzutu, wycięcia na mikrofony w porządku. Ale niestety to nie oryginał, ma w krótszy grill głośnika zewnętrznego, dokładnie taki jak miały wersje td-scdma. Nie przeszkadza to w użytkowaniu no w rzeczywistości głośnik i tak jest węższy i pasuje. Oprócz tego sam plastik na "plecach" jest cieńszy, przez co złożony telefon również jest lekko cieńszy. I nie byłby to żaden problem, ale teraz jak wkładam do silikonu to jest minimalny luz. Myślę, że gdyby ktoś to zobaczył pierwszy raz to nie zwrócił by na to uwagi, ja to raczej widzę dlatego, że o tym wiem. Niby wszystko jest ok, ale jest jednak lekki niedosyt, że za $19 dostałem nieoryginalny produkt mimo zapewnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mi ulżyło bo już sobie plułem w brodę, że nie wysłałem do Ciebie. Ale w sumie ta moja jest w praktyce niemalże identyczna. To są raczej niuanse, które zauważam bo sam sobie z tym robiłem i na bieżąco porównywałem. Mam nadzieję, że będzie się trzymała bo przecież o to chodzi. Zaczyna do mnie docierać jedna przykra rzecz - praktycznie niemożliwe jest dostać oryginalne (Nowe, nie z demontażu) części zamienne. Możemy tylko wybierać między lepszymi i gorszymi zamiennikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna do mnie docierać jedna przykra rzecz - praktycznie niemożliwe jest dostać oryginalne (Nowe, nie z demontażu) części zamienne. Możemy tylko wybierać między lepszymi i gorszymi zamiennikami.

 

Święto prowdo!

Edytowane przez t.bone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic specjalnie nowego ani charakterystycznego dla zabawek Xiaomi. Tak sie złożyło ze w kilkunastu ajfonach serii 4 i 5 wymienialem różne rzeczy, głównie ekrany oczywiście i też mogę powiedzieć ze nie ma czegoś takiego jak czesci fabryczne. Są tylko mniej lub bardziej HQ zamienniki.

Tapnięte z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Chińczyka, od którego kupiłem obudowę, że jest nieoryginalna. Pokazałem zdjęcia i film z unboxingu. Chińczyk przeprosił i napisał, że ich dostawca zapewniał o oryginalności, ale zdjęcia wskazują, że tak nie jest i zaproponował rabat $6. Więc koniec końców sprzedawcę polecam. Wada nie dokucza, a sprzedawca zachował się bardzo fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie znowu parę razy upadł, choć to może za mocno powiedziane, bo z kilkudziesięciu cm na drewnianą podłogę w domu to co to za upadek  :-P z założonym nilkinem i nic, żadnego pęknięcia. Teraz mam oryginalny silikon to mi się nie zdarzyło żeby się wyślizgnął. Ale to pokazuje, że zdarzają się po prostu w serii jakieś felery w obudowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

U mnie temat powrócił. Nie wiem czy źle użytkuję telefon, czy mój egzemplarz ma jakąś wadę konstrukcyjną ( zawsze pęka w tym samym miejscu ).

 

Tak czy siak po naszych rozmowach w tym temacie i wnioskach co do oryginalności części przestałem szukać oryginalnych plecków Xiaomi. Zawsze byłem fanem "Lumiowych" kolorków, ale w Xiaomi Mi3 takie wersje występowały tylko w wersji TD-SCDMA. WCDMA były tylko czarne, białe i srebrne. Jednakże znając realia oryginalności częsci do Xiaomi, dopadłem aukcję użytkownika BabyWu, gdzie kupiłem piękną zieloną obudowę za $8. Dzisiaj otrzymałem przesyłkę i powiem szczerze, że jestem zaskoczony bardzo na plus. Jakość wykonania nie odbiega w niczym od poprzedniej obudowy za $20. Właśnie takie Mi3 zawsze chciałem mieć i z zazdrością spoglądałem na modele TD. Zobaczymy jak obudowa będzie wyglądała po pewnym czasie użytkowania, ale mam nadzieję, że się nie zawiodę. Poniżej zdjęcia mojego Mi3W :)

 

442bc9443e6f2a35m.jpg   c11e3ffbd31b703am.jpg   9db7ca03baa92312m.jpg

 

f867401e39601271m.jpg   127cad7386e21084m.jpg   789640faeb5bac5cm.jpg

 

99ee51aba797903cm.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale jakim problemem jest kupienie czegoś na Ali?

 

Oto aukcja, z której brałem:

 

http://goo.gl/fdYaAS

 

Z tym, że w komentarzach widziałem, że komuś wysłał inny kolor tacki więc od razu uczulałem sprzedawcę na to.

Oprócz tego miałem wątpliwości bo zielona obudowa na jego zdjęciach jest TD-SCDMA, a zamawiałem WCDMA. Jednakże obeszło się bez żadnych problemów - przesyłka doszła bardzo szybko, bezpiecznie zapakowana i wszystko zgodne z zamówieniem. Więc nie polecam przepłacać za obudowę ;-) Gość ma przeróżne kolory, w tym też seryjnie występujące jeśli ktoś nei chce zmieniać designu.

Edytowane przez baku1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No, ale jakim problemem jest kupienie czegoś na Ali?

Oto aukcja, z której brałem:

http://goo.gl/fdYaAS

Z tym, że w komentarzach widziałem, że komuś wysłał inny kolor tacki więc od razu uczulałem sprzedawcę na to.

Oprócz tego miałem wątpliwości bo zielona obudowa na jego zdjęciach jest TD-SCDMA, a zamawiałem WCDMA. Jednakże obeszło się bez żadnych problemów - przesyłka doszła bardzo szybko, bezpiecznie zapakowana i wszystko zgodne z zamówieniem. Więc nie polecam przepłacać za obudowę ;-) Gość ma przeróżne kolory, w tym też seryjnie występujące jeśli ktoś nei chce zmieniać designu.

I jak to jest spasowane, porządnie? Mógłbyś wrzucić jakieś zbliżenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mi też pękła obudowa.

Telefon nigdy nie upadł, ani nie stuknąłem nim w nic.

U mnie uszkodzenie jest w okolicy tylnej kamerki.

Tak się zastanawiam, jak to jest możliwe i wychodzi na to, że obudowa pękła od naprężenia podczas noszenia telefonu w kieszeni. Ja zawsze telefony noszę w lewej kieszeni, ekranem do wewnątrz i górą (otworem słuchawkowym) do góry.

Telefon jest duży i w dopasowanych dżinsach zajmuje całą kieszeń. Podczas kucania, czy nawet śniadania, ten właśnie róg telefonu jest najbardziej obciążony. Powstaje mikropęknięcie, a później odpada kawałek plastiku.

Co Wy na to? Też nosiliście telefon w kieszeni dżinsów? Czyżby Chińczycy wykonali zbyt delikatną jak dla nas obudowę?

Z drugiej strony, to dobrze że pęka obudowa, a nie ekran .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to jest spasowane, porządnie? Mógłbyś wrzucić jakieś zbliżenia?

Tomku, nie mam konkretnego aparatu prócz mi3 ;-)

Ale zapewniam Cię, że wszystko jest dopasowane idealnie - nie ma żadnej przerwy i nic nie skrzypi. Wcześniej temat Przerabiałem już dwa razy i jak głupi kupowałem drugie obudowy bo niby oryginalne. I co? I każda pękała w pierwszym miesiącu. Wreszcie kupiłem z tej aukcji za $8 i to jest najlepsza obudowa, jaką miałem. Jedynie na samych rantach ściera się zielony lakier, ale nie jest to bardzo widoczne, ani denerwujące bo jest to bardzo niewielka powierzchnia. Poza tym teraz nabrałem przekonania, że jak się zniszczy to kupuję kolejną za 30 zł i gitara. Koszty na prawdę niskie. Ale ścierający lakier dotyczy tylko tych"malowanych" wersji. Czarna i Biała będzie wolna od tej wady.

Ja telefon noszę w "nerce", kiedyś nosiłem w spodniach. Też mam problem z rogiem przy kamerze, ale teraz już dość długo nie pęka i jestem bardzo zadowolony z zakupu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...