Skocz do zawartości

Problemy z nawigacją


pablitto83

Rekomendowane odpowiedzi

Pisalem chyba o tym wczesniej, ale..

Otoz ostatnio jechalem w nowe miejsce, ustawilem jak zwykle navigona, i po kilkunastu minutach mapa zaczela swirowac. Caly czas kazala zawracać. Myslala, ze jak w druga strone, obracalo mape bez przerwy. Reset tel nie pomogl, dalej do samo.

Ok. Moze to apka. Odpalilem tomtoma, i to samo... Bylem lekko poza zasiegiem 3g, wiec mapy google odpadaly.

W koncu po wielkich mekach, tomtom jakos mnie dowiozl na miejsce.

Wersja softu 37. Wczesbiej na 24 pomagal restart telefonu.. Telefon podpiety do ladowarki samochodowej.

Juz mbie diabli biorą, jak tak dalej bedzie to zmieniam sprzęt..

Tap tap from HM 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się takie atrakcje pojawiły na 36,najczęściej gdy był włączony duet auto mapa i yanosik. Ciągle gubił fixa i kręciło mną raz w jedną,raz w drugą stronę. Częściej się to trafiało gdy najpierw startował yanosik s potem auto mapa.Pomagało najczęściej ponowne uruchomienie aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję nastepnym razem ją po prostu odłączyć..

Choc jest to i tak dziwne. Nie slyszalem zeby na innych telefonach dzialy sie takie kwiatki. A jak tel sluzy jako navi, to niemal obowiazkiem jest podpiecie jej do ładowania. Żre prądu jak glupi

Tap tap from HM 1S

Edytowane przez pablitto83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się czasem zdarza, że jak jadę to pozycja jest dobra, ale zwrot jakiś dziwny. Wygląda wtedy jakbym jechał tyłem, albo się po prostu mapa obraca sama powoli cały czas, jakbym robił jeden wielki drift ;)

Zwykle pomaga włączenie i wyłączenie GPSa. Czasem na stałe, czasem na chwilę tylko.

Nie wpadłem na to, że to może być wina ładowarki. Spróbuję odłączyć i zobaczyć czy będzie różnica. Choć na tej samej ładowarce na HTC nigdy, przenigdy mi się taka sytuacja nie zdarzyła.

 

Natomiast - niezależnie od powyższego, muszę przyznać, że Redmi 1s wyjątkowo szybko łapie pozycję GPS. Maksymalnie w kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ace 2 dzialal bez zarzutu. Mi2s lubil gubic fixa.. Ten świruje z każdą nawigacją ktora testowalem. I nie u wszystkich dziala dobrze, kolega wczesniej opisuje identyczny problem na jeszcze innej navigacji. Albo gryzie sie to z jakas apką, albo nie wiem.

Myslalem, ze moze winą jest to, ze navigon jest na sd i uzywam folder mount, ale mapy google sa bez żadnych kombinacji..

Gubi fixa tak w miescie jak i na srodku autostrady. Nie przegrzewa sie od slonca, bo w nocy to samo.

W tle jest Viber, ram expander i foldermount.

Nie bede wgrywal 43,jako ze zbyt wiele osob narzeka na drenaż baterii. Poza tym, nie bede codziennie robil formatu tel i od nowa wszystko stawial. Moj czas tez sie liczy. Jak kolejne romy nic nie poprawią, pozostanie jedynie zmienic tel

Tap tap from HM 1S

Edytowane przez pablitto83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze czy przypadkiem w ustawieniach lokalizacji nie masz włączonej "wysokiej dokładności". W kit-kat google to wprowadziło i teraz telefon korzysta z danych wifi oraz agps nawet jak jest złapany gps. Nie wiem czemu to ma służyć, ale nawigacja po prostu głupieje. Działo się tak na moim starym sgs3 oraz teraz się dzieje na mi4. Kumpli na nexusie4 też to się dzieje. Zmiana na "tylko urządzenie" pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rr 1s dziala na andku 4.3 tak to wygląda u mnie 3y8a7yvy.jpg

Gps włączam tylko jak potrzebuje. Nie widze tam opcji wysokiej dokladnosci, chyba ze chodzi Ci o opcje na samym dole, by ustalać polozenie za pomoca sieci komórkowej i wifi. Nastepnym razem jak bede jechał, wylacze to i zobaczymy czy bedzie lepiej

Tap tap from HM 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ma działać jak się go w danej chwili nie potrzebuje, włącza się go jak jest potrzeba aplikacje do nawigacji same o tym przypominają ;-)

tapatalk32.png

Powered by MI2S

No to jak myslisz ze modul gps dziala non stop to brawo, bo modul wlacza sie tylko w momencie kiedy wlaczasz aplikacje ktora do dzialania potrzebuje modulu gps. Jak wlaczasz aplikacje ktora nie potrzebuje modul to on nie dziala. Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu moduł jest aktywny i skoro aplikacja, która odpytuje o położenie dostaje odpowiedź to znaczy, że moduł działa, może w trybie sleep ale działa. A aplikacji odpytujących jest pełno od aplikacji google, xiaomi, widżety pogody, itp, więc praktycznie działa non stop. U mnie do GPSu ma mieć dostęp tylko aplikacja do nawigacji i tylko wtedy gdy potrzebuję ;)

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdz sobie przez jakis program do sprawdzania zuzycia baterii ile pobiera energii modul gps jak np nie uzywasz nawigacji. Zdziwisz sie.

To sprawdź sobie ustawienia konta Google, które sprawdza Twoje położenie kilka razy na dzień (niekoniecznie gpsem), a przy okazji sprawdź sobie jeszcze ustawienia messengera, ponieważ często włącza się opcja lokalizacji.

Zdziwisz się.

A na poważnie to nie rozumiem po co probujesz kogoś przekonać do tego że gps ma być włączony jeśli ta osoba wyraźnie podkreśla, że włacza go kiedy potrzebuje...

A co do tematu. Jechałem ze Śląska na mazury z Google maps i gps nie gubił mi fixa, nie świrował i działał :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź sobie ustawienia konta Google, które sprawdza Twoje położenie kilka razy na dzień (niekoniecznie gpsem), a przy okazji sprawdź sobie jeszcze ustawienia messengera, ponieważ często włącza się opcja lokalizacji.

Zdziwisz się.

A na poważnie to nie rozumiem po co probujesz kogoś przekonać do tego że gps ma być włączony jeśli ta osoba wyraźnie podkreśla, że włacza go kiedy potrzebuje...

A co do tematu. Jechałem ze Śląska na mazury z Google maps i gps nie gubił mi fixa, nie świrował i działał :-)

Brawo. Pewnie nie wiesz ze na miui mozna zablokowac dostep do lokalizacji dla kazdej aplikacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że masz andka 4.4, tam się te opcje w konfiguracji lokalizacji już inaczej nazywają. I rzeczywiście opcja "Wysoka dokładność" włącza dodatkowo ustalanie lokalizacji poprzez AGPS/WIFI. Spróbuj jeszcze w takim razie wyłączyć lokalizację poprzez Wi-Fi i sieci komórkowe i włącz tylko samego GPS. Pamiętam że na andkach <4.4 w czasie biegania też mi świrował GPS w Endomondo. Coś tam musi być ostro skopane w logice wspomagania nawigacji poprzez AGPS/WIFI. A nazwanie tego "Wysoka dokładność" to imho zabieg stricte marketingowy, żeby wszyscy to powłączali i żeby google mogło bez opamiętania zbierać dane o lokalizacji w miejscach, gdzie GPSa nie ma (ala wnętrza budynków itp).

 

Miałem podobne problemy z gps; często gubił fixa, lokalizował mnie 50m od drogi itp. Nic nie pomagało, aż na jednym z forów trafiłem na informację, że przyczyną może być mi-key. Wyjąłem i problem zniknął. Używasz mi-key?

 

To właśnie zauważyłem w czasie ostatniego biegu. Faktycznie endomondo co chwila mówiło że gps zniknął, a wcześniej się to nigdy nie działo. Doszedłem do wniosku że jedyne co się zmieniło to właśnie mi-key aktywny. I rzeczywiście po wyjęciu już dalej było wszystko znowu w porządku. Tak więc coś w tym może być.

Edytowane przez dyleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem wczesniej, gps wlaczam wylacznie gdy odpalam nawigacje. Do innych rzeczy jest mi zbedne.

Mi key nie posiadam. Apke do niego odinstalowalem.

Sprubuje nastepnym razem wyłączyć wapomaganie przez nadajniki sieci/wi fi.

Dziwne, ze wielu osobom dziala nawigacja bez problemu, a niektorym, jak mi, swiruje.

Mam czysty rom, po raz któryś. I na kazdym to samo.

Tel w uchwycie, bez ładowarki, w tle tylko to co pisalem, czyli Viber, ram expander i foldermount. Swiruje nawet po resecie tel. Czasem po chwili, czasem po pol godziny od wlaczenia navi.

Tap tap from HM 1S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij sobie gps status i zobacz ile Ci satelit wykrywa. Redmi 1s powinnien lapac fixa na 9-15 satelitach. Gdzie uzywasz nawigacji w samochodzi, jazda rowerem? Jezeli w samochodzie to sprawdz przez gps status ile ci wykrywa a potem wyjdz na zewnatrz zobacz. Ponadto zastanow sie czy cos moze nie zaklucac dzialania gpsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktora apke mam przeinstalowac kolego, jak wywala na 3 nawigacjach? Na google, navigon i tomtom to samo. Jak widac, z niewiadomych przyczyn, jednym na tym samym romie dziala bez zarzutu, innym dzieja sie dziwne rzeczy..

Tap tap from HM 1S

 

Akurat takie problemy z nawigacją to masz tylko ty. Dlatego powinieneś wszystko sprawdzić, bo najprawdopodobniej masz wadę fabryczną w postaci uszkodzonego modułu GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pisałem Ci wcześniej wgraj gps status i sprawdź jak działa gps. Powinien łapać fixa na 9-15 satelit, jak będzie tak to moduł jest sprawny, problem jest gdzie indziej, natomiast jak będzie łapać ledwo 3-4, to masz uwalony moduł. Ja gps status mam wgrany od nowości i na każdej wersji miui łapał 9-15 satelit, nigdy nie było problemu. Czasami zdarzało się że było 8, ale poniżej 8 nigdy nie spadało, a Polska jest małym krajem więc czy u mnie czy u Ciebie powinno być podobnie. Ponadto wgraj sobie wersje 43 i postaw cały system na nowo, wszystko zainstaluj na nowo i tak nie masz wyjścia.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...