Jump to content

Red rice 1s brak ładowania

Pawel Nowak

Recommended Posts

Tak jak w temacie, bateria zeszła do zera, kiedy telefon podłączony jest do ładowarki wskaźnik procentowy naładowania jest równy zeru, ale wskaźnik baterii w prawym górnym rogu wskazuje ładowanie. Telefon podpiety do ładowarki działa normalnie z zerowym stanem baterii. Po odpieciu od razu się wyłącza.

I teraz nie wiem czy to wina baterii czy telefonu. Można to jakoś sprawdzić?

• 2 weeks later...

Mam chyba ten sam problem. Zaczeło się chyba po aktualizacji (z poziomu aplikacji do miui 37.0).

Nie modyfikowałem telefonu przez WSM tools.

Mam telefon od miesiąca, działał idealnie.

Na początku jak podłączałem do ładowarki nie zawsze pojawiała się zielona dioda, a po zrestartowaniu/wyłączeniu, bateria traciła całą "moc" i nie mogłem włączyć telefonu aż go troche nie podładowałem.

Używam orginalnej ładowarki, bo zauważyłem że inne(np od LG wolniej ładują)

Pewnego dnia mając około 30% bateri zrestartowałem telefon i od tej chwili komórka nie chce mi się naładować i odpalić. Od czasu do czasu pojawia się czerwona dioda, ale ona znika i nie udało mi się uruchomić telefonu mimio całonocnego ładowania.

Udaje mi się na krótko włączyć telefon tylko jak podłącze go bez bateri do kompa (zaczyna mogać logo miui) i po wsadzeniu baterii komórka normalnie się odpala, ale na ekranie blokady widze 1 lub 0 % i telefon się wyłącza.

Mam nadzieję że wina stoi tylko po stronie baterii, albo że uda mi się sformatować baterię za pomocą jakiegoś programu.

• 4 weeks later...

heh telefon kupiony u goldawaya dzis dostalem  mam ten sam problem bateria mimo ladowania ciagle 1% a wiem ze jest  to problem baterii bo mm drugiego 1s i jak przeloze baterie to jest ok. narazie nie konczylem zamowienia i mu opisalem problem i zapytalem sie czy moze mi przylac nowa baterie. jak sadzicie dobrze zrobilem czy od razu powinienem otwierac spor?

Heh na szczęście fałszywy alarm cala noc ladowalem i sie. Naladowala. Tera sprawdzalem i na maxymalnej jasności i glosnosci w półtorej godziny oglądania filmu zeszło 40% tak wiec wydaje się ze wszystko jest dobrze. Ale dziwny problem tak aż bardzo się rozladowala bateria ze nawet jak wlaczylem do lądowania to cały czas tylko czerwona dioda migala

• 2 weeks later...

Brednie, baterie litowe mają wewnątrz elektronikę zabezpieczającą przed głębokim rozładowaniem.

Telefon ci się wyłączy przy napięciu baterii około 3.4V, elektronika baterii jest zazwyczaj ustawiona aby odcinać napięcie przy 2.5, a z tego co pamiętam napięcie "nie zdrowe" dla ogniw to 2V.

A więc aby osiągnąć takie napięcie na baterii musiał byś ją całkowicie rozładować w telefonie i odłożyć na długi czas na półkę. Dlatego producenci zalecają naładować takie baterie przed długim leżakowaniem.

Tyle w temacie.

Do autora wątku.

Już upłynęło sporo czasu i pewnie problem rozwiązałeś ale w takiej sytuacji warto spróbować podnieść napięcie na baterii np zasilaczem laboratoryjnym.

Bo na pewno samego ładowania przez kilka godzin próbowałeś.

Edited by jordan87

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...