Skocz do zawartości

[Rom] Cyanogenmod 11 (Kitkat 4.4.4) Redmi 1S Build R26 [14/04/15]


eXclusive

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz chris, moja wina. Ta paczka nie przechodzi weryfikacji bo podmieniłem starszą wersję TWRP 2.8.0.0 na TWRP 2.8.0.1 i stąd ten błąd.

 

Pobierz i zainstaluj paczkę TWRP 2.8.0.0 - wszystko ładnie działa. Osobiście przetestowałem na swoim 1S.

Bardzo Ci dziękuję - działa :)  poszło przez aktualizację nawet nazwy pliku nie zmieniałem.

Okazało się że miałęm rację w pierwszym poście - inna wersja pliku.

Choć wszyscy musieli na mnię troche "wjechać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziala wam na tym cm11 aero? jak tak to jak to trza skonfigurowac. u mnie mam karte do dzwonienia na sim 2 a aero na sim 1 wczesniej mi dzialalo, tera aero nie chce mi dzialac a na sim 2 jak jest karta i ktos do mnie dzwoni to nic nie slychac tyko kounikat

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nigdy wam nie bedzie wszystko chodzic na cm bo xiaomi nie udostepnia kodu zrodlowego. Dlatego szwankuje np. Aparat. Co do powrotu to raczej nie powinnienes miec problemu. Mozesz zainstalowac z Twrp ale mozesz wgrac mirecovery gdzies na miui.com bylo do sciagniecia. Musisz poszukac

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi praktycznie wszsytko chodzi i to o niebo lepiej jak na tym zalagowanym ramozernym miui. jeszcze tylko maly problem z simami jest ale pewnie zara to naprawia, ja tam do miui do czasu  v6 nie wracam a nawet jak bedzie v6 to bede czekal na stabilna i dopracowana wersje,  a to biorac pod uwage xiaomi moze trwac jescze pol roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aparat mikrofony glosnik wszystko procz kart sim chodzi tak samo dobrze. narazie jedynie aero trza se darowac bo nie chodzi i karte do dzwonienia trza mie na sim 1 bo na 2 os nie dzwoni. zaloze sie ze naprawia to milion razy szybciej niz xiaomi ktore do dzis nie naprawilo problemu z ramem juz nawet nie na redmi 1s ale tkze na redrice bo on tam tz wystepuje. naprawde lubie miui ale aktualnie jak patrze jak ten system lata na cm11 to przewaga jest druzgocaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie robi wielka roznice. Proponuje poczytac jak dziala android bo to nie windows ze sobie sterowniki wgrasz i wszystko bedzie chodzic. Nie masz i nie bedziesz mial kodu zrodlowego do aparatu, kart sim, mikrofonow, glosnika itd. Kod zrodlowy jest tylko do procesora.

Kod źródłowy do glośników... you made my day

 

Wszystkie rzeczy, które wymieniłeś nie potrzebują kodu źródłowego... dosłownie wszystkie. Jeszcze tylko nie wymieniłeś anteny :P Do której o zgrozo xiaomi nie dało kodu źródłowego.

 

Masz na myśli pewnie modem, moduł kontrolujący aparat, dźwięk... ale to wszystko jest w SoC qualcomma. Tym różni się akurat SoC qualcomma od np. Intela, że tu masz wszystko od modemu przez GPS po GPU zintegrowane... 

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu... Pisalem w skrocie. Tak zgodze sie z toba co do qualcomma. Tylko jak myslisz dlaczego nie dziala jedna karta sim? Bo redmi 1s jest chyba jedynym telefonem na rynku ktory obsluguje 2 karty sim na snapdragonie 400. Ciezko to bedzie przeskoczyc dla cm.

Przeciez kod zrodlowy w redmi 1s czy np. Moto g ktore sa bardzo podobne do siebie nie jest taki sam.

Jednak dobrze byloby zeby stworzyli alternatywe bo moze w koncu ci durnie z xiaomi wzieliby sie do pracy a nie tylko wychwalaja siebie na forum.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak uzywam ta wersje od wczoraj , wkrotce bedzie nowa wersja romu i ma byc wszystko poprawione o czy tera powiem. oczywiscie do miui nie wracam bo to jak bym z merca sie do malucha przesiadal, a nawet jak bedzie v6 to napewno bede czekal az bedzie porzadnie dopracowany, a i wtedy sie porzadnie zastanowie czy wrocic. mam wersje z 17.9.14 czyli najnowsza aktualnie. tera co nie dziala:

-sim 2 nie dzwoni jak ktos do nas dzwoni mimo ustawionego dzwonka

-sim1 nie dziala aero

-miaracast tzn wyswietlacz bezprzewodowy nie wiem czy dziala bo nie mam tego jka sprawdzic

-dioda powiadomien nie dziala rawidlowo tzn swieci sie jak naprzyklad ktos do nas dzwonil ale nie mozna usawic by migala

-glosnik dziala ciut ciszej ale zastanawiajace jest to ze jakby ladniej

-szkoda ze nie mozna ustawic czyli odrasowac kolorow wyswielacza, w miui mozna bylo da na kolory "zywe" tu tego brkuje i tak jakby wszystko jest delikatnie bledsze - hoc moze to jest wina romu bo to juz nie piekny i cukierkowy miui

-mam sluchawki xiaomi pistonv2 i mimo braku vipera tu naprawde nie trzeba wiele ustawiac po prstu graja ladniej  a jak juz ktos chce bardzo dobrze sprawi sie wbudowany korektor dsp - brak vipera nieodczuwalny

no i tera juz jazda:

-uruchomione sciaganie w torrencie 2 filmow o 1gb

-rozpakowywanie w esexplorer pliku 500mb

-wlaczony film w mxplayer w 720p

-wlaczona przegladarka z 7 kartami

-wlaczony facebook

-inne komunikatory typu viper skype watsup

-i z 10 innych malych programow

i wiecie co? nic ZERO LAGOW wszystko lata tak ze zastanawiam sie czy mi3 na miui tak lata. zero lagow przy przelaczaniu sie miedzy programami zero lagow klwitury itd. jest za***iscie. ponoc w antutu jest mnije punkto ale co z tego jak nawet gierki chodza o wiele lepiej tzn plynniej, nie mowiac juz o systemie - inny telefon.

-poza tym wszystko inne zyli wszelkie szujniki ,gps, dotyk, wifi chodzi tak samo dobrze

- troche sie grzeje ale co z tego jak bateria starcza na znacznie dluzej i to uwierzcie mi jestem w szoku ze telefon moze byc tyle na chodzie

-na zagranicznych forach pisza o jakims problemie z taktowaniem procesora ja tego nie sprawdzalem ale jezeli jest bug to napewno zostanie poprawiony  w kolejnej wersji a nie przez 2 lata nic z tym nie zrobia jak xiaomi z bugami redrice\

wiecej grzechow nie pamietam.......

edit: oczywiscie pisze o wersji od armaniego

Edytowane przez igoor1983
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ukazała się nowa wersja R2 [20/09/14] :D

 

Wcześniej archiwum miało 230 MB, a teraz ma 75 MB. Czemu? :(
Rozmiar archiwum znowu się zmienił, tym razem na 42 MB. Nie pobierajcie tego. Nie wiadomo, co się dzieje.
 

Wersja R2 została wydana, ale ma błąd z losowym restartowaniem telefonu. 

Trzeba czekać na R3.

Edytowane przez Tomecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem napisać recenzje i zrobie to nieco poźniej.

 

Męczy mnie to że piszece że AERO nie działa - MI DZIAŁA.

Dzwonek faktycznie nie działał mi na profilu DOMYŚLNY - ustwaiłem DOM i działa.

 

bateria chyba będzie działać krócej niz na miui 37.

u góry często wyskakuje mi jakś ciemna plama - jakiś bug

brakuje mi ustawien w których telefon o okreslonej godzinie wyłącza się / zmienia tryb na samolotowy.

 

 

szybkość i stabilność oczywiście na korzyść cm;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no to juz tera wiem czemu mi nie dziala: w punktach dostepowych daje na plusik konfiguruje nowy apn i daje zapisz i sie ten apn nie dodaje. widac jeszcze niedopracowany ten rom do konca bo u roznych ludzi sa rozne problemy - ja nie moge dodac punktu apn. mozna dodac to jakos recznie lub zedytowac plik?

 

 no ja mam rom od armaniego i jest bardzo ok jedynie jakies ierdoly nie tak ale juz jest aktualizacja i mam nadzieje ze to porawi

 

https://s.basketbuild.com/filedl/devs?dev=Kra1o5&dl=Kra1o5/Xiaomi/armani/cm-11-20140920-UNOFFICIAL-armani.zip tu juz plik ma 230 mb wiec wyglda ze dobry

 

aha i jaka jest jakas oficjalna strona ub foru  na ktorym ten rom sie ukazuje bo chcialbym poczytac polne changelog

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...