Jump to content

Recommended Posts

http://en.miui.com/thread-39099-1-1.html -> źródło

 

for device:Redmi 1S (WCDMA&CDMA)
Oparte na 4.3
Oparte na MIUI 23.0
made by yuqi & bowen
wersja: beta1 20140826

język CN/ENG?

 

Link do ściągnięcia:

https://mega.co.nz/#F!x1hUQQ6Z!sAPocCq-jEkpOZtHWnTV1w 

 

Instrukcja:

1. Wrzuć na kartę SD

2. Wyczyść ROM za pomocą CWM

3. Przeflashuj ROM

4. Restart

 

ROM wymaga CWM. To wciąż wersja beta, więc nie wszystko może działać, nie jest oparta na AOSP, a na starszej wersji MIUI.

Znacząco poprawia wiele niedociągnięć związanych z miui (wywalanie się aplikacji), a te związane z telefonem cały czas są i Xiaomi raczej ich prędko nie naprawi/ nie udostępni źródła (co nakazuje wzięty GPL do urządzenia).

Oczywiście wprowadza nowe bug-i:)

Edited by SunTzu
Link to post
Share on other sites

Wskazana wysoka ostrożność przy instalacji tych custom romów. Ja zrobiłem go na chwilę, potem po powrocie na normalny rom straciłem imei z drugiego SIM... czyli bez backup pełnego telefonu łącznie z NVRAM, zapomnijcie o jakiejkolwiek zabawie.

 

Żeby mieć pl wystarczą MoreLocale2. wcześniej z cwm installka gappsów.

Edited by eXclusive
Link to post
Share on other sites

Cyanomod to jeszcze rozumiem, bo ich romy są dobre i pewne. Natomiast Custom Rom nieznanego pochodzenia. Już wiele razy był wałkowany wątek na zagranicznych forach Miui.com i Xiaomi.eu, że po custom romie cyrki się działy.

Link to post
Share on other sites

Dlatego dodałem, że wprowadza nowe BUGi.

Problem taki, że na romach Xiaomi cyrki się dzieją i nikt by nie szukał alternatyw, gdyby to działało.

 

Super z romu który ma bugi przerzucę się na rom z nieznanego źródła który ma bugi. Wolę zostać przy Miui z bugiem na ramie.

Edited by tosshi2
Link to post
Share on other sites

Witam. A więc, podjąłem się próby zaintalowania tego Roma. Po zainstalowaniu nie mialem wyboru języka tylko sam musiałem to zmienic w ustawieniach ( nie było to trudne bo były obrazki ). Przyciski MENU i POWRÓT nie działały, tzn były wibracje przy naciśnięciu ale nic wiecej sie nie dzialo. Postanowilem połączyć się z Wifi ale tu jest kolejny problem, gdyż ... nie chodzila klawiatura. Próbowalem zmienic ze Swift keya na Google keyboard ale nic to nie dało. No cóż chcialem sprawdzic czy jest MI recovery czy CWM. Okazalo sie ze był CWM wiec nie musialem juz wgrywac. No to wyjolem karte SD, wgralem na nią nowego Roma i przeszlem do instalacji. Zrobiłem wzystkie WIPY i gdy juz nacisnołem "choose zip from sd card" wyskoczyło błąd że nie ma karty SD. Chcialem uruchomic spowrotem telefon ale sie nie chcial włączyć, tylko był znaczek xiaomi taki jaki przy kazdym uruchomieniu. No wiec włożyłem karte sd do kompa okazało sie że musze zrobić formata....i niektore pliki których nie mialem na kompie przepadły. Mówi się trudno. Zrobiłem jeszcze raz wszystkie wipy, uruchomilem telefon, włozyłem karte sd, wyjąłem baterie, uruchomilem cwm'a, znowu wipy, i juz na szczęcie wgralem miui Rom.

Sry że tak się rozpisałem ;D

Link to post
Share on other sites
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...