Jump to content

Amazfit Bip / Notify&Fitness + Strava

marty
 Share

Recommended Posts

Hej! Kupiłem jakiś czas temu Amazfit Bip jako zegarek sportowy. Głównie używam go do śledzenia trasy+tętna podczas jazdy na rowerze szosowym. Zegarek ładnie paruje trasy i HR z aplikacją Mi Fit, lecz problem zaczyna się z aplikacją Notify & Fitness i upload'em do stravy. Treningi w stravie są ucinane, tętno jest zmierzone np tylko do 10 minuty, albo pokazuje mi że trasę 25 km przejechałem w 10 minut z prędkością 140 km/h ;p Najczęściej ucina się ok 10 minuty albo końcówki traeningów, również pokazuje zły czas inny niż w mi fit. Dodam że używam telefonu z androidem KitKat. Proszę o pomoc. Zamieszczam zdjęcie jednego treningu z trzech aplikacji. Widać że w stravie puls jest ucięty od 10 minuty, tak samo czas jest skrócony oraz trasa gps jest ucięta pod koniec. 

Screenshot_2018-03-29-10-28-56-196_com.xiaomi.hm.health.png

Edited by marty

• 4 weeks later...

Wczoraj miałem podobny problem.

W N&F na pasku na dole wyświetliło się "sync 100%", ale nowa aktywność nie pojawiła się więc jeszcze raz kliknąlem na sync, wtedy aktywność się pojawiła, ale bez śladu gps.

Usunąłem N&F i ponownie zsynchronizowałem, lecz tym razem jak był komunikat "sync 100%" to cierpliwie poczekałem aż zmienił się on w "parsing..." i tym razem wszystko się poprawnie zsynchronizowało.
Podsumowywując, przy długich aktywnościach N&F długo przetwarza dane i ponowne kliknięcie na sync przed końcem przetwarzania powoduje błędne zsynchronizowanie aktywności.

Już to rozgryzłem.

Twórcy N&F po prostu nie nadążają za aktualizacjami z mifit, także jedynym sensownym rozwiązaniem było usunięcie aplikacji mifit i nieaktualizowanie Amazfita dopóki nie będzie wsparcia dla danego firmware w aplikacji N&F. Ja wstrzymałem się z aktualizacją po tym jak N&F uporał się z moim powyższym problemem i jest ok zarówno puls jak i trasa GPS zgrywa się do stravy/endomondo prawidłowo!

Pozdrawiam!

• 2 months later...
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...