Jump to content

Problem z Mi Band 2


szuche

Recommended Posts

Cześć, chcąc dodać do mojego mi banda 2 funkcje wyświetlania kto dzwoni itd, kliknąłem w aplikacji notify aktualizacje jednak nie zaznaczyłem "czcionka angielska" tylko oprogramowanie sprzętowe. Po około 10 sekundach aktualizacja zakończyła się przy 6% z wynikiem nieudany, od tego czasu mi band opornie reaguję na przycisk od czasu do czasu pokaże godzinę nie ma szans żeby przejść do kolejnych wyświetlanych pozycji. Próbowałem już chyba wszystkiego od rozparowania usunięcia cache bt po instalację oprogramowania na innym telefonie (z lepszym skutkiem bo proces dochodzi do 99% ale i tak nie udany) Jakieś propozycję jak naprawić mi banda ? (telefon przy którym zepsułem mi banda xiaomi redmi 3s, 2 telefon samsung galaxy s4) 

Link to comment
Share on other sites

Mogłbym prosić o dokładną instrukcję jak należy to zrobić ? Link do działającego softu oraz co i w jakiej kolejności robić w programie ?

Edit.

ściągnąłem Gadgetbridge, z apk miror ściągnąłem mi fit 3.3.0 rozpakowałem znalazłem w folderze assets plik zawierający *.fw dokładnie Mili_pro_thp_as7000.fw wrzuciłem na telefon, znalazłem plik menadrzerem, zbakatelizowałem ostrzeżenia o nie stosownej aktualizacji. Nastopiła aktualizacja wszystko trwa około 30 sekund po czym mi band rozłącza się z telefonem (tak mi się wydaje)

Edit 2.

zainstalowałem plik Mili_pro.ft później Mili_pro.ft.en WYDAJE mi się że opaska działa już jak powinna niestety na wyświetlaczu mogę obserwować jedynie godzinę. Zauważyłem że gdy dostanę powiadomienie z messengera i kliknę na przycisk pojawia się miniaturka przebytych kroków

Edited by szuche
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, b4s1l napisał:

Nie powinno być ostrzeżenia. Na pewno wrzucasz oprogramowanie do Twojej wersji opaski? Jak sprawdzić: TU. Dodatkowo na czas flashowania odinstaluj/zamroź w telefonie inne apki które łączą się z opaską.

z tego co widzę mam wersję 0.16.2.2

Edit.

Gdy wybrałem plik Mili_pro.ft nie ma żadnego ostrzeżenia, instalacja przebiega pomyślnie lecz jak mówiłem nie jestem przekonany co do poprawoności działania, ciągle mi się wydaję że przycisk działa opornie (nie działa za każdym razem) oraz wyświetla się tylko godzina

Edited by szuche
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, szuche napisał:

wyświetlaczu mogę obserwować jedynie godzinę

Czasem tak jest po użyciu Gadgetbridge, przeleć wszystkie opcje od opaski w MiFit i poustawiaj od nowa, powinno być OK.

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, b4s1l napisał:

Czasem tak jest po użyciu Gadgetbridge, przeleć wszystkie opcje od opaski w MiFit i poustawiaj od nowa, powinno być OK.

w ustawieniach wyświetlacza opaski zaznaczyłem które opcję chce aby były wyświetlane, nadal mogę obserwować jedynie godzinę.

Edit

Przy zaznaczeniu opcji "obróć nadgarstek aby zmienić informację" informację na wyświetlaczu zmieniają się. Przycisk nadal oporny

Edited by szuche
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cześć

mam xiaomi mi band od kilku miesięcy. W sumie nie wiem czy to teraz mi się zrobiło (miała aktualizację opaski jak i mam nowy telefon) ale zauważyłam taką rzecz która mnie drażni. Liczba kroków na opasce jest taka sama jak podana na pierwszy ekarnie apki. Ale jak w nia klikam są w niej kroki "zaliczone" synchronizowane i bywa i duzo mnie. Co to jest?Będę wdzięczna za wskazówki

Pozdrawiam Justyna 

20180401_220420.png

Screenshot_20180401-214905.png

Link to comment
Share on other sites

Można spróbować standardowo: odparować opaskę, odinstalować Mi Fit i zainstalować na nowo (może nowszą wersję?) i wtedy sparować ponownie. Wyczyścić Mi Fitowi dane aplikacji/cache.

Jeśli to wina samej opaski:

Możesz spróbować kompletnie rozładować opaskę, po czym włożyć ją do lodówki na kilka godzin (by obniżyć dodatkowo napięcie akumulatora), wymusi to ponowne uruchomienie sprzętu po podłączeniu do ładowania. Bardziej radykalnie: reset opaski do ustawień fabrycznych chińskim softem z rosyjskiego forum.

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...