Skocz do zawartości

Amazfit BIP - jaki zestaw oprogramowania używacie ?


paff

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem dopytać o aplikacje jakie używacie na telefonie do BIP-a.

Z tego co rozumiem MiFit jest wymagany i do tego można wybrać z pośród wielu dostępnych opcji, a interesują mnie najbardziej teraz:

  • Tools & Amazfit
  • Notify & Fitness for Amazfit

To co chciałbym ja uzyskać, to 

  • brak znaków zapytania w wiadomościach
  • obsługa Taskera (chyba w Tools&Amazfit jest większa)
  • możliwość definiowania schematów wibracji dla różnych zdarzeń (tasker to ogarnie, ale żeby nie tworzyć zbyt wielu profili dobrze byłoby mieć to natywnie tzn. inne dla sms inne dla maili)
  • niskie zużycie baterii - teraz nie narzekam

Co do baterii, to MiFit nie zjada sporo, chociaż częściej pojawia się w statystykach niż wcześniej aplikacja Pebble i zastanawiam się jak to jest z wymienionymi na początku aplikacjami.

Jakie macie doświadczenia? Moje poniżej:

Używam aplikacji:

  • MiFit modyfikowanej przez @tomurbanowicz 
  • "Mi Band 2 Fun Button" - które działa z BIPem i obsługuje Taskera (obsługa biedna, ale jest i do tej pory wystarczała)

Zegarka używam głównie do

  • czytania komunikatów, a w zasadzie sprawdzenie czy warto wyciągać telefon z kieszeni
  • uruchamiania aplikacji gdy je potrzebuje (np. yanosika gdy jestem w samochodzie - przy pomocy taskera)
  • lokalizowanie telefonu (tasker - porzez 3krotne wciśnięcie zegarka, a sam profil obsługuje dwa tryby alarmu - dyskretny i głośny wraz z mruganiem diodami)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, od dłuższego czasu (ok tydzień od napisania pierwszej wiadomości) uzywam zestawu

  • oryginalny MiFit
  • Tools & Amazfit

W MiFit wyłączyłem dosłownie wszystko. Przez moment używałem jedynie "Asystenta snu" - czyli użycia czujnika tętna do zwiększenia precyzji, ale trochę wątpię w jego działanie, zresztą wartości tętna pojawiały się nieregularnie co kilka dni - do 2 tygodni odstępu.

Tools & Amazfit użwam do wysyłania wiadomości, co jest bardziej konfigurowalne, przykładowo pozwala na ponowne wysłanie ostatniej wiadomości gdy zegarek był rozłączony i ponownie jest w zasięgu telefonu (MiFit tego nie udostępnia). Używam też dość mocno Taskera i mam profil, który uruchamia task o nazwie AmazfitTask%button_count - czyli mogę mieć niemal nieskończenie wiele zadań, bo nie wiem czy jest limit na ilość kliknięć. Nie mam nawet potrzeby używać funkcji profili, co umóżliwiłoby stworzenie czegoś w rodzaju "zagnieżdżonego menu".

Całość chodzi stabilnie (na wszelki wypadek wyłączyłem automatyczne aktualizacje MiFit), baterię zjada mniej niż Pebble Time, MiFit pojawia się czasami na liście aplikacji w "użyciu baterii", ale Tools & Amazfit nigdy. Sam zegarek zjada poniżej 2% dziennie i to przy wielu powiadomieniach - szczególnie często wibruje jak traci zasięg z telefonem.... i to jedyna rzecz, której nie lubię, bo w odległości 3-4 metrów od teleofnu bywa, że zrywa i się łączy, wtedy dość długo wibruje, ale mam już pomysł jak to rozwiązać Taskerem.

 

Na drugim zegarku wciąż mam starą wersję FW, bodajże z Listopada i używam tam MiTomi oraz "Mi Band 2 Fun Button" jako plugin do Taskera i zegarek dzisiaj się rozładował, a ładowany był 8 stycznia. Wynik 68 dni. W obu zegarkach używam tarczy dodatkowej z aplikacji Mifit, bez sekund, ale z wieloma wartościowymi informacjami.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szablix Nie bardzo rozumiem co chciałeś dodać, ale jeżeli dziwi Cię, że sam odpisuję w swoim wątku, to zrobiłem to z premedytacją, nie mam drugiego konta. Nie nabijam sobie postów, myślałem, że komuś się przyda, może ktoś jeszcze testował rózne zestawy programów i POTRAFI powiedzieć coś sensownego na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...