Skocz do zawartości

Aktualizacja do Oreo.


Danek 1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również dostałem w grudniu, jednak jak się okazuje była to aktualizacja z błędami. Xiaomi wycofało się z tej aktualizacji blokując ją na pewien czas. Obecnie udostępnili nową wersję, jednak kiedy się nam zaktualizują telefony.... nie wiadomo. Na forum xda są podane metody zmuszenia telefonu do aktualizacji, jednak w przypadku osób które pobrały pierwszą aktualizację działają średnio. Wersję błędną można rozpoznać m.in. po wersji aktualizacji zabezpieczeń: wersja poprawiona ma 1 stycznia 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w codziennym użytkowaniu oraz funkcjach/aplikacjiach których używam - brak jakichkolwiek problemów. Dlatego dziwią mnie niektóre rzeczy opisywane na forum. Nie chce mi się wierzyć, że tyle telefonów miałoby wady fabryczne lub softowe. W te drugie tym bardziej nie wierze bo jeśli byłaby to wina softu to skala bugów była by znacznie większa

 

Kilka osób skarży się na aplikację Janosik (różne fora i telefony). Może winne nie są same urządzenia czy ich oprogramowanie systemowe a bardziej to co jest dograne przez ludzi i sposób w jaki tego używają. Jak chociażby temat o screen mirroringu. Próba połączenia dwóch urządzeń objawia się błędem. Ale winny "musi być" telefon. I tu dochodzimy do paradoksu bo każda elektronika ma jakieś sterowanie/oprogramowanie. W przypadku TV są również one aktualizowane z różnym skutkiem. Często nawet nie wiemy, że aktualizacja była ;)

 

Więc pewne sprawy bym brał przez duże sito bo o ile do wad fabrycznych ekranów, czy spasowania elementów można się przyczepić to sprawy softowe moim zdaniem są zbyt złożone (szczególnie w dobie gdzie elektronika jest wszędzie i każdy element może się łączyć z innymi). Za dużo rzeczy robi się na telefonach obecnie, żeby obwiniać aktualizację za to, że coś nie działa. 

 

Często jest tak, że jedna aktualizacja nie nadąża za drugą na dwóch różnych urządzeniach (przykład TV - Smartfon). Wystarczy, że nie będzie kompatybilności po updacie i mamy problem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie Xiaomi tak robi gdyż filmy 4k zajmują dużo miejsca i niby to dla twojego dobra(tak jak państwo polskie wie lepiej co dla ciebie jest dobre a co nie) jest bo nie wiesz nigdy ile będzie twój film trwał. Np. Jest jakaś szybka akcja ktoś się naparza a ty szybko wyciągasz tel, dwa razy na blokadę odpala aparat i zmieniasz na kamerę i kręcisz. I masz kilka opcji. Nagrywasz w 4k i po przykładowo 2min kończy Ci się pamięć najlepszy moment jest własnie w minucie 2m10s w 1080p starczyło by ci na 4minuty. A tak jak chcesz nakręcić sobie film 4k to na spokojnie zmieniasz bo masz czas na pomyslenie a w tamtym przypadku masz większą szansę ze to przegapisz. Jest trochę sensu w tym trzeba przyznać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...