Skocz do zawartości

Internet z komputera


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeszukałem forum (może słabo?) i nie znalazłem nigdzie informacji czy jest możliwość aby był internet w telefonie po podłączeniu go do komputera przez kabel USB?

W moim starym HTC Sensation XE była taka funkcja "Internet z komputera".

Czy w MI3 jest to możliwe?

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.

W takim razie trzeba będzie zainwestować w jakieś Wi-Fi

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy np taka karta http://tp-link.strefamarek.allegro.pl/tp-link-nano-karta-wi-fi-usb-tl-wn725n.html to dobre rozwiązanie?

Nie chcę kupować żadnych routerów-chodzi mi tylko żeby od czasu do czasu pobrać jakieś dane nie wykorzystując pakietu internetowego (1GB/mies.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin, wydaje mi się, że to do czego link podałeś umożliwia podłączenie się do sieci urządzeniu nie posiadającemu wbudowanej karty sieciowej/WLAN. Nie wiem, czy mogłoby służyć jako router, wątpię. Ale inni napisali już chyba jak mógłbyś to rozwiązać za pomocą kabla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin, wydaje mi się, że to do czego link podałeś umożliwia podłączenie się do sieci urządzeniu nie posiadającemu wbudowanej karty sieciowej/WLAN. Nie wiem, czy mogłoby służyć jako router, wątpię. Ale inni napisali już chyba jak mógłbyś to rozwiązać za pomocą kabla :)

Zawsze jest opcja Ad Hoc, nie musi funkcjonować jako router tylko bezpośrednio.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wszystkie odpowiedzi.

 

Tak, chodziło mi o reverse tethering. Wczoraj spędziłem pół dnia i mi się nie udało.

Instalowałem aplikację od @Renegade, próbowałem też USB Tunnel + AndroidTool i dalej nic. Może coś źle robiłem. Więc narazie daję sobie spokój.

Dziś wybieram się do sklepu po tę kartę TP-Linka lub coś podobnego pod USB.

 

 

Edit

 

Zakupiłem kartę TP-Link model TL-WN725N i zainstalowałem Connectify2 i Wi-Fi śmiga.

Edytowane przez marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie udało się tego Reverse Tetheringu włączyć. Nie wykrywał podłączonego urządzenia. A szkoda, bo przez kilka dni dostęp do internetu będę miał przez lapka podłączonego przez kabel ethernet. A jest jeszcze jakiś inny sposób? 

Edytowane przez MAR1O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...