Skocz do zawartości

Przeploty na ekranie po aktualizacji do 8.0 Oreo


qwerty7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odkąd zaktualizowałem telefon do Oreo 8.0.0 zauważyłem dość irytujący problem. Mianowicie szczególnie przy robieniu zdjęć (zwłaszcza przez snapchata), a także przy oglądaniu filmików, czasami nawet przy odpaleniu messengera - na ekranie pojawiają się takie czarne przeploty - czarne fragmenty różnego kształtu dosłownie przez sekundę. Niestety jest to czasami dość uciążliwe, zwłaszcza gdy się coś ogląda..

Wiadomo czy problem jest popularny i czy planują to naprawić? Co ciekawe moja siostra również ma Mi A1, a nie zauważyła u siebie tego problemu po aktualizacji do 8.0.0. U siebie przed aktualizacją ani razu nie miałem czegoś takiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie zrobić screena, bo to występuje losowo na dosłownie sekundę. Najczęściej właśnie gdy robi się zdjęcia lub czasami gdy coś się ogląda. Przeploty typu czarne elementy o różnym kształcie widoczne przez ułamki sekund lub jakieś poziome paski. Przed aktualizacją nie miałem czegoś takiego w ogóle, a o telefon dbam bardzo - ani razu nie upadł ani nic podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie tylko z moim telefonem jest coś nie tak.. to by potwierdzało regułę, że to jednak wina aktualizacji oprogramowania i chyba zostaje nam czekać na jakąś aktualizację. Mi najczęściej te przeploty ukazują się podczas robienia zdjęć aplikacją aparatu lub aplikacją snapchat, więc może próbuj jakoś wtedy to uchwycić - występuje to chyba częściej podczas dynamicznego ruszania telefonem lub dotykania ekranu w celu "wyostrzenia" obrazu. Wątpię czy na gwarancji są w stanie coś z tym zrobić jeśli niedopracowane oprogramowanie Androida na Mi A1 wyszło w tym wypadku od Googla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na początku problem po którejś z aktualizacji z tym ładnie wyglądającym ekranem jak się dostaje powiadomienie. Takie szarociemne :) Spowodowało raz całkowite zgaszenie wyświetlacza :P była reakcja na przyciski, czytnik palca itd. Ale nie widziałem na ekranie nic. A przyciski się podświetlały :D nawet SMSa dostałem . 

Potem poszła aktualizacja i problem już nie wrócił. Wam zostaje wg mnie czekać właśnie na update. W przypadku softa od Google to nie potrwa długo. Dla mnie to zaleta tych urządzeń ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw - spróbujcie przy pomocy Snapchata zrobić zdjęcie z przybliżeniem/zoomem. Tylko na tym telefonie mam taki problem z postrzępionymi krawędziami, a wręcz pixelozą.. Z tego co wiem ten problem występuje akurat na każdym egzemplarzu Mi A1, ale niestety nie doszukałem się jeszcze rozwiązania tego problemu. Na aplikacji aparatu przypomina to bardziej szumy - na snapchacie zdjęcie z zoomem to właściwie totalna pixeloza. Nawet na swoim starym Asusie na snapchacie nie miałem czegoś takiego, więc chyba znowu jakiś problem z poprawnym działaniem aplikacji na "czystym" androidzie w Mi A1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@gawllo u Ciebie to wygląda na wadę wyświetlacza

Co do popularyzacji problemów z Mi A1 to bym się nie rozpędzał :D moim zdaniem dużo zależy od wad fabrycznych jak ma @gawllo lub używania różnych aplikacji. 

Ja nie używam snapów instagramów i innych fejsbruków czy Yanosików ;) Może Oreo się krzaczy od niektórych aplikacji ale tylko w specyficznych warunkach. Więc jak wyżej obstawiałbym na wadę oprogramowania - pytanie tylko co te wady triggeruje bo jest kilka przypadków na forum, każdy inny. Sporadycznie coś się powtarza. Więc jeśli miałaby to być wina samego Oreo to każdy by miał np wspomniane przeploty. Bo to co pokazałeś na filmie to mryganie interfejsu aplikacji. 

Testowałeś inne aplikacje do aparatu? Jak się on zachowuje w Messengerze czy WhatsUpie? Też masz takie akcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na kilku grach mryga połowa ekranu na czarno, ułamek sekundy, potem jest ok i za kilka minut znów mrygnie dół lub góra i jest dalej ok, ale to na pewno nie wina sprzętowa, bo mryganie występuje tylko w określonych aplikacjach i nie jest to na pewno wina temperatury, bo przy innej grzeje się dużo bardziej, a mryganie nie występuje.

Na bank coś jest nie tak w systemie. Czasem jak odblokowuję przyciskiem to mam biały ekran i dopiero kilkukrotne zablokowanie i odblokowanie pomaga,. Odblokowanie odciskiem palca lub rozpoznanie twarzy nie generuje tego problem, choć 2 razy po odblokowaniu dostałem komunikat, że rozpoznanie twarzy przestało działać, uruchom moduł ponownie, ale zablokuje ekran i dalej działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na każdym sofcie takie "przeploty". Żałuję, że kupiłem to mi a1. Filmy fullhd/4k porazka, aplikacja aparatu po zrobieniu zdjęcia nie zawsze je zapisuje i zdjęcie "znika". Bluetooth również od czasu do czasu zerwie połączenie z samochodem. Połączenia przychodzące są niewidoczne, dzwonek dzwoni, ale wyswietlacz jest czarny. Rozumiem, że to telefon budżetowy, ale poprawne działanie wszystkich funkcji to chyba podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tombrak i co był w serwisie i powiedzieli że nie odbiega od normy ?? i nic nie zrobili ?? Tak jak w moim przypadku ?? Bo nie odbiega... byłem w ME sprawdzałem inne egzemplaże i dzieje się to samo, 2-3 białe linie i światło z przycisków na ekranie. A i te przeploty też mam w aparacie albo jak używam TeamViewer nie martw się niedługo Note 5 pro. W GearBest była przedsprzedaż Globala 4/64 za 800zł a teraz jest za 877zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę. To Tobie już kiedyś wysyłałem ten mój filmik i rozmawiałem o gwarancji? Z lenistwa dalej nie byłem w euro agd rtv z reklamacją. Dosłownie przed chwilą zainstalowałem inna aplikację do aparatu. O dziwo przeploty zniknęły, więc nie wiem ocb. Myślisz, że xiaomi redmi note 5 pro będzie dużo lepszy od mia1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ze Mną. Nic nie da reklamowanie jestem pewny na 99% nawet niezgodność towaru z umową by odrzucili. Trzeba było by do sądu iść wtedy by się wygrało. Ale lepiej odsprzedać i się nie użerać. Też nie zawsze mam te przeploty w aparacie. Ale tak jak wspomniałem na TeamViewer mam to samo wiec to może być wina ekranu albo płyty głównej grafiki ?? Czy Note 5 lepszy okaże się global jest trochę zmodyfikowany z przodu kamera 13 zamiast 20 i coś jeszcze, no i B20. Ja zmieniam przy pierwszej lepszej okazji. Telefon fajny jak by wszystko dobrze działało. Miui też mi brakuje, wszystkich tych funkcji i aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to wada softwearowa to w większości warunków gwarancji jest na to zabezpieczenie, że za wady softu i związane z tym błędy producent urządzenia nie ponosi odpowiedzialności i nie podlega to gwarancji. Trzeba by doczytać jak jest w Xiaomi.

Jeżeli na innych aplikacjach jest ok, to ewidentnie wina softu. Mnie się zdarzają takie przeploty np. jedynie podczas korzystania z Opery i to jak odtwarzam jakieś wideo, na chrome jest ok.

Co do pasków na ekranie, ustaw jakąś tapetę na ekran blokady, nawet z ciemnym tłem i zobacz czy problem występuje?

Odnośnie znikających zdjęć, to na moje oko chyba wymagasz zbyt szybkiego działania tego telefonu w kwestii zapisywania zdjęć i wykonywania kolejnych. Czasem zdarza się, że chwilę mu zajmuje zapisanie zdjęcia, szczególnie jak używasz HDR lub trybu portretowego i zbyt szybkie przejście do galerii powodować może przerwanie procesu zapisu zdjęcia, szczególnie jeszcze jak dużo aplikacji masz w tle.

W przypadku tych połączeń to sporo by wskazywało, że masz uszkodzony czujnik zbliżeniowy, dlatego ekran się nie wybudza, albo przeszkadza mu fabryczna folia na ekranie lub coś innego jeżeli masz coś naklejone.

Edytowane przez LeBomB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem odnośnie tych połączeń. Podczas tego jak ktoś dzwonił połączenie było wyswietlane przez pare sekund, a pozniej ekran sie wygaszal. Przywróciłem ustawienia fabryczne i problem zniknal. Zobaczymy na jak dlugo. Dodam, ze przy polaczeniach z whatsappa zawsze bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę kotleta.

Chciałem odstąpić od umowy i żądałem zwrotu gotówki, ale to nie przeszło. Telefon trafił do serwisu CCS i wymienili mi moduł kamery w ramach gwarancji. "Czarne przeploty" chyba całkowicie zniknęły.  

Gawllo dziwne, że Tobie tego nie naprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w serwisie sie nie popisali. Czarne przeploty wrocily, telefon oddalem po raz drugi. Ciekawe co tym razem "zrobią". Dlatego twierdzę, że mia1 to dziwny wynalazek, telefonow mialem juz w swoim zyciu sporo i w zadnym z nich nie mialem problemu z aparatem. Dodam, ze serwis CCS to totalne dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie serwisy mają badziewne. To jest autoryzowany serwis Xiaomi czy serwis obsługujący Xiaomi?

Bo ja miałem z Sony podobnie. Telefonem zajmował się serwis z Wrocławia i nie był to typowo serwis Sony tylko robili wszystko jak szło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej autoryzowany. Pewności nie mam. Ogólnie nawet obsługa klienta jest niemiła. Dzwoniąc tam i pytając o stan naprawy kobieta nie chciała mi udzielić informacji, ponieważ skorzystałem z rękojmi. Śmiechu warte, skoro to mój telefon i udzieliłem zgody na naprawę. Nie wspominając o tym, że stan mojego telefonu jest idealny bez jakichkolwiek rys, a oni odsyłając telefon z serwisu napisali "Ślady użytkowania, rysy na obudowie".  Zobaczymy co teraz zrobią, jak dla mnie jedyne wyjście to wymiana telefonu na inny egzemplarz wolny od wad, a nie kolejna naprawa mojego telefonu (lub ściema, że cokolwiek wymieniali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, tombrak said:

Nie wspominając o tym, że stan mojego telefonu jest idealny bez jakichkolwiek rys, a oni odsyłając telefon z serwisu napisali "Ślady użytkowania, rysy na obudowie".  Zobaczymy co teraz zrobią, jak dla mnie jedyne wyjście to wymiana telefonu na inny egzemplarz wolny od wad, a nie kolejna naprawa mojego telefonu (lub ściema, że cokolwiek wymieniali).

Miałem dokładnie to samo. I jeszcze mi zdjęli szkło hartowane. Naprawiali Ci go już raz czy to jest pierwszy raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Naprawili mi" raz, wymienili podobno moduł kamery, tak mam w papierach, ale dalej dzieje się to samo.  Pudełko tez obkleili jakimś szajsem, jakby nie mogli tego zapakować w inny sposób. Miałem wszystko w stanie idealnym, to oni nawet opakowanie z telefonu potrafili zniszczyć, dobry serwis heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@tombrak a jednak się pokusiłeś na walkę z telefonem i serwisem. Ja nie zgłaszałem przeplotów to nie wina aparatu. U mnie to samo Folie odkleili , z tyłu tą naklejkę z IMEI odkleili i sobie wzięli i oryginalną fakturę zatrzymali i też napisali że ślady użytkowania jak telefon nówka. Dostali zjebki drugi raz naklejka z IMEI się znalazła i faktura też. Dałem sobie spokój mam na razie ten telefon w przyszłości zmienię, ale niestety nie na Redmi Note 5 bo ma problem z polaryzacyjnymi okularami, których używam na co dzień.

@Moreee Dla nich to nie są wady, zrzucają winę ze wszystkie egzemplarze tak mają i tak ma być, przypuszczam że musiało by dojść do jakiejś awanti albo sprawy w sądzie żeby oddali pieniądze bo oni za każdym razem wysyłają do serwisu na ekspertyzę a serwis mówi że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/15/2018 at 12:51 AM, gawllo said:

@Moreee Dla nich to nie są wady, zrzucają winę ze wszystkie egzemplarze tak mają i tak ma być, przypuszczam że musiało by dojść do jakiejś awanti albo sprawy w sądzie żeby oddali pieniądze bo oni za każdym razem wysyłają do serwisu na ekspertyzę a serwis mówi że wszystko jest ok.

@gawlloMyślę ,że tutaj problem leży też w samym urządzeniu a raczej jego nakładzie i dostępu do klientów.

Gdyby to był flagowy Samsung czy inny Iphone sprawa wyglądałaby inaczej. Myślisz, że ktoś będzie się sądzić za telefon warty obecnie ~900 zł (nowy z polskiej dystrybucji)

Tu jest chyba pies pogrzebany. Ja polecam rzecznika praw konsumentów. Sam swoją sprawę z Sony Xperią skierowałem do rzecznika bo od roku czekam na zwrot pieniędzy i tylko przepychają się ze mną pismami. Może okazać się, że ze sprzedawcami trzeba od razu na grubo a nie bawić się w rękojmie, gwarancje i inne reklamacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się na "walkę" i za drugim razem wygrałem. Zrobili zwrot gotówki. Kupiłem HTC U11 i nie narzekam. Droższy telefon, ale aparat jest konkretny i nie mam z nim żadnych problemów. Za drugim razem jak oddałem A1 chcieli mi wmówić, że telefon jest wolny od wad i nie mogą zwrócić mi pieniędzy. O dziwo nie dostałem żadnego pisma tylko zasranego sms. Zadzwoniłem na infolinie euroagdrtv, powiedziałem, że telefonu nie odbiorę, bo nadal są przeploty na ekranie itp. Dosłałem im maila z kolejnym filmem przedstawiającym sytuację i następnego dnia dostałem odpowiedz o zwrocie gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...