Skocz do zawartości

Problem z połączeniem lub błędny kod MMI


tom-asz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni posiadam Xiami Redmi 4A ogólnie telefon sprawuje się dość fajnie ale od wczoraj nie mogę sprawdzić stanu konta. W telefonie mam 2x karty jedna to Virgin Mobile druga to RBM Mobile jeżeli wpiszę kod na sprawdzenie stanu konta *101# na obydwu kartach wyskakuje błąd "Problem z połączeniem lub błędny kod MMI"

 

Każdy inny kod jak *108# itp pokazuje się poprawnie (o ile operator posiada taki kod w przeciwnym razie pokazuje się że nie ma takiej funkcji) dzwonić oraz odbierać mogę normalnie w innym starym telefonie wszystko działa poprawnie.

Jak naciskam ikonę telefon i wpisuję pełny kod *101# i wybieram z jakiej karty ma wybrać kod to wyskakuje błąd jeżeli wpisze i wybiorę z listy która mi się pokazuje też wyskakuje błąd ale jeżeli wpiszę kod i z listy która mi się wyświetla nacisnę i przytrzymam na Stan Konta i z rozwijanego menu wybiorę Połącz z .. np: SIM 1 to działa normalnie.

Edytowane przez tom-asz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, tom-asz napisał:

jeżeli wpiszę kod na sprawdzenie stanu konta *101# na obydwu kartach wyskakuje błąd 

To dziwne, że nie działa tylko z tym jednym kodem. Ale chyba wiem o co chodzi. Masz prawdopodobnie włączone automatyczne dodawanie prefixu kraju (+48) i numer *101# w książce. Wejdź w menu telefonu, ustawienia, lokalizacja i tam to odznacz. Albo usuń ten nr (Stan konta) z kontaktów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze jedno pytanie bo jak pisałem zrobiłem przywrócenie ustawień domyślnych no i co się okazało brakuje kilka ikon które miałem przy pierwszym uruchomieniu telefonu fakt że potem miałem aktualizację więc pytanko czy ostatnia aktualizacja mogła usunąć kilka ikon np: Mi Pilot ? Jak dodać tą ikonę na pulpit ? Aha jeszcze była opcja jak wybudzam telefon przyciskiem Power to że pokazywało od razu pulpit a teraz ten ekran blokady i muszę przysunąć strzałkę do góry aby odblokować nigdzie teraz nie widzę tej opcji wybudzenia do menu głównego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tom-asz napisał:

czy ostatnia aktualizacja mogła usunąć kilka ikon np: Mi Pilot ?

Nie powinna, ale czasami nie wiem dlaczego niektórym znikają ikony. Jak program jest zainstalowany, to można przywrócić jego ikonę np QuickShortcutMaker (ze sklepu). Opcja "pominięcia ekranu przesunięcia" (niezłe tłumaczenie) powinna być w ustawieniach, ekran blokady i.., ustaw ekran blokady, pomiń ekran przesunięcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK pominięcie ekranu zadziałało zmyliło mnie to bo poprzednio nie musiałem ustawiać hasła czy tam wzoru a potem zaznaczać aby go pominąć. Aplikacja jest zainstalowana bo jest w menu zainstalowane aplikacje tylko jak ikonę dać na pulpit. Ehh jednak stary system był dużo prostszy :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tom-asz napisał:

Ehh jednak stary system był dużo prostszy :P

Jak ten się pozna, to też jest prosty. Tym programem, który podałem. W systemie nie ma opcji przywrócenia ikony aplikacji, bo teoretycznie nie  można jej usunąć, a jak zniknęła to w wyniku jakiegoś błędu. Dodatkowo jak masz rom na Androidzie 6, to możesz tym programem znaleźć ukryte ustawienia pozwalające na wyłączenie niechcianych aplikacji np Googla bez roota: https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo opcji i boję się popsuć telefon który ma ledwo z 1,5tyg. ale zainstalowałem MIUI Launcher i pokazuje tak jak miałem w samsungu naciskam na ikonę i otwiera się okno z wszystkimi aplikacjami itp potem sobie na którąś klikam i mogę dodać na pulpit. Tak się zastanawiam czy jest jakiś launcher lekki właśnie z opcją dodawania ikon na pulpit bo albo domyślny który jest ogólnie fajny ale coś widocznie się schrzaniło przy przywracaniu ustawień domyślnych i nie można dodać ikony na pulpit ani się nie pojawiła tak jak miałem przy pierwszym uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tom-asz napisał:

Za dużo opcji i boję się popsuć telefon który ma ledwo z 1,5tyg.

Tym niczego nie popsujesz. Ten program (QuickShortcutMaker) niczego nie zmienia, ani nie modyfikuje, tylko pozwala dodać skrót danego programu, czy bezpośrednio jego opcji na pulpit. Wcześniej przed dodaniem możesz sprawdzić czy ten skrót będzie działał. Instalacja Miui Launchera w Miu to bardzo ciekawy pomysł :-D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tom-asz napisał:

Tak tylko z ciekawości ogólnie szukam takiego launchera który ma podzielne menu na aplikacje widgets itp jak tutaj

Z niezależnymi launcherami w Miui zawsze są jakieś mniejsze lub większe problemy. Co do wyglądu i funkcjonalności trudno cokolwiek doradzić. Najlepiej jakbyś najpierw trochę to Miui poznał, dopiero potem inne launchery. Sam ostatnio bawię się Microsoft Launcher (dawny Arrow, najlepiej pobrać najnowszą wersję z apkmirror), który nie ma takiego podziału, jak twój przykład, ale mi odpowiada. Niestety w Miu po włączeniu zamykania otwartej aplikacji np. przytrzymaniem klawisza wstecz (czego używałem bo skuteczne i wygodne) użycie tej funkcji na ekranie systemu powoduje zamknięcie launchera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że od załączenia telefonu spodobał mi się domyślny styl gdyby nie ta wtopa z błędem na kod sprawdzający stan konta dalej bym pewnie na nim siedział ale no zrobiłem przywracanie domyślne i teraz nie ma ikony np: Mi Pilot która jest dość fajną apka zwłaszcza że telefon posiada możliwość zmiany kanału na TV. Apka jest ale w domyślnym launcherze bez dodatkowej zabawy nie idzie dodać ikony na pulpit przez co nie idzie uruchomić tej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tom-asz napisał:

teraz nie ma ikony np: Mi Pilot

Podałem ci bezpieczne rozwiązanie na tacy. Nie chcesz z niego skorzystać, trudno. Są inne mniej lub bardziej inwazyjne czy ryzykowne rozwiązania. Zupełnie niepotrzebny był reset do ustawień fabrycznych bo błąd nie wynikał z błędu Miui, tylko ustawień. Sam reset do ustawień fabrycznych też nie powinien spowodować tego typu problemów. Miałeś jakiegoś niefarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tą aplikację ale nie ogarniam za bardzo :P Przetestowałem dziesiątki launcherów i liderów do polecenia mam dwóch sam nie mogłem się zdecydować:

1. https://play.google.com/store/apps/details?id=is.shortcut

2. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.launcher

 

Osobiście lecę na tym pierwszym. :) PS: Potrzebuję jakąś prostą w obsłudze aplikację do usuwania zbędnych programów np: Hangouts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...