Skocz do zawartości

Zbity ekran - dotyk nie działa po restarcie


saymon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z telefonem Xiaomi Redmi 4 Pro/Prime, Global ROM (wersja ta, która była bodajże przed 8.5.4.0 - miałem ostatnio powiadomienie o 8.5.4.0 ale nie zdążyłem jeszcze zainstalować).

Ok. 3 miesiące temu uderzyłem w coś ekranem i pojawił się odprysk szkła na rancie oraz dwa pęknięcia, jedno krótsze, drugie dłuższe. Poza przykrym wyglądem ;) nic innego sprzętowi nie dolegało - dotyk działał normalnie. Do czasu - kilka dni temu postanowiłem wykonać ponowne uruchomienie telefonu no i niestety po tej operacji dotyk przestał działać.

Pytanie nr 1 - czy myślicie, że może to być problem "software'owy" i nie ma to nic wspólnego z uszkodzeniem ekranu? Wygooglałem już kilka wzmianek o przypadkach awarii dotyku, gdzie problem rozwiązywało przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych lub ponowne wgranie romu.

Pytanie nr 2 - jak dobrać się do telefonu, żeby zgrać dane? Niestety nie ma w telefonie karty pamięci (na której byłyby zapisane zdjęcia), nie miałem skonfigurowanej kopii zdjęć do chmury (teraz mam nauczkę). W zasadzie chyba najbardziej chodzi o zdjęcia i smsy. Czytałem o sposobie z podłączeniem przez USB-OTG myszki, ale niestety nie udało mi się tego dokonać - czy ten telefon powinien obsługiwać myszkę przez USB-OTG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz miuipolska to pewnie też masz TWRP, więc podłączając telefon do komputera podczas gdy masz włączone recovery telefon powinien być widoczny przez PC. Jeśli nie masz miuipolska ale masz odblokowany bootloader to możesz przez fastboot zbootować sobie TWRP i wtedy analogicznie. Co do myszki to powinna działać po podłączeniu przez kabel OTG, ja jak podłączałem kiedyś myszkę to bez problemu działała. Spróbuj poczekać chwilę po podłączeniu myszki albo spróbować z kilkoma innymi bo być może telefon nie wspiera akurat Twojej myszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...