Skocz do zawartości

Problem z kartą Micro SD/opóźnione wybudzanie wyświetlacza/muzyka "zacina się"


kemosabe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Napiszę tu od razu o kilku problemach, jakie mam z Redmi 4 Pro i nie wiem jak im zaradzić:

1. Karta. Od 06.2017, czyli od kiedy mam telefon, karta działała tak jak powinna. Potem zaczęły pojawiać się komunikaty z odtwarzacza muzyki o dodawaniu utworów do biblioteki (mimo, że już dawno tam były). No i od niedawna w bibliotece odtwarzacza nie mam już żadnych utworów. Jak się to ma do karty micro SD? Ano tak, że system, ni z tego ni z owego, "dezaktywował" mi kartę, tzn. mimo, że jest ona w slocie, to system jej po prostu nie widzi. Mało tego, po włożeniu karty do adaptera SD i wsadzeniu do kompa, sytuacja jest tam taka sama (i nie jest to wina adaptera bo inne karty micro SD normalnie czyta, tak jak zresztą tę wcześniej też). Czy jest cokolwiek co mógłbym zrobić żeby odzyskać dostęp do karty? 

 

2. Opóźnione wybudzanie wyświetlacza. Od jakiegoś czasu po naciśnięciu przycisku blokady, wyświetlacz pojawia się po ok. 3 sekundach, co jest w sytuacjach kryzysowych (i nie tylko)  bardzo denerwujące. Czy ktoś zna powód i rozwiązanie? 

3. "Zacinanie się"  utworów. Tutaj akurat problem występował od początku. Podczas odtwarzania, w losowych (ale częstych) momentach, piosenki dostawały jakby efektu przechodzenia przez maszynkę do mielenia mięsa, tzn. nie zacinały się typowo (przerywając), tylko bardziej zwalniały tempo i dało się słyszeć efekt podobny do źle nastrojonego kanału w telewizorze (odpowiednik "kaszy"). Ktoś miał coś podobnego?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty to podejrzewam że padła i nici z odzyskania danych. Miałem podobną sytuację na mojej starej Xperii i też nic się nie dało zrobić. Co do muzyki to ja miałem trochę inaczej. Czasem dało się włączyć utwór a czasem nie. Czasem czekało się aż zacznie grać kilkanaście sekund a czasem w ogóle grać nie zaczęło. Wymieniłem kartę i problem zniknął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...