Skocz do zawartości

Ciągłe połączenie (?) z LTE po połączeniu z Wifi


Acapulco

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy łączę telefon z routerem przez wifi, sieć komórkowa zawsze pokazuje LTE, niezależnie od tego jaka jest wybrana w ustawieniach. Nie jestem w stanie sprawdzić czy faktycznie łączy się z Lte, czy zmienia się jedynie napis, ale sądząc po tym jak wygląda zasięg - prawdopodobnie rzeczywiście siedzi wtedy na lte. Po wyłączeniu wifi sieć zmienia się na tą faktycznie wybraną w ustawieniach (czyli zazwyczaj 3g). Problem występuje zarówno na testowym i stabilnym globalu, jak i na romie eu którego teraz używam.

Ktoś ma jakieś rozwiązanie? Obecnie nie dość że nie wiem tak naprawdę na jakiej sieci działa telefon, to być może w ogóle nie mam na to wpływu kiedy jestem podpięty do wifi. Nie przeszkadza to bardzo, ale wolałbym żeby wszystko działało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Acapulco napisał:

Kiedy łączę telefon z routerem przez wifi, sieć komórkowa zawsze pokazuje LTE.

Tak to pokazuje, ale nie znaczy że jesteś połączony z LTE. Jak bardzo cię to męczy to można sprawdzić jakimś programem np Network Cell Info. Tak jest chyba na wszystkich romach od dosyć dawna. Nie wiem czy to błąd czy celowo (pokazuje szybszą transmisję), bo u innych producentów jest podobnie, np w Samsungu znajomego zawsze jak połączy się z szybkim Wi-Fi to mu pokazuje LTE+, nawet jak jest połączony z 3G.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...