Skocz do zawartości

AmazFit - zamrażanie ekranu prośba o pomoc


lionmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj nabyłem Amazfit model 1612 z gearbeast. Mój problem polega na tym że po ustawieniu tarczy czy to fabrycznej czy jakiejś sciągniętej z neta - po wygaszeniu ekranu  tarcza zegarka "staje" tzn, nie lecą sekundy do tego po podniesieniu zegarka i podświetleniu jest jak by pixelowata. Dodam że zaktualizowałem do najnowszej wersji. Druga sprawa to nie wiem czy to wina mojego modelu czy ten typ tak ma - jakość/ostrość ekranu - jest jak by za mgłą, jest mało wyrazista w porównaniu z np Gear S2 brata - jak by taka mleczna nie zależnie od wyświetlanego menu. Proszę  pomoc - w kwesti 1szego pytania - jeśli ekran odblokuję w sensie za pomocą 2-krotnego kliknięcia to wtedy jest normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na AmazFit - zamrażanie ekranu prośba o pomoc

Kolego jak pisałem moja wersja zegarka to 1612 - więc jak rozumiem USA - zamawiany z GEARBEAST - po uruchomieniu automatycznie się zaktualizował do wersji 1.3.4F - jak sprawdzić czy mam zablokowany bootloader oraz jak go odblokować  i wgrać ten ROM o którym pisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok obczaiłem temat, z bootladerem itd, tylko pytanie - jak długo trzeba czekać na kod odblokowujący Bootloadera? W sensie wysłałem formularz o kod itd z wszystkimi informacjami - mam jak pisałem najnowszą wersję 1.3.4f - czy na pewno z niej też da się odblokować ? Zalezy mi żeby zmienić ten soft bo wkurza mnie masakrycznie ta kwestia zwieszania ekranu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, puta234 napisał:

Na romie 7kav 3.3.1 ten problem nie występuje.

Czas zmienia się dynamicznie i tarcza się nie zamraża. ROM ten wymaga odblokowanego bootloadera. 

No zainstalowałem ten soft i niestety tarcza nadal wisi tak wiec wprowadziłeś mnie w błąd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ślepy nie jestem, nawet fabryczne tarcze WISZĄ po wygaszeniu zamrażają się - teraz jeszcze w dodatku nie aktualizuje mi pogody cholera wie czemu, tak to jest się poradzić na forum, nie potrzebnie instalowałem soft i jeszcze przez to gwarancja poszła się dymać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w trybie aktywnym wyświetla do 24 mln kolorów i animacje. W trybie low tarcza przechodzi na odświeżanie minutowe, oznacza to że nie będą wyświetlane żadne animacje związane ze wskazówkami sekundowymi, a tylko te związane z godzinami oraz minutami. Dodatkowo tarcza w trybie low zaczyna wyświetlać barwy z palety 8 kolorów podstawowych. Jest to zrobione po to by wydłużyć czas działania zegarka na jednym ładowaniu. Jeśli zegarek jest w trybie low to nawet jak go podniesiesz i automatycznie się podświetli to nadal tarcza jest w trybie low. Wyjątek od tej reguły ma fabryczna tarcza Night Run. Tarcza Night Run po podniesieniu zegarka tak by się podświetlił, wybudza się do pełnego trybu kolorów i animacji.

Można to traktować oczywiście jako wadę, ale tylko jeśli nie masz nic lepszego do roboty niż patrzenie na zegarek.

Jeśli zaczniesz korzystać z niego w normalny sposób to nie będzie Ci to przeszkadzać, a zaczniesz doceniać długi czas pracy na jednym ładowaniu.

Mój zegarek na jednym ładowaniu wytrzymuje od 7 do 10 dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...