Jump to content

Powrót z Customa do stocka.


Recommended Posts

Mam Redmi 3S z custom romem Xiaomi.eu (MIUI7), ponieważ bezpośrednio po premierze nie było Globala. W tym celu musiałem również odblokować bootloader.

Chciałbym wkrótce wrócić do stock romu, jak wyjdzie Global MIUI9.

Jak powinna wyglądać procedura, żeby najbezpieczniej to zrobić?

Czy metoda na fastboota opisana tutaj będzie poprawna? Czy odblokowany bootloader coś tu zmienia? Trzeba go potem zablokować czy może zostać jak jest?

http://en.miui.com/a-234.html

Link to post
Share on other sites
30 minut temu, maker3 napisał:

Trzeba go potem zablokować czy może zostać jak jest?

Poprawna. Miflash i telefon w fastboot. Odblokowany bl zmienia o tyle, że można flashować w fastboot. Bl nie powinien się zablokować, a jak się zablokuje to lepiej odblokować. Tak dla bezpieczeństwa, żeby można było użyć trybu fastboot w razie ewentualnych problemów.

  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Nie chce tworzyć nowego tematu dlatego napiszę tutaj. Czy w obecnej sytuacji, kiedy posiadamy stabilne romy na Nougacie i coraz lepsze na Oreo, jest sens powrotu na MIUI? Ostatnie MIUI na moim telefonie to wersja z października, dlatego jestem ciekaw waszych opinii. Czy ktoś z was powrócił z N/O na MIUI?

Link to post
Share on other sites

Wróciłem do MIUI (eu) na kilka dni żeby porównać baterię z LOS. Oprócz poprawionego działania klawisza menu nie widzę żadnych zmian od jesieni. Android ten sam więc 3S nie dostał nowych funkcji które obiecywało MIUI 9 (splitscreen). Logi mówią o jakichś drobnych poprawkach a grubsze rzeczy (niepoprawna data i czas alarmu w widgetach i na ekranie blokady) nietknięte od dwóch lat. Bateria jakby lepsza w MIUI (ten sam zestaw aplikacji). Kurcze, ta plątanina opcji, kłódek w MIUI żeby poczta działała w tle, dymki Janosika wyskakiwały itp., brak obsługi powiadomień jak w normalnym androidzie... niewygodne to jest. Na plus MIUI sprawnie działający alarm (budzik) przy wyłączonym telefonie i automatyczne wyłączanie/włączanie telefonu o zaprogramowanej godzinie. LOS tego nie ma i potrafi mi zjeść 15% baterii w nocy (przy włączonym wifi, BT i LTE).

Link to post
Share on other sites

Klawisz menu w LOS jak i w MIUI wywołuje listę ostatnich aplikacji, więc nie wiem o co chodzi z niepoprawnym działaniem tego klawisza w LOS u Ciebie?

"Niepoprawna data i czas alarmu w widgetach" nie spotkałem się z tym problemem, możesz wyjaśnić o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

1. Jestem przyzwyczajony że klawisz menu wywołuje menu aktywnej aplikacji czy menu launchera (zawsze Nova) kiedy przeglądam pulpity a nie listę ostatnich. W ostatnich MIUI i LOS da się ustawić tak jak potrzebuję a swego czasu w MIUI tego nie było.

2. Chcę widzieć czy i na którą mam ustawiony budzik, w widgecie na pulpicie, ew. na ekranie blokady. W LOS działa to jak w każdym moim poprzednim androidzie/urządzeniu. W MIUI pokazywana jest niepoprawna data/czas. Ludzie skarżyli się na forach od dawna,  liczyłem że w 9 poprawią... Takie "rozwiązanie" że z motywów zniknęły te które pokazywały czas alarmu na ekranie blokady oczywiście mnie nie urządza.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...