Skocz do zawartości

Kupno pierwszego Xiaomi


Kyraos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na forum od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem Xiaomi MI3( ewentualnie MI4), ale nie jestem pewien kilku rzeczy, o które chciałbym się zapytać:

1.Jak wygląda sprawa aktualizacji-Xiaomi wypuszcza je ciągle przez OTA?

2.Czy oprogramowanie posiada język polski?

3.Gdzie najlepiej kupić Xiaomi?

4.Czy jest duża szansa na zapłacenie cła i VATu.

Mam nadzieję, że odpowiecie na moje pytania i niedługo staje się posiadaczem Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. OTA dla MI3 ma dopiero sie pojawic w MIUI 4.7.18

2. Tak, moj MI3 dotarl 2 dni temu i juz mial na pokladzie jezyk polski, ale i tak wolalem wrzucic MIUI Polska

3. Ja swojego kupilem na Ibuygou.com

4. Wyslali jako gift, nawet napisali zyczenia po anglielsku dokladnie takie jak prosilem - nie zaplacilem cla ani vatu

 

Przesiadlem sie z HTC EVO 3D i jak narazie roznica jest kolosalna i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Do paczki dorzucili mi MiKeya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na forum od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem Xiaomi MI3( ewentualnie MI4), ale nie jestem pewien kilku rzeczy, o które chciałbym się zapytać:

1.Jak wygląda sprawa aktualizacji-Xiaomi wypuszcza je ciągle przez OTA?

2.Czy oprogramowanie posiada język polski?

3.Gdzie najlepiej kupić Xiaomi?

4.Czy jest duża szansa na zapłacenie cła i VATu.

Mam nadzieję, że odpowiecie na moje pytania i niedługo staje się posiadaczem Xiaomi.

 

@Kyraos, najpierw poczytaj forum, a potem zadawaj pytania wtedy, kiedy nie uzyskasz odpowiedzi. A nie najpierw zadawaj, kiedy na powyższe pytania były już udzielone odpowiedzi... B)

  1. Są cotygodniowe aktualizacje MIUI w wersji dev, czyli można powiedzieć, że beta. Instaluje je się poprzez pobranie ich z www.miuipolska.pl na tel i instalowanie ich poprzez aplikację Akutalizacje i wybór instalacji poprzez plik z pamięci. OTA odnosi się do wersji domyślnych, nie MIUIPolska. Jeśli masz zainstalowane MIUI by MIUIPolska, nie korzystaj z OTA.
  2. Są wersje MIUIPolska, które jak nazwa wskazuje mają język PL oraz MultiROM, które mają kilkadziesiąt języków. Jeśli zależy Ci na języku polskim to instaluj rom MIUIPolska.
  3. Smartfon od Xiaomi najlepiej kupić poprzez www.ibuygou.com. Mimo, że ceny są tam droższe niż na innych stronach, ale jest to oficjalne źródło tych telefonów.
  4. Jest to sprawa losowa. W większości przypadkach udało się uniknąć VATu, jednak nikt nie daje 100% pewności, że uda Ci się uniknąć dodatkowej opłaty. Dla pewności, przy zakupie np. poprzez ibuygou pisze się, aby wysłali telefon jako gift (prezent), wtedy paczka opakowana jest w papier prezentowy i można nawet podać treść życzeń, które trafią na opakowanie ;)

Mam nadzieję, że pomogłem i udzieliłem właściwych odpowiedzi ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi, szczerze przyznam, że na mojej ukochanej Xperii nie chciało mi się szukać odpowiedzi (telefon laguje niemiłosiernie). Co do wgrywania aktualizacji zrozumiałem  tyle, że pobieram je z MIUI Polska i instaluję na stockowym telefonie poprzez Aktualizacje(aplikacja na komputer?) wybierając plik z pamięci, wszystko odbywa się poprzez kabel. Tak?

 

P.S Jestem praktycznie pewien, ze zapoluję na Xiaomi MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MIUIPolska w dziale Jak korzystać jest piękny zestaw instrukcji, szczególnie Instalacja dla Xiaomi. Sugeruję poczytać, wtedy zaoszczędzilibyśmy te wszystkie powtarzające się posty.

 

 

Aha... zamykam. Odpowiedzi były milion razy podane a wszystko jest w instrukcjach.


closed.pngProblem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...