Jump to content

Redmi Note 4 (mido) Snapdragon – samoistne restarty

Guest redmi932

Recommended Posts

Guest redmi932

Jak w temacie. W przypadku oprogramowania Global Dev – telefon restartuje się zawsze gdy mam włączoną Google Maps – lokalizacja ustalona za pomocą GPS. Kiedy mam włączony GPS w czasie codziennego używania urządzenia restart pojawia się sporadycznie.

Dla oprogramowania Xioami.eu sytuacja podobna z lokalizacją Googla i włączonym GPS-em, czyli restart po krótkim czasie od momentu włączenia GoogleMaps. Dodatkowo od czasu do czasu przy długiej rozmowie telefonicznej. Nigdy nie zrestartował się w przypadku rozmowy na sofcie Global Dev. Nie zaobserwowałem również restartów kiedy używam AutoMapy i moduł GPS działa, pozycja ustalona przez GPS.

Przy zwykłym Globalu, nie restartował się przy włączonym module GPS, ale od czasu do czasu w trakcie zwykłego użytkowania. Natomiast pojawiały się często problemy z aplikacjami, typu „Aplikacja została zamknięta, itp…”

Robiłem próby na różnych wersjach oprogramowania, zarówno Xiaomi.eu i Global, Global Dev, starsze, nowsze itp. zawsze jest tak samo.

Urządzenie jest uszkodzone, problem z pamięcią, czy flashem? Czy MIUI tak działa? Czy próbować wgrać jakieś alternatywne oprogramowanie?

Pozdrawiam

Edited by redmi932

Jeśli masz telefon z procesorem Snapdragon, to masz model Redmi Note 4X. Redmi Note 4 jest z procesorem MTK. W dużym uproszczeniu, ale taka jest zasada.

Skoro tak, to jesteś pewien, że wgrałeś odpowiedni ROM...?

Guest redmi932
Dnia 19.10.2017 o 19:41, mrosi napisał:

Jeśli masz telefon z procesorem Snapdragon, to masz model Redmi Note 4X

O to dowiedziałem się czegoś nowego ;) A czy przypadkiem nie ma różnych wyświetlaczy w 4 i 4X ? 

Na Globalu mam oznaczenie zawsze Redmi Note 4. Jak wgrywam Xiaomi.eu to jest od SD4 Note4 (4X) wiadomo.

Dnia 20.10.2017 o 11:25, Lamcza napisał:

jesli wgrywales global stable mi flashem z opcja clen all

Dokładnie a opcją "clean all" i dalej to samo. Ale to jest dziwne, że zawsze w tych samych przypadkach jest restart. Google Maps i GPS i pewny restart. Na Xiaomi.eu przy rozmowach restart, na Globalu nie restartuje się w czasie telefonowania.

Czyli jednym słowem tel. do kosza i po problemie ;P

@up Redmi Note 4 bez X oprócz wersji z mtk występuje też ze snapdragonem... posiadam taki i zapewniam o tym - kwestia oznaczenia tylko w xiaomi to jest czasem pokręcone. Różnią się rozmieszczeniem np. portu podczerwieni. Pracują oba na snapie 625. Dokładnie jak piszesz oba mają soft mido w oznaczeniach zarówno 4x jak i 4 

Edited by 225rgnusmas

moja niewiedza sprowadza mnie do tego ze pytam!  ktora to wersja ma te inne porty ??  4x pro 4/64 zwana po prostu 4 global na snapie ma inne niz 4x zwykly 3/32???? 

tam była na koncu taka zmartwiona emota i znak zapytania dodam jeszcze :P 

//Nezumi: Raport by wystarczył :D.

Guest redmi932
Dnia 23.10.2017 o 16:13, deiwid63 napisał:

Moje skromne zdanie i rada to zainstaluj sobie "Custom Rom EPIC MIUI9 Multi linguage"

No ok ;) zrobię małą zmianę na ten soft :)

Guest redmi932
Dnia 27.10.2017 o 18:59, misiek7bz napisał:

Oddałem na gwarancję bo po czasie resetował się przy każdej akcji.

Tylko, że ja u siebie rozbierałem go do bebechów, bo musiałem zewrzeć piny aby wejść w edl bo mi się przy kolejnej aktualizacji "stabilnego" globala uceglił ;P

W sumie to mogłem go oddać właśnie wtedy na gwarancji ale był mi telefon potrzebny, więc przywróciłem go z zaświatów ;)

Dnia 23.10.2017 o 16:13, deiwid63 napisał:

Moje skromne zdanie i rada to zainstaluj sobie "Custom Rom EPIC MIUI9 Multi linguage"

Właśnie się zastanawiam, czy akurat Epic, bo po pobraniu i przeskanowaniu Bitdefenderem wywala android.riskware.smspay.d

Wolę nie ryzykować, ale i tak dzięki za podpowiedź. Skorzystam z innego alternatywnego Rom-u.

@deiwid63 W dobie zagrożeń dostępnych z każdej strony ludzie wolą być ostrożni. Ja osobiście wszystko co się da skanuję na virustotal.com, albo poprzez URL lub jeśli się nie da, to z dysku po ściągnięciu.

Wiem, że antywirusy potrafią się często mylić ale jak coś chce wysyłać bez naszej wiedzy SMSy to jest podejrzane. To warto dokładnie prześwietlić

@redmi932 Jakiego pliki antywirus się czepiał?

Guest redmi932
5 godzin temu, deiwid63 napisał:

tak apropo gdzie ty ten wynalazek znalazleś w czym to niby jest

epic_rom_HMN4X_mido_V9_7.10.19_7.0\system\app\PaymentService\PaymentService.apk

skoro sygnatura z Bitdefendera odpowiada temu co wyżej to warto być ostrożnym.

Jako alternatywę zainstalowałem Rom RR i zaraz po uruchomieniu reset :-) haha także telefon śmietnik ;-)

Edited by redmi932

Guest redmi932
27 minut temu, deiwid63 napisał:

Ja bym wszystkie patche, cracki modyfikacje musial usunąć z kompa bo mają wirusy trojany malware i tolkity o adware nie wspomne.

pogratulować ! Przepraszam za post jeden pod drugim :-D

Proszę, ostatni raz, o kulturalne wypowiedzi, dyskusję, a nie szczekanie. 

Panowie @piskor i @redmi932 Antywirusem z PC/online nie skanujemy plików dla Androida... I na Linuxa i na Winde są różne biblioteki, różne wirusy. Chcecie mieć pewność? Używajcie skanerów dla telefonów (jak np Bitdefender Mobile). Pamiętajcie też, że każdy proces/apka mająca dostęp do płatności będzie się wyświetlać zazwyczaj jako wirus, bo tak po prostu jest.

• Like 1
  • Haha 1

Guest redmi932

Jednak na EPIC Rom również restartuje się jak wcześniej. Automapa może działać cały dzień, można grać w gry nic się nie dzieje, wszytko ok. Po odpaleniu Google Maps restart ;( i to nie zawsze w tym samym momencie. Raz jest wcześniej raz później, niezależnie od włączonego wyświetlacza czy wyłączonego.. bzzzyt i uruchamianie androida od początku.

Rozkręciłem dziadostwo ;P potraktowałem układy na płycie hotairem i guzik, dalej to samo. Czy ktoś orientuje się jaki układ może być do wymiany? 

Benchmarki, testy wydajności, obciążenie procesora przechodzi bez problemu, żadnej zawiechy. Temperatury też ok, obudowa lekko ciepła. Odpalasz Google Maps - reset. Pamiętam jeden przypadek jak zrestartował się na aplikacji youtube. A i od czasu do czasu przy połączeniach telefonicznych (niezależnie czy rozmowy są rejestrowane czy nie) no rzadko, ale się zdarza.

Siec GSM jest normalnie wykrywana, GPS ok, WiFi ok.

Poza wspomnianymi przypadkami sprzęt jak się patrzy ;P

Witam jestem posiadaczem Redmi note 4 4/64 snapdragon. Telefon wyłącza się podczas dłuższej bezczynności. Nie wiem czy to kwestia ustawień? dopiero od kilku dni jestem jego posiadaczką.Wersja android 7.0 NRD90M; Wersja MIUI Global 8.5.8.0 (NCFMIED). Bardzo proszę o pomoc, nie bardzo się znam.

Guest redmi932
Dnia 5.11.2017 o 00:04, deiwid63 napisał:

spóbuj jakiejś innej aplikacji która używa GPS

Na Automapie jest ok, na Navigator Free (MapFactor) też jest ok. Ale ostatnio na Epic ROM zaczął się resetować na połączeniach telefonicznych ;(

Pomimo tego zainstalowałem coś "starszego" ze stabilnych ponoć romow - xiaomi.eu_multi_HMNote4X_V8.5.3.0.MCFCNED_v8-6.0

Co okazuje się, że słabo łapie fixa GPS w pomieszczeniach przy oknie, na zewnątrz widzę, że jest już ok, ale co najważniejsze to Google Maps działa prawidłowo.
Parę godzin testów i żadnej zawiechy (wcześniej 5 sek, 1 min, niezależnie od romów czy to własnie Epic czy coś z nowych Global Dev, Stable, itp.)
Wygląda, że również dialer też działa prawidłowo ;)

W kwestii tego romu oznacznienia CN - oznaczają, że bazuje w większości na Romie China?

Ale telefon pracuje normalnie, więc jednak coś jest na rzeczy.

Mój Xiaomi Redmi Note4 (mido) na SD w wersji Global z B20 LTE800MHz widać lubi tylko ten Rom ;P Jeśli ma ktoś jakieś sensowne wytłumaczenie to bardzo proszę.

Witam, mam podobny problem z moim xiaomi redmi note 4x. Mam telefon od goldwaya, aktualnie posiadam MIUI Global 8.5.8.0 Stable. Przez pół roku użytkowania wszystko było ok zero problemów. Wczoraj w nocy dałem tela do ładowania, wszystko było ok, rano telefon zastałem wyłączony. Zdziwiłem się, włączyłem go, posłuchałem muzyki z 5 minut i wyłączył się. Restart, znowu słucham muzyki i tak w kółko. Zrobiłem reset trzymajac volume up i power aczkolwiek moje recovery jest dziwne (mi-recovery 3.0) była tylko jedna opcja wipe-all-data to to zrobiłem. Oczywiście nie pomogło. W dodatku czasami na ekranie pojawiają się dziwne znaczki, potem ekran jest zamrożony na 5~ sekund i reset.

Co mogę w tym wypadku zrobić?

https://ibb.co/mC5PAw

Guest redmi932
Dnia 8.11.2017 o 19:51, arekss16 napisał:

W dodatku czasami na ekranie pojawiają się dziwne znaczki

Moim zdaniem, ewidentnie problem sprzętowy, układ graficzny, płyta główna.

Mój Redmi Note działa teraz na wersji oprogramowania xiaomi.eu_multi_HMNote4X_V8.5.7.0.MCFCNED_v8-6.0 i jak na razie jest spokój z restartami. Wygląda na to, że najbardziej stabilnie działa na Andku 6.0. Nie wiem z jakiej serii/partii pochodzi, ale coś ma ewidentnie innego niż u kolegi deiwid63 skoro dwa bliźniacze modele różnie pracuję, być może któryś z układów został zastąpiony zamiennikiem (niekompatybilnym, niestabilnym, itp.). Skoro ten sam hardware to czemu różnie działa, nawet na proponowanym sofcie EPIC Rom przez naszego kolegę z forum?

Tak swoją drogą dalej się nie dowiedziałem odnośnie oznaczeń softu MCFCNED, te CN to znaczy że zawiera więcej chińszczyzny w sobie ;-) niż późniejsze wersje xiaomi.eu ?

Guest redmi932
Dnia 14.11.2017 o 21:34, deiwid63 napisał:

chinskiego syfu

Dokładnie o jaki ten syf chodzi? Nie zauważyłem nietypowego zachowania telefonu. Mam się bać? :-o

Edited by redmi932

Telefon codziennie o 1 w nocy się wyłącza i włącza o piątej  rano 

Z tym że w moich ustawieniach nie ma załączonych takich funkcji 

Da się to jakoś zmienić ?

Chyba że są jeszcze jakieś inne możliwości gdzie może to być ustawione 

??? W tych miejscach że screenów wszytko jest wyłączone a i tak telefon sam sobie idzie " spać " a potem sam "wstaje "

Screenshot_2017-11-22-09-25-39-177_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-11-22-09-25-27-969_com.miui.securitycenter.png

Guest redmi932
Dnia 22.11.2017 o 09:31, 2zerozero7 napisał:

Da się to jakoś zmienić ?

Panel Sterownia (ikonka z pulpitu) -> Zębatka (prawa strona na górze) -> Zasilanie -> Automatyczne wł./wył.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...