Skocz do zawartości

Karta pamięci SD, brak możliwości przeniesienia aplikacji


Neyweer

Rekomendowane odpowiedzi

@Neyweer mój błąd, źle przeczytałem. Polecam się uspokoić na początek. Masz zrootowany telefon? Używasz jakiejś aplikacji do przenoszenia ich na kartę SD? Zdjęcia z aparatu po włożeniu karty SD powinny domyślnie zapisywać się na niej. Co do muzyki i innych plików wybierasz miejsce w którym mają się zapisać, nie pobiorą Ci się z automatu np. na kartę SD chyba, że używasz dodatkowego menadżera pobierania w którym ustawiasz domyślną ścieżkę zapisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem spokojny.  

Mam ten telefon  od nie dawna i ja go nie rotowalem  ani nic,  nawet nie umiem ponieważ  nigdy nie musiałem tego robić. Nie mam aplikacji  żadnych do przenoszenia ponieważ  mając wcześniej inne telefony nie były mi one potrzebne, robiąc  zdjęcia zapisują się one na karcie pamięci aczkolwiek ściągając muzykę czy aplikacje ze  sklepu play zapisują się one na telefonie(pamięci wewnętrznej) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neyweer jeśli po włożeniu karty SD nie masz opcji w ustawieniach aplikacji "przenieś na kartę SD" (w nawiązaniu do innych telefonów) to nie pozostaje nic innego jak zrootowanie telefonu a następnie używanie aplikacji np. Link2SD. Ściągając aplikację ze sklepu play będą się one zapisywały na pamięci wewnętrznej, muzyka również taka jest domyślna pamięć dla sklepu play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Neyweer napisał:

Ale zrootowanie telefonu sprawi że nie będę miał na niego gwarancji + mogę coś popsuć tak więc wolałbym uniknąć rootowania  telefonu...  Ale rozumiem  że nie ma innej opcji? 

Daj sobie spokój z przenoszeniem aplikacji na SD. Raz że bez roota się nie da, dwa może to powodować problemy. To że się nie da zrobione jest celowo i tak jest bezpieczniej. Wszystkie multimedia, możesz zapisywać na karcie. Niektóre programy potrafią zapisywać dane na SD (mapy offline w Google Maps, muzyka w Tidalu itd). W ustawieniach, pamięć, możesz ustawić to co może być domyślnie zapisywane na sd.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...