Skocz do zawartości

Do czego służy aplikacja "mab" i dlaczego wraca po odinstalowaniu


kilerfcb

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od niedawna jestem posiadaczem Redmi Note 4 i nurtuje mnie ciągle sprawa z jedną aplikacją o nazwie "mab". Norton co chwile wywala mi alert o zagrożeniu prywatności, że apka ta udostępnia nr telefonu użytkownika itd. Odinstalowuje ją, a ona za jakiś czas znowu się pojawia. Domyślam się, że to coś wbudowanego z Xiaomi, ale chciałbym się dowiedzieć do czego ona służy i co robi na telefonie zanim w Nortonie dodam ją do "zaufanych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kilerfcb zmienił(a) tytuł na Do czego służy aplikacja "mab" i dlaczego wraca po odinstalowaniu
42 minuty temu, kilerfcb napisał:

Tak, mam wersję global. Zastanawiam się czemu nie mam wersji EU skoro kupiłem telefon w X-KOM ? Jednak co by nie było to czemu ta apka potrzebuje dostępu do numeru telefonu itd :/

Bo jest to aplikacja systemowa, więc ma uprawnienia do wszystkiego w systemie, jak każda inna apka systemowa. Masz odpowiedni rom jeżeli chdzo o oficjalną dystrybucję. Xiaomi.eu instalujesz na własne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kilerfcb napisał:

Nic nie chcę zmieniać. Chciałbym tylko oficjalną informację do czego ona służy, a nigdzie takiej nie potrafię znaleźć. Wygląda to tak jakby użytkownicy nie powinni wiedzieć, co ona robi..

Przecież masz wyżej podane oficjalne stanowisko z forum Xiaomi :o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...