Skocz do zawartości

Redmi 4X - zegar sam się przestawia


darodd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem żonie Redmi 4 X . Problem w tym,że zegar w telefonie sam przestawia się w nocy o kilkadziesiąt minut do tyłu. W trakcie dnia natomiast  ustawia się na prawidłowy czas. Może miał ktoś podobny problem? Jakieś pomysły?

Edytowane przez darodd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam model i ten sam problem. Tak co drugą/trzecią noc sam sie przestawia zegar. Raz o 10 minut, raz o 25. Nie ma zasady. I za każdym razem do tyłu. Jak tak dalej pójdzie to mnie zwolnią z roboty za spóźnienia :/ Na razie przestawiłem na ustawianie ręczne, ale to trochę nie te czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i warto ale nie po to jest stable wydany by nie działało. W woli ścisłości flashowane miflash i nie grzebane w systemie.

Jakiś procrs z zegara musi być skrupulatnie ubijany przez miui temu takie kwiatki wychodzą pytanie co za proces za aktualizację czasu odpowiada

Do moderatora trochę za bardzo upierdliwy chyba jesteś. Jest problem to opisał zegar problem. Po to jest reszta czyli post by dosadniej to opisać.

Edytowane przez dev1407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z moim Redmi 4X. Od rozpoczęcia roku szkolnego dwa razy zdarzyło się, że telefon w nocy jakoś samoczynnie przestawił sobie godzinę, tzn opóźniał się o 15 min przez co nie obudził mnie w porę. Telefon użytkuję od prawie 3 tygodni i nigdy nie miałem takiego przypadku, chyba że nie zwróciłem uwagi w wakacje, ponieważ po paru odblokowaniach telefonu godzina wraca do normy. W dzień zawsze jest w porządku. Nie ma tutaj żadnych ustawień godziny, reset parokrotny także nie pomógł a nie ma takiego wątku w internecie oraz na forum. Proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, darodd napisał:

Tytuł poprawiony.

Telefon odesłany do sprzedawcy w ramach gwarancji, zobaczymy jaki będzie finał.

Wydaje mi się że szkoda twojego czasu na reklamację ... Bo to raczej problem softowy niż HW . Może się okazać że wysłałeś telefon w przed dzień aktualizacji do Miui 9 z Adroid 7 ... Gdzieś kiedyś czytałem że taki problem występuje czasami w urządzeniach na Android 6 i jest problem z synchronizacją na 4G na 3G jest wszystko ok ... Ja tam sobie ustawiłem manualnie zegar i zapomniałem o problemie ( a miałem to samo na redmi 4x) . 

Zobaczymy co przyniesie miui 9 a może już ktoś jest na 9 i może się wypowie co do synchronizacji zegara ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dev1407 napisał:

mogę i wgrać china , dev lub inne ale co to ma do rzeczy skoro w wersji oficjalnej są błędy i nie tylko u mnie co widzę. Dodatkowo chcę nowszą 8.2.12 bo bateria mi na niej dłużej trzymie

ale widocznie był problematyczny skoro tylko garstka ludzi dostała 8.2.12.0 (pewnie xiaomi testowało na małej grupie ludzi soft zanim dadzą szerszej publice ale się nie sprawdził), większości pokazuje że 8.2.10.0 jest najnowsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do posiadaczy z podobnym problemem. Zegar rano się późni potem wraca do normy. Jest to poważny problem urządzenia. CZY KTOŚ ZNA ROZWIĄZANIE

Jeżeli jest to możliwe do rozwiązania bez reklamacji i serwisu to proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz muszę po testować to na nowym 8.5.1.0 (android 7) Najgorsze jest to że działo się to w nocy i jest problem z budzikiem(tak to by człowiek tego nawet nie zauważył) .. Jutro idę rano do pracy i spróbuję, najwyżej ustawie budzik z 10 minut wcześniej ... Oby tylko zadzwonił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem telefonu Xiaomi i dzisiaj rano nastąpił dziwny problem z wyświetlaniem godziny (raczej brak jej dobrej synchronizacji z godziną, która faktycznie powinna się wyświetlać). Oczywiście mam włączone opcje: automatyczna data i czas oraz automatyczna strefa czasowa. Problem w tym wszystkim jest taki, że zegar późnił się o 30 min (rano), a to jest problem, jeśli ustawie budzik i nie obudzę się na uczelnie/do pracy. Wystąpiło to samo zjawisko również po całym dniu użytkowania (może nie późnił już aż o 30 min, ale już 2 minuty gdzieś "wsiąkły"). Czy miał ktoś już takie zjawisko? Bo we wszystkich innych telefonach, które posiadałem, ten problem nie występował.

Pozdrawiam.
/Edit: Jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość. Chyba wybrałem zły dział na problem, a więc proszę o poprawienie.

Edytowane przez crazy5617
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm Hmm patrzyłem jak zrobić ten factory reset i znalazłem, ale widzę, że to hard reset najczęściej jest. A jak zrobić soft, że tylko powrócić do ustawień telefonu i systemu sprzed aktualizacji (tak jak go kupowałem)? Bo chwilowo ustawiłem datę i czas na sztywno, bo możliwe że zaraz będzie jakaś mała aktualizacja odnośnie tego problemu. Z tego co widzę, to nie tylko ja taki problem mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, crazy5617 napisał:

jak zrobić ten factory reset

factory reset robisz przez ustawienia telefonu.

9 godzin temu, crazy5617 napisał:

A jak zrobić soft, że tylko powrócić do ustawień telefonu i systemu sprzed aktualizacji (tak jak go kupowałem)?

Wgrac sobie rom miflashem na ten ktory CI odpowiada i na ktorym wszystko Ci dzialalo. Z tym, ze jakie ustawienia byly sprzed aktualizacji to do tego juz nie wrocisz. Wgranie softu miflashem wyczysci Ci wszystkie dane i ustawienia i zainstaluje na czysto rom. Tak btw. zawsze mozna wgrac xiaomi.eu tam nie ma problemu z zegarem lub przynajmniej nie widzialem, zeby w nanjnowsyzm ktos zglaszal.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, crazy5617 napisał:

A co ze sprawą ewentualnej reklamacji, jeśli postawie rom na nowo?

Powinni bez problemu przyjąc Ci telefon na reklamacje. Przeciez instalujesz ROM z en.miui, nawet z xiaomi.eu powinni Ci przyjac telefon na reklamacje. Chyba, ze trafisz na sklep ktory ze wszystkiego robi problemy to i z tego zrobi i znajdzie cokolwiek, zeby odrzucic Ci reklamacje, ale szczerze, nie przejmowalbym sie tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry, mam kolejne pytanie -chyba trzeba zakładać tematy aby dostać odpowiedz. Jak już pisałem przesiadłem się z LG G3 i moja irytacja narasta. Na czas spania odłączam  internet. Rano okazało się że telefon spóźnia się o 10 minut. WTF ????. Przestawiłem mu aby nie pobierał godziny z sieci. Zobaczę czy samodzielnie będzie dobrze odmierzał czas. Ale czy to tak powinno być ?. Miałem flagowca z 2015 roku mamy rok 2018 - ilość problemów i niedoróbek  jaki ten xiaomi sprawia jest powoli przytłaczająca. Ja rozumiem ze to tel za 600 zł ale to są takie fundamentalne sprawy. Tak więc moje pytanie  brzmi - skąd to nagłe spóźnianie się o 10 minut po 6h braku sieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zegar? Jeżeli np. z jakiegoś widżetu pogodowego, to faktycznie jest problem z odświeżaniem czasu, ale tylko na widżecie. Jak przesuniesz ekran, to na belce pokaże Ci się zegar systemowy - zobacz, czy nie wyświetla on jednak poprawnej godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...